QUARTER 1

Seniors — High Honors: Christian Bennett, Ellen Berrigan, Cassie Burns, Logan Franklin, Brianna Gillibrand, Allison Gilmer, Tyler Hugo, Sean McKenna, Emily Mitchell, Autumn Murtagh, Michelle Potter, Michael Segalla, Catherine Sevigny;

Honors: Jenna Apgar, Jonathan Baker, Hannah Binger, Kevin Bond, Connor Brown, Robert Buckless, Jeffrey Cable, Andrew Campbell, Nico Catano, Lindsey Contella, Chelsea Dean, Elizabeth Ferland, Margaret Foster, Silas Freeman, Stephanie Gallagher, Emily Garry, Zachary Hallowell, Evan Hoatson, Michael Horigan, Meaghan Hynes, Wesley Insko, Hannah Keating, Catherine Keenan, Samantha Kwok, Craig Lane, Wesley Miller, Chelsea Morley, Shawn Nuttall, Shaunna Peard, Sabia Prescott, Jack Radke, Wesley Raines, Shannon Ramsey, Michelle Sala, Andrew Sheehan, Shannon Simpson, Michaela Swiatek, Melissa Tardiff, Nicole Taylor, Samantha Taylor, Erin Tewksbury, Michael Valeri, Jonathan Warner, Thomas Warnquist, Kelvin Waters, Andrew Webber, Brittany Wong, Victoria Zeller;

Commendations: Alex Ahrikenchikh, Alexander Bailey, Dillon DellaPasqua, Jared Fitzgerald, John Freitag, Stephanie Heald, Mackinnon Hill, Anthony Jannetti, Tara Kaewpoonsub, George Lindbom, Nikolas Mahoney, Crystal Noyes, Dylan Pratt, Michelle Raymond, Kyser Richard, Tricia Sanborn, James Schaffer, Michael Stump.

 

Juniors — High Honors: Jack Briggs, Bryan Fountain, Andrew Hayford, Caroline Hird, Emily Horowitz, Liam Langaas, Noah Rickerich, Alana Thyng;

Honors: Thomas Arsenault, Sarah Baker, Conor Banfield, Rachel Barrows, Devon Bettinson, Abigail Boisvert, Meghan Boria-Meyer, Laura Cannata, David Cartier, Lindsey Casey, Madison Cromwell, Jake Cryan, Hannah Daigneault, Matthew Eaton, Mallory Evans, Mitchell Finitz, Elizabeth Fiorentino, Mitchell Fleri, Elliot Friar, Shaheen Ganem, John Goyetche, Elizabeth Hall, Nicole Heroux, Francis Hines III, Julia Hird, Rachel Kelley, Caitlin Kelly, Michael Khan, Michael King, Addison LaBonte, Carolyn Lee, Andrew Lusty, Ryan Lusty, Margaux Maertens, Tyler Martin, Nicole McCarthy, Danielle McGarry, Daryl McKenna, Timothy McMahon, Andrea Mountford, Conor O’Brien, Taylor Palmer, Caroline Patterson, Elizabeth Peck, Samuel Preston, Aaron Prugar, Thomas Rasche, Abby Raynes, Kyle Robinson, Jasmine Rodriguez, Emily Rumble, Chelsea Schilling, Philip Solimine, Haley Spencer, Shelby Spencer, Colleen Tourigny, Nicole Tremblay, Kimberly Walker, Austin Wallace, Zoe Weston, Zachary White, Keenan Woodbury, Savannah Young;

Commendations: Makayla Carpenter, Craig Decato, Nathan Diffin, Briana Eaton, Gregory Filias, Abby Geiling, Ellie Giles, Albert Henson, Daniel Langenheim, William Martin, Michael O’Connor, Eric Offermann, Kali Potito, Kasey Poulin, Christopher Rogers, Michael St. Denis, Francesca Tabora, Ryan Twohig, Olivia Vail, Rowan Winters, Alexa Witham, Benjamin Young.

