Scarborough High School

Second Quarter

Seniors — High Honors: Melissa Dellatorre, Gentile DiBiase, Victoria Fortin, Michael Franck, Kathryn Golojuch, Catherine Hall, Emily Massa, Sarah Moody, Kelly Najarian, Adam Saltz, Jennifer Wood, Jiachang Xiang.

Honors: Naomi Abrams, Ashley Anastasoff, Aileen Andrews, Steven Arsenault, Jane Babirak, Caroline Baker, Alyssa Balling, Margaret Benoit, Kirsten Black, Andrea Blodgett, Robert Brackett, Jennifer Brezack, Carlen Bufo, Zipei Cai, Shelby Carignan, Sarah Carroll, Chloe Cekada, Colby Charrier, Christina Chase, Tiffany Chen, Jennifer Colpitts, Paige Conley, Catherine Cook, Shelby Dahms, Jordan Darling, Jason Dobrovolny, Niels Doughty, Shannon Eddy, Cassandra Elliott, Abigail Farias, Suzanne Fenton, Matthew Galyean, Jonathan Gene, Akashia Gergler, Hamlet Ghukasyan, Audra Gordon, Sean Griffin, Nathaniel Hathaway, Kara Johnston, Melissa Karass, Michael TW Kelley, Kirsten Knutson, Abigail Lalone, Tollison Lewis, Meagan L’Heureux, Cathy Li, Nathan Lynch, Christy Manning, Matthew Mayo, Stephanie McLeod, Kayla Mondor, Kurtis Nakanishi, Salena Ng, Andrew Nigro, Brenden O’Brien, Kathleen O’Donnell, David Ornstein, Thomas Ostrowski, Teodor Pakulski, Samuel Parenteau, Andrew Piccolo, Zachary Porter, Kelly Post, Timothy Przybylowicz, Adam Reno, Jacob Rutt, Jordannah Saunders, Lauren Scott, Julia Shinay, Haily Silva, Michelle Smith, Jennifer Snyder, Karissa Stanley, Laura Suarez-Rodriguez, Brendan Sullivan, Ashley Swett, Kelly Thibeault, Nathanial Tolman, Crystiana Tsujiura, Angelo Verzoni, Morgan Wade, William Wahrer, Sonya Walker, Thomas Whitney.

 

Juniors — High Honors: Hannah Babineau, Carolyn Bennett, Henry Chen, Andrew Cohen, Julia Giancola, Michael Gregoire, Bridget Hicks, Will Lynch, Philip Mancini, Kevin Philbrick, Caroline Reno, Alison Reynolds, Andrew Talbot, Elise Wilcox, Hannah Yerxa.

Honors: Benjamin Acker, Jack Adams, Seth Albert, Victoria Armishaw, Emma Bagley, Samuel Barrett, Zachary Bean, Brittney Berube, David Bibeau, Christina Bilodeau, Heidi Bogdanovich, Mitchell Bonney, MacKenzie Bowker, Felicia Brimigion, Zachary Brown, Sarah Bunting, Rebecca Carifio, Nicolette Caron, Abigail Chick, Jack Clark, Alexander Colville, Jenna Conley, Clancy Connolly, Michelle Currier, Michael Cyr, Maggie Deignan, Scott Delisle, Charles Doe, Caleb Drake, Sarah Dugas, Matthew Eaton, Mark Endrizzi, Meghan Farrell, Averey Flynn, Danielle Foster, Zachary Frizzle, Meghan Giles, Matthew Graef, Jennifer Green, Melanie Grover, Laura Gubrud, Connor Gullifer, Thomas Hague, Brooke Hall, Drew Harvey, Chelsea Haskell, Nicolas Horton, Cortney Hughes, Orin James, Eric Johnson, Stephanie Karwacki, Kyle Kelley, Michael C. Kelley, Brian Kerr, Roger Larrabee, Colleen L’Heureux, Mackenzie Libbey, Sarah Little, Dennis Liu, Hunter Lynch, Frances Mahoney, Anna Martens, Scott Merrill, Alexandria Miller, Rachael Millett, Jesse Murphy, Emily O’Connor, Jonathan Ofiara, Christin O’Halloran, Mullyna Oul, Mia Pakulski, Margaret Palmer, Alexander Pok, Nathan Provencher, Meghan Quirk, Kelley Reardon, Peter Rizzi, Stuart Roelke, Rebecca Samowitz, Emilia Scheemaker, Martin Schelasin, Brie Scott, Spencer Shoebottom, Nicolette Shugars, Mark Smith, Monica St Clair, John Staszko, Brian Undlin, Elizabeth Vafiades, Abby Van Note, Joseph Viola.

