Catherine McAuley

Second Quarter

Seniors — High Honors: Amelia Krahe; Honors: Stephanie Cote, Margaret Cruz, Cara Fontaine, Grace Fosler, Mary Haverty, Mae L’Heureux, Danielle LaCasse, Noori Lee, Olivia Locke, Victoria McAllister, Kathryn McManus, Janessa Napolitano, Natalie Stone; Commendable: Emily Daigle, Samantha Dedian, Mary Helen DeMarco, Lauren Fecteau, Emily Gajewski, Sarah Morrell, Zornitsa Savova.

 

Juniors – Honors: Priya Ahluwalia, Katerina Arabatzis, Agnes Baldenweck, Autumn Becker, Gabrielle Cloutier, Nicole Connolly, Jennifer Field, Caroline Fogarty, Michele Girard, Dannielle Gladu, Allison Goodridge, Paige Hickey, Olesia Horodniuk, Emma Kenney, Sophia Lawton, Rachel Lorenzo, Mary Macaluso, Elizabeth McGarvey, Sara Mercier, Jessica Murphy, Elisabeth Perkins, Aoife Ryle, Danielle Street; Commendable: Nona Gillis.

 

Sophomores — High Honors: Wendy Doan, Rebecca Kaiser, Kathryn Liziewski; Honors: Dannielle Allen, Taxiarhia Arabatzis, Abbie Corbeau, Alexa Coulombe, Olivia Crozier, Alden Devine, Sadie DiPierro, Katherine Dubois, Caroline Golden, Jaime LaCasse, Aynsley Langevin, Cristina Leake, Clare McLaughlin, Christina Murray, Dakota Murray, Abigail Nee, Kathryn O’Donoghue, Kira Pilger, Jaemin Shin, Marielle Thete, Nicole Traugh, Ashley Webster; Commendable: Allison Freeman, Anna Gervais, Arianna Nickerson.

 

Freshmen — High Honors: Taylor Church, Caitlyn Connolly, Hannah Cooke, Lauriana Gaudet, Caroline Martin, Samantha Rideout, Samantha Schildroth, Samantha Sivovlos; Honors: Allana Agren, Taylor Blatchford, Felicia Bridges, Natalie Brown, Lindsey Chadburn, Emily Chandler, Claire Christian, Quincy Dean, Libby Gajewski, Megan Goodridge, Brittany Kopec, Amber Libby, Natasha Locke, Molly Mack, Savannah MacLean-Coffin, Hana Martinez, Elizabeth Mitchell, Kathleen Neault, Danielle Nickless, Lindsay Owen, Kathleen Profenno, Delaney Regan, Anna Richard, Audrey Thames, Gabriella Townsend; Commendable: Alexis Heldenbrand.

 

Brunswick High School

Second quarter

Grade 9 – High Honors: Eleanor Black, Malachi Burton, Dakota Foster, Bradley Gannon, Cody Gustwick, Sydney Escoe, Michelle Ingram, Madigan Kay, Jimmy Kenyon, Meghan McGuire, Kristina Michaud, Alexander Nichols, Alexander Palopoli, Victoria Queally, Jamie Ross, Jessica Russell, prBradford Smith, Nathanial Vilas; Honors: Leah Andreotti, Morgan Andrews, Elizabeth Arford, Corey Bayrd, Ariel Bouchard, Morgan Bradley, Eliza Brooks, Yee Chau, Andrew Cook, Mitchell Cooney, Matthew Day, Sally DeForest, Isabelle Fasulo, Gillian Ford, Devin Greenlaw, Allison Hill, Bridget Horan, Alexander Howard, Kaleija Inniss, Hannah Judd, Arianna Kasabian, Lillian Kjellman, Paul Kousky, Abigail Krolak, Colleen Lea, Olivia LeRoy, Abigail Longbottom, Jordan McLeod, Elena Mersereau, Kitara Page, Holli Parker, Katherine Peters, Nicole Powers, Burton Rabinowitz, Nolan Robbins, Margaret Rolfe, Hayden Sartoris, Konnor Scarponi, Nicholas Slaff, Julius Spaltro, Chanel Sturniolo, Josie Tanguay, Paige Tetu, Vivian Tracy, Brooke Tranten, Elizabeth Washington, Chloe White.