 

Sophomores — High Honors: Kathryn Brown, Emily Campbell, Michael Consaga, Ruby Cribby, Sarah Garfield, Benjamin Gauthier, Gabrielle Gauthier, Timothy Gauthier, Isabel Goodwin, Zachary Leal, Joseph Leroux, Olivia Leroux, Thomas Reid, Jenna Rumble, Anthony Sciaudone, Erin Sheahan, Kayla Swasey, Patrick Walsh, Rachel Yorke;

Honors: Alexa Bando, Johanna-Atyeno Barton, William Bennett, Christina Boutin, Olivia Broadrick, Theodore Bullock, Scott Burnett, Courtney Burns, Hayley Byrne, Peter Carley, Cole Castorina, Kyle Cone, Timothy Connolly, Damiana Costa, Bridget Cronin, Joshua Donohoe, Lauren Durkin, Nicholas Eaton, Cameron Frecker, Daniel Galante, Nicholas Goulette, Olivia Greer, Alec Jordan, Amanda Kasbohm, Victoria Knoepfel, Andrew Kolbjornsen, Rose Lacouture, Benjamin Lawlor, Brandon LeBlanc, Daniel Leroux, Ashley Lomasney, Marquis MacGlashing, Daniel Martin, Gabriel Mata, Rafael Mata, Alexander Mercurio, Melissa Mitchell, Eric Morrison, Kyle Morrison, Sarah Palmer, Adley Palreiro, Hayden Pate, Talia Pepin, Lauren Pickford, KeYana Reid, Sage Rundlett, Abby Schofield, Ivy Sheehan, Megan Shusta, Desiree Snyder, Shea Spiller, Victoria Stocks, Veronica Sullivan, Sarah Tewksbury, Christopher Timmons, Aaron Todd, Logan Tully, Jared Twombly, Julie Walter, Eric Warner, Hayden Webster, Allison York, Eleni Zotos;

Commendations: Adam Bailey, Gabrielle Boualavanh, Caroline Cross, Haley DeValliere, Emilee Duffy, Kelsey Elsemore, Donald Goodrich, Colleen Keenan, Madisen Knoepfel, Justin Lamoureaux, Heidi McCarthy, Abigail Pease, Alexandra Root, Emma Russell, Lily Smith, Stanley Szeniawski, Wesley Warner, Jacqueline White.

 

Freshmen — High Honors: Liam Bond, Kathleen Cronin, Carter Long, Hunter McKay, Erica Weigel;

Honors: Connor Arsenault, Wyatt Austin, Drew Binger, Andrew Boisvert, Catherine Bonner, Adam Briggs, Philip Brockelman, Daniel Cannata, Noah Carpenter, Jackson Cogger, Courtney Cole, Madison Darrah, Cristian Davila, Juliana DePerrio, Renee Dervishian, Ava Douris, Heather Evans, Abigail Ferland, Mason Finitz, Kelley Francis, Amber Freeman, Danielle Garry, Ashlea Gerbino, Anne Graziano, Spencer Hapgood, Samuel Hines, Ross Hogan, Sean Horigan, Kiyanna Hutchins, Georgianna Knowles, Gabriella Knox, Olivia Lamontagne, Jack Lawlor, Madeline Leroux, Jiamei Liu, Michael Mazur, Christina Muse, Conner O’Brien, Christian O’Connor, Christopher O’Connor, Heather Offermann, Zachary Pease, Kyle Peterson, Alyson Philbrook, Hope Reed, Madelyn Rennie, Samuel Rickerich, Anna Schindler, Theodore Scontras, Amanda Sevigny, Bryce Sobotka, Paul Sturgis-Bright, Kellin Sweeney, Taylor Vallee, Brynn Vessey, Benjamin Wallace, Joshua White, Derek Zhou;

Commendations: Colin Amidon, Kevin Carr, Madelyn Dignam, Bridjet Ely, Dalton Gamache, Allison Jusczak, Mitchell Lee, Adam Legg, Grant Mahoney, Carlie Martin, Nicholas Moulton, Sarah Panteleos, Barrett Pritchard, Matthew Reil, Taylor Simpson, Hannah St. Denis, Sean Tourigny, Presley Trimble, Elizabeth Wagner, Melissa Welch, Asher Wilford.