 

Sophomores — High Honors: Adam Cohen, Samantha Couillard, Alexander Henny, Kelsey Howard, Megan Loiselle, Meghan McAlary, Samuel Moore, Kathryn Odden, Susan Rundell, Rachel Webber;

Honors: Zachary Albahary, Benjamin Alper, Hannah Anderson, Dayna Ankermann, Samantha Armishaw, Matthew Atherton, Catherine Bailey, Samantha Beckwith, Elizabeth Beliveau, Nathaniel Berry, Jonathan Blaisdell, Brittany Bona, Haela Booth-Howe, Tara Buckley, Dominique Burnham, Meghan Callahan, Haley Carignan, Molly Carter, Tess Cekada, Donald Chamberlain, Kayla Chamberlain, David Conceison, Joseph Corbeau, Shauni Cowan, Joseph Cronin, Hannah Crothers, Alison Davis, Rachel Dick, Ashley Eayrs, Daniel Farley, Nathan Fee, Courtney Finley, Hailee Flaherty, Katherine Gadbois, Michelle Gallagher, William Gardner, Breanna Goode, Alexander Goodwin, Grace Hachey, Rachel Hatem, Garret Hazelwood, John Herrman, Katherine Jania, Kennedy Johnson, Andrew Jones, Meganne Jordan, Rachel Kane, Nicole Kirk, Haley Knaus, Peter Krahe, Alexander Kyte, Kimberly Lancaster, Trevor LaRose, Alexander LeClair, Amanda Ledue, Logan Mars, Sarah Marshall, Conor McCann, Taylor Merriman, Rebecca Mitchell, Nicholas Morris, Harry Motter, Wout Moulin, Lindsay Murphy, Allison Orr, Madeline Palmer, John Passarelli, Zachary Pelczar, Meghan Porter, Michaela Price, Sarah Pritchard, Laura Przybylowicz, Cassidy Regan, Catherine Reno, Kaitlin Reynolds, Marco Risbara, Litza Roumeliotis, Jamie Rowe, Mary Scott, Katherine Shottes, Daniel Slavin, Caitlin Stahl-Hodgkins, William Strait, Andrea Tolman, Emily Tolman, Christopher Vermette, Mariah Volk, Caleb Wade, Fallon Weiss, Mallory Weiss.

 

Freshmen High Honors: Jake Alofs, Joseph Brausch, Grace Farnkoff, Stephanie Felt, Sean Getchell, Cynthia Jordan, Margaret Kirsch, Taylor LeBorgne, Fang Lin, Marisa O’Toole, Emily Perry, Damian Ramsdell, Aaron Ravin, Kyle Redegeld, Patrick Rogers, Jennifer Sawtelle, Katherine Wahrer.