 

Grade 10 – High Honors: Mitchell Black, Avery Ecker, Erin Eldridge, Kristen Estabrook, Tiffany Fraser, Danielle Harper, Ann Kelly, Pablo Maderal, Kathleen McMahon, Natalie Naculich, Wilder Nicholson, Erin Rutherford, Madeline Schneider, Caroline Wild, Alesa Yuodsnukis; Honors: Madison Andrews, Christopher Bayrd, Samantha Bessett, Joseph Blair, Benjamin Blaisdell, Harrison Brown, Melanie Bryant, Cecelia Carey-Snow, Claire Chamberlain, Katherine Chipman, Joseph Coffey, Lucy Comaskey, James- Russell Davey, Lilly DeCamilla, Elena DeForest, Alexis Dickinson, Garrett Erb, Elizabeth Faulkner, Jessica Granholm, Audrey Hawkes, Molly Herman, Daniel Jacques, Ashlee Kirk, Justin Libby, Chelsea McCormick, Kristopher Merrill, Conner Monette, Cassandra Murano, Sophia Muschell, Eva Neczypor, Corinne O’Connor, Laura Pavitt, Willa Purcell, Brandon Richards, Ana Ryden, Ryan Salerno, Colby Savastano, Brandon Smith, Grayson Smith, Suzannah Smith, Benjamin Strickland, Katharine Swan, Alexander Viola, Joseph Walter, Andrew Warren, Benson Worthington, Hannah Wright.

 

Grade 11 – High Honors: Naomi Bravo, Austin Gay, Lindsay Gillis, Skylar Goldwaite, Amy Jones, Amelia Keyes, Nathan McCue, Morgan Moore, Alison Pease, Margaret Queally, Olivia Robbins, Forrest Sawyer, Haley Shaw, Michael Slovenski, Jennifer Wenzler; Honors: Robert Balfour, Natane Bann, Selby Barrett, Jasper Boyd, Garrett Brann, Stacia Brezinski, Quincy Brimstein, Emily Bryant, Marguerite Caputi, Samantha Cherbonneau, Jenna Compeau, Christopher Cookson, Siri Cope, Brittany Cost, Matthew Dimick, Robyn Doble, Megan Elliott, Evan Fitzgerald, Paige Flaherty, Samuel Franco, Nathaniel Fritts, Benjamin Gagnon, Scott Gary, Haylee Graves, Samantha Grinnan, Matthew Hatke, Rosamond Hayden, Katherine Hood, Aaron Horton, Evan Howard, Megan Hubert, Kelsie Jenquine, Samuel Johnson, Matthew Kasabian, Erin Kenyon, Shannon Kenyon, Eleanore Kohorn, Kendra Lajoie, Edwin Lee, Alyssa Leger, Shane Lizotte, Emma Marks, Torri McClintick, Hilary McConnell, Meghan McDonough, Keegan McGowan, Felicia Messier, Laura Michaud, George Mills, Elizabeth Muller, Amanda Nobles, Katherine Nulle, Victoria Oliver, Krissinda Palmer, Anna Palopoli, Mitchell Perry, Miranda Poag, Kayla Purinton, Maxwell Roberts, Seikah Roberts, Jasmine Saptura, Alysha Spaulding, Paul Sullivan, Alexander Tait, Tabitha Waite, Abigail Washington, Kyle Webb, Alexander West.

 

Grade 12 – High Honors: John Bilodeau, Taylor Caron, Meghan Clark, Elena Mandzhukova, Nicholas Morin, Ted Murphy, Jennifer Ricker, Justin Rosner, Dillon Schafer, Victoria Smith, Ripley Swan, Danielle Tetu, Johanna Thompson-Westra, Simon Tracy, Samuel Turner; Honors: Tracy Alvarado, Samuel Basile, Sumner Blatt, Elizabeth Brown, Chelsea Bruno ,Victoria Burkhart, Stephen Carter, David Cass, James Cejka, Mason Chase, Steven Chesley, Chien-Fan (Arno) Chiang, Melanie Christensen, Haley Coffin, Rosemary Cote, Christina Damon, Gaetan Davis, Robin Davis, Julietta DeForest, Evan Didisheim, Cassandra Ditzel, Lauren Dodge, John Faherty, Alison Fahey, Joseph Fricks, Will Geoghegan, Winthrop Gillis, Eliza Halmo, Kevin Haycock, Nicholas Henshaw, Scott Jarosz, Brea Keith, Conor Kelly, Jacquelyn Kelly, Rose Lortie, Amanda MacDonald, Michael McGlinchey, Connor McGowan, Zachary McMillan, Taylor McPherson, Nathaniel Marden, Joseph Messerman, Rebekka Miller, Peter Morrell, George Nau, Daniel Nelson, Derek Nesbitt, Jasmine Nixon, Fatima Ouadif, Melissa Patterson, Daniel Pavitt, Danielle Perry, Brittany Rice, Mark Richter, Leena Ritchel, Whitney Salvail, Brandon Sawyer, Christian Schneider, Carl Sickel, Ashley Smith, Caitlin Smith, Thomas Smith, Joshua Stewart, Hannah Strickland, Suweiba Sulemana, Brittany Sullivan, John Swisher, Phoebe Tamminen, Olivia Tetu, Patrice Tetu, Abigail Theberge, Alexander Toole, Frank Walter, Emily Weddle, Alexander Wilder, John Williams, Matthew Worthington, David Wright.