York High School

Quarter 4

Seniors – High Honors: Christian Bennett, Ellen Berrigan, Damiana Costa, Chelsea Dean, Allison Gilmer, Sean McKenna, Emily Mitchell, Michelle Potter, Shannon Ramsey, Michael Segalla, Catherine Sevigny, Andrew Sheehan, Shannon Simpson;

Honors: Jonathan Baker, Kevin Bond, Connor Brown, Robert Buckless, Cassie Burns, Jeffrey Cable, Andrew Campbell, Lindsey Contella, Jared Fitzgerald, Margaret Foster, Silas Freeman, Madeline Fritz, Stephanie Gallagher, Emily Garry, Brianna Gillibrand, Zachary Hallowell, Stephanie Heald, Evan Hoatson, Luke Hubbard, Wesley Insko, Hannah Keating, Catherine Keenan, Samantha Kwok, Craig Lane, George Lindbom, Kelly McLin, Wesley Miller, Chelsea Morley, Autumn Murtagh, Shawn Nuttall, Shaunna Peard, Sabia Prescott, Wesley Raines, Michelle Raymond, Kyser Richard, Becka Sarson, Molly Stevens, Michaela Swiatek, Melissa Tardiff, Nicole Taylor, Samantha Taylor, Erin Tewksbury, Thomas Warnquist, Brittany Wong, Victoria Zeller;

Commendations: Hannah Binger, Nico Catano, Lauren Chipi, Elizabeth Ferland, Logan Franklin, Meaghan Hynes, Nikolas Mahoney, Louis Meola, Jack Radke, Kelsey Root, Cameron Schilling, Kelvin Waters, Andrew Webber.

 

Juniors – High Honors: Abigail Boisvert, Jack Briggs, Briana Eaton, Mitchell Finitz, Bryan Fountain, Elizabeth Hall, Andrew Hayford, Caroline Hird, Michael King, Liam Langaas, Ryan Lusty, Michael O’Connor, Aaron Prugar, Noah Rickerich, Haley Spencer, Shelby Spencer, Alana Thyng;

Honors: Thomas Arsenault, Sarah Baker, Rachel Barrows, Andrew Bird, Meghan Boria-Meyer, David Cartier, Madison Cromwell, Jake Cryan, Nathan Diffin, Alanna Eaton, Matthew Eaton, Elizabeth Fiorentino, Mitchell Fleri, Elliot Friar, Shaheen Ganem, Nicole Heroux, Julia Hird, Emily Horowitz, Rachel Kelley, Caitlin Kelly, Michael Khan, Addison LaBonte, Carolyn Lee, Andrew Lusty, Margaux Maertens, Tyler Martin, Timothy McMahon, Conor O’Brien, Taylor Palmer, Elizabeth Peck, Kali Potito, Samuel Preston, Thomas Rasche, Kyle Robinson, Emily Rumble, Chelsea Schilling, Philip Solimine, Michael St. Denis, Colleen Tourigny, Nicole Tremblay, Ryan Twohig, Kimberly Walker, Austin Wallace, Zoe Weston, Zachary White, Rowan Winters, Benjamin Young;

Commendations: Devon Bettinson, Laura Cannata, Makayla Carpenter, Hannah Daigneault, Craig Decato, Mallory Evans, Gregory Filias, Joseph Galante, Abby Geiling, Francis Hines, Daryl McKenna, Andrea Mountford, Kasey Poulin, Abby Raynes, Jasmine Rodriguez, Meghan Schindler, Francesca Tabora, Savannah Young.

 

Sophomores – High Honors: William Bennett, Emily Campbell, Lauren Durkin, Nicholas Eaton, Timothy Gauthier, Isabel Goodwin, Olivia Greer, Joseph Leroux, Olivia Leroux, Sarah Palmer, Thomas Reid, Jenna Rumble, Anthony Sciaudone, Erin Sheahan, Shea Spiller, Kayla Swasey, Patrick Walsh, Eleni Zotos;

Honors: Adam Bailey, Alexa Bando, Johanna-Atyeno Barton, Christina Boutin, Kathryn Brown, Courtney Burns, Hayley Byrne, Peter Carley, Cole Castorina, Kyle Cone, Timothy Connolly, Michael Consaga, Ruby Cribby, Bridget Cronin, Caroline Cross, Daniel Galante, Sarah Garfield, Benjamin Gauthier, Nicholas Goulette, Amanda Kasbohm, Victoria Knoepfel, Andrew Kolbjornsen, Benjamin Lawlor, Zachary Leal, Brandon LeBlanc, Daniel Leroux, Ashley Lomasney, Daniel Martin, Fran Mendoza, Melissa Mitchell, Eric Morrison, Taylor Newton, Hayden Pate, Talia Pepin, KeYana Reid, Sage Rundlett, Megan Shusta, Desiree Snyder, Victoria Stocks, Sarah Tewksbury, Christopher Timmons, Jared Twombly, Eric Warner, Wesley Warner, Hayden Webster, Allison York, Rachel Yorke;

Commendations: Olivia Broadrick, Scott Burnett, Olivia Drew, Emilee Duffy, Thomas Kinton, Madisen Knoepfel, Rose Lacouture, Gabriel Mata, Rafael Mata, Lauren Pickford, Alexandra Root, Emma Russell, Abby Schofield, Ivy Sheehan, Veronica Sullivan, Aaron Todd, Logan Tully, Theodore Warnquist.

 

Freshmen – High Honors: Drew Binger, Kathleen Cronin, Hunter McKay, Christian O’Connor, Amanda Sevigny, Erica Weigel;

Honors: Wyatt Austin, Liam Bond, Adam Briggs, Daniel Cannata, Jackson Cogger, Courtney Cole, Madison Darrah, Cristian Davila, Renee Dervishian, Madelyn Dignam, Heather Evans, Abigail Ferland, Mason Finitz, Amber Freeman, Danielle Garry, Ashlea Gerbino, Anne Graziano, Sean Horigan, Kiyanna Hutchins, Olivia Lamontagne, Jack Lawlor, Madeline Leroux, Carlie Martin, Nicholas Moulton, Conner O’Brien, Christopher O’Connor, Heather Offermann, Zachary Pease, Alyson Philbrook, Madelyn Rennie, Samuel Rickerich, Anna Schindler, Theodore Scontras, Taylor Simpson, Bryce Sobotka, Trenton Spencer, Paul Sturgis-Bright, Kellin Sweeney, Brynn Vessey, Elizabeth Wagner, Joshua White, Asher Wilford, Derek Zhou;

Commendations: Catherine Bonner, Philip Brockelman, Abigail Cruz, Juliana DePerrio, Michael Gallagher, Samuel Hines, Ross Hogan, Allison Jusczak, Georgianna Knowles, Gabriella Knox, Adam Legg, Shenelle Letourneau, Jiamei Liu, Carter Long, Grant Mahoney, Madison Patten, Barrett Pritchard, Hope Reed, Nicholas Schilling, Hannah St. Denis, Emily Sudrabin, Taylor Vallee, Benjamin Wallace.