Honors: Maya Ahluwalia, Courtney Alofs, Paul Babirak, Cameron Bowker, Katelyn Brown, Ann Budway, Devon Cabana, Abigail Chadburn, Gabriela Christian, Brenna Clavette, Shelby Cowan, Shamthosh Devarajan, Sofia Diaco, LaRae Discatio, Theresa Doe, Austin Downing, Kevin Dryzga, Sydney DuEst, Sarah Edwards, Benedict Farino, Cadence Fowler, Eric Funk, Hannah Galloway, Aubrey Gardner, Josephine Gardner, Karli-An Gilbert, Erin Giles, Katherine Granzier, Danielle Gray, Robert Hall, Jean Halle, Molly Hayward, Alec James, Ryan Jamison, Anna Jorgenson, Jill Keimach, Scott Kostovick, Emily Kyte, Jayme Lappin, Joseph LeBlond Jr., Lily Lemire, Evon Li, Sydney Litrocapes, Meghan Lynch, John MacDonald, Ella Mahoney, Sarah Maloney, Alice Mathews, Leah Matz, Nathan McLellan, Jessica Meader, Paige Moore-Haskell, Peyton Morrissette, Trevor Murray, Sorenda Muth, Brandon O’Roak, Stephanie Ostrowski, James Parrott, Alison Pelczar, Eric Pemberton, Maria Philbrick, Erick Pickett, Ian Porterfield, Haley Rice, Gabrielle Roche, Emily Rogers, Ashley Ronzo, John Rousselle, Jeffrey Sirocki, Trevor Sparda, Brianna Stark, John Sullivan, Mitchell Summerson, Tanner Sutkowski, Christopher Tait, Michelle Thomas, Anthony Verzoni, Ellen Walker, Todd Welsh, Grace Whelan, Austin Wilcox, Mackenzie Wood.

Biddeford High School

Term 2

Grade 12 — Highest Honors: Mallori Alfano, Jade Binette, Marc Bisson, Miranda Blais, Hannah L. Boucher, Richard R. Boucher, Samuel W. Butler, Nicole Cartier, Rebecca J. Caudle, Kendra Charette, Gavin K. Cote, Destinee Cyr, Kelsey Doherty, Amanda Drouin, Chantel Dubois, Kaitlyn Dutremble, Bradley R. Ellis, Alycia Gelinas, Danny S. Huy, Dylan Katon, Kathleen D. Labbe, Danielle Laverriere, Renaie LeBlond, MaryAnn Marshall, Sarah Martel, Jaclyn McCurry, Janson O’Neil, Justin Palmer, Tonya M. Patterson, Allen Prout, Bryttni Rice, Anthony Richards, Travis J. Vigneault, Rachel Wheeler.

High Honors: Craig Anton, Wendi Arbaiza, Jordan T. Beaulieu, Emily Bernard, Shawn Bineau, Bethany L. Boucher, Brittany Camire, Katherine Campbell, Jessica Caron, Joseph Coreau, Sean T. Daigneault, Sarah DeGroot, Hilary L. Dion, Stephanie Duval, Connor R. Dyer, Samantha Farley, Nicholas M. Fitzgerald, Jeremiah Flick, Christopher Foss, Rebecca L. Frazel, Cory V. Gallant, Valerie J. Gikas, Amy Goudreau, Kaitlyn N. Goulet, Tasha C. Harper, Stephanie Hatch, Thomas Huot, Allyson L. Lambert, Christopher Langevin, Alexander M. Lauzon, Amanda M. Lessard, Nathan Joseph Lessard, Autumn Linteau, Chelsea Loignon, Cameron Looper, Evan McBrearity, Jacob C. Miller, Megan Millette, Michelle Paquette, Trevor J. Parker, Tyler Peloquin, Lauria Pettengill, Ryan Regis, Lauren E. Rousseau, Maria K. Shea, Trevor Singleton, Felicia Squires, Cory Tardif, Katrina M. Ternus, Jennifer Vadnais, Alex Villandry, Erik Villandry, Killian Whitworth.

Honorable Mention: Shane P. Baldino, Caitlin J. Blaisdell, Christopher T. Boucher, Kristy A. Boucher, Anastacia Brannen, Ian Bridges, Cody Bugher, Amanda Carnegie, Marilu Cross, Thomas E. DuBois, Emily G. Dunbar, Richard L. Erickson, Ryan Fecteau, Vanessa J. Gikas, Jeffrey Gonneville, Kaylie Lachance, Keith Lapierre, Aaron Lessard, Cody Maheu, Karen Martel, Dakota McGuire, Aimee Michaud, Isabelle Oleson, Erin Paradis, Brandon Parenteau, Henry Pelletier, Keith D. Petrin, Cassie Rose, Matthew E. Roy, Heath Seeley, Vanessa Shaner, Nicholas S. Simpson, Zachary Sorenson, Matthew Towle, Jordan P. Tran.

 

Grade 11 — Highest Honors: Alyssa Belanger, Adam N. Cotton, Maria C. Curit, Sarah Dudley, Brian Everett, Aaron Geary, Elizabeth Johnson, Arnold LaBreck, Andrew J. Martens, Maxwell S. Metayer, Alyssa J. Newton, Nicholas Paquette, Anthony Pierce, Angelina T. Rice, Ashley St. Ours, Whitney A. Tidd, Catrina D. Wade.

High Honors: Justina M. Adams, Alicia Bailey, Mireille Beaudoin, Brooke Boucher, Michael A. Coffin, Dylan Conley, Ryan Curran, Matthew Denger, Patrick Doherty, Danielle J. Downing, Alyssa Drapeau, Len R. Dube, Ronnie G. Dube, Audriana Fleurant, Kimberly G. Fortier, Larina Fortney, Nicholas A. Gagne, Lauren Gonneville, Samuel W. Green, Keila Grigware, Travis J. Guay, Rachel Hubbell, Scott M. Husser, Christopher M. Jones, Hilary B. Lariviere, Kady Lemelin, Laura Letellier, Jessica E. Lewis, Mariah Maurice, Britny R. Moore, Marina M. Morin, Brittany L. Othmer, Jessica Ouellette, Nathan S. Proctor, Donald Shannon, Larissa St. Amand, Deanna M. Tourigny.

Honorable Mention: Stephanie Ackerson, Tyler J. Audie, Joshua Aube, Zachary Ashbrook, Kayla Bayley, Megan Boisclair, Preston Bowden, Nicholas Canning, Megan M. Crepeau, Dylan E. Duca, Brandie M. Fitch, Crystal Gagnon, Amanda Gauvin, Jake M. Gendron, Nicole K. Gionest, Brady Goulet, Nicole O. Handlen, Maeghan Howe, Eric R. Huot, Kevin Kenneally, Jenna Killinger, Brian Langan, Nicholas L. Laverriere, Brandee M. LeClair, Aleesha Littlefield, Chelsea M. McCallum, Ashley McCauley, Ponet Meas, Killian Morrison, Cameron J. Palardis, Vincent J. Papa, Samantha Prior, Tina M. Rice, Samantha L. Sargent, Cody J. Simoneau, Brooke Souliere, Patrick Souliere, Jericca L. Stackpole, Brady S. Stebbins, Tyshon S. Teabout, Karastina Thompson, John Troegner, Anthony Wilson.

Grade 10 — Highest Honors: Bradley Ayers, Brandon C. Beaulieu, Benjamin S. Cote, Robert C. Cote, James Elliot, Chelsea A. Fitzgerald, Leah Gouldsbrough, Taylor M. Hallczuk, Zachary Hill, Maranda Hodgkins, Zachariah K. Jacques, Shelby Kent, Matthew Larose, Mario Lemieux, Mallory M. Morin, Caleb Oliver, Avery Tarbox, Alyson R. Roy, Roxanne Rumery, Taylor Thyng, Lalita M. Vevmany, Simon Wu.

High Honors: Mikel Acin, Taylor Boissonneault, Christopher Boucher, Adrienne Bowie, Andrea Brown, Gina Criado, Denise Currie, Christopher Daniels, Andrew M. Descoteaux, Olivia Desjardin, April Dunbar, Joshua Fogg, Clara Gilliam, Triniti E. Gregoire, Eric Grover, Kaylyn A. Howard, Jason Hussey, James Jamieson, Alexis M. Kelly, Kari Kennedy, Jennifer Kimborowicz, Olivia Kolar, Brianna L. Laverriere, Marina Lebreux, Clint Maloy, Laura Martel, Kaitlyn R. Maskalenko, Kristina McCurry, Matthew McGuirk, Scott Mercier, Bryanna Michaud, Tyson Nadeau, Sean O’Neil, Ashley Palmer, Kimberly Perkins, Konnor Petit, Nancy Pham, Stephen Poirier, Alyssa Quinn, Jeremie Roberge, Nathan Roberge, Eric Rudman, Kathryn M. Sovetsky, Asia Steele, James Thompson, Troy N. Tourigny, Mackenzie Toussaint, Lynsey West, Zachary White.

Honorable Mention: Jocelyn Blais, Carrie Bournival, Katherine Brady, Travis Collette, Ryan Contois, Lynn Cote, Kaylee Darigan-Petit, McKenzie Deering, Cameron DeWitt, Lauren Doughty, Justin Doyon, Victoria C. Eon, Heather Fecteau, Peter Giannoumis, Cory D. Greenleaf, Alyssa Hartsell, Evan Hevey, Leander Hoffmann, Katie Kelley, Ciera Kelly, Andrue Kent, Lindsey Laverriere, Cassandra Ledoux, Patrick Leland, Brandon Madore, Daniel Marcotte, Nathan Mc-Keown, Ryan McNally, Shayna Montpas, Tyler Morton, Hoang-Quyen Nguyen, Jacob Nicholas, Jenna O’Brien, Sean M. O’Leary, Andrew Pelletier, Ryan Pinette, Taylor Reuillard, Todd Roberge, Shane A. Saucier, Timothy Waterman, Charlotte Wilmot.

 

Grade 9 — Highest Honors: Natasha Adams, Lyssa Agreste, Desiree M. Bastarache, Desiree J. Bourque, Justine R. Bouthot, Katie Delcourt, Patrick Denger, Steven Doherty, Courtney Duval, Casandrey Fickett, Olivia Hennedy, Emma James, Taylor Kadlec, Cassandra Kimball, Christian Knight, Hannah M. Lariviere, Thomas Laverriere, Destiny Lavoie, Nicholas LeBlond, Katelyn Lebreux, Adam Legassie, Lydia Levasseur, Jayson Martens, Allison Martin, Nicolette C. Matteau, Navann Meas, Tyler Miles, Anna Mininni, Vie Carney-Nadeau, Elyse Oliver, Justin Ouellette, Katherine Quinchon, Ian Robinson, Sabrina Rydle, Michael J. Shea, Isabel Thibodeau, Keatz Tucker.

High Honors: Ashley Belanger, Kelsie Bernier, Samantha Campbell, Corey Collard, Matthew R. Cote, Michelle Croizier, Jonathan Dale, Emily Doyon, Alexander D. Drew, Richard Drown, Autumn Dube, Jason Eldred, Jonathan Fields, Darcy Fisher, Bryan Gelinas, Sarah E. Giaimo, Laciann Gilblair, Joshua D. Hauck, Mariah Hebert, Alexis Innes, Stephen Johnson, Olivia Jones, Kyle M. Lagasse, Bethany Lavoie, Moise Marcial, Tyler C. Martin, Elizabeth Matthews, Kaitlyn McKenney, Mariah McKeown, Madison R. Michel, Jacob Moody, Connor Morrison, Cameron O. Nadeau, Christina Oliver, Katherine Plante, Sara Scott, Nolan Tanguay, Chelsea Tebbenhoff, Amanda Thurlow, Emily D. VanSteemburg, Patrick Wilson.

Honorable Mention: Alyssa Baldino, Caitlin Beaulieu, Victoria Chase, Taylor Chretien, Nathan B. Crepeau, Bernard Deshaies, Garrett Doll, Dominic Falzone, Kimberly Hatch, Devin Janelle, Youna Jin, Christine Judd, Erica Letellier, Amber Pelletier, Amber Rose Perkins, Shannon Tenney, Shauna Toler, Cady A. Toussaint, Nicholas Webb, Jimmy Williams.