Area Graduates

Alfred: Thomas Gagnon;
Arundel: Amanda Martemucci;
Auburn: Amanda Bissonette, Susan Bryant, Tiffany Cheney, Jessica Chouinard, Eric Cole, Matthew Daigle, Shay Daily, Heather Dvorak, Joseph Griswold, Kimberly St.Pierre;
Biddeford: Danielle Bernier, Libby Doyon, Brittany Dube, Holly Emmons, Kerensa Palmer;
Bridgton: Emily Cushing, Tareyn Vigna;
Brunswick: Julia Bald, Heather Libby;
Buxton: Megan Wallace;
Camden: Jennie Palermo, Kristen Start;
Cape Elizabeth: Jasselle Payeur, Rebecca Thompson;
Carrabassett Valley: Katie LeBlanc;
Cumberland: Katharine Keough, Heather Morse, Sara Tarbox;
Cushing: Rebecca Harper;
Dixfield: Katherine Gagne, Christina Goodwin, Deven Madore, Deven Madore, Enrico Ross, Angela Wight, Jeffrey Willis;
Durham: Callie Lemieux, Trevor Pontbriand;
Eliot: Sarah Kumin, Katherine Soule;
Falmouth: Jack Karn, Jacquelyn Reis;
Farmington: Caitlin Alexander, Henry Armstrong, Reid Bond, James Camp, Jr., Christy Carle, Jaime Denton, Brittany Drapeau, Abigail Dustin, Lauren El-Hajj, Thomas Ferrari, Hannah Gilikson, Rebekah Hawes, Sharon Lake, Michael Lawson, Sarah Levensalor, Alanah Lockwood, Natasha Manuel, Michele Meservey, Lindsey Moloney, Kate Nadeau, Katherine Nicoll, Megan Packard, Amanda Roy, Gradi Schutt, Newcomb Stevens, Abigail Wood;
Freeport: Sherry Brown-Spaulding, Alden Collet, Sarah Gordon, Heather Thomas;
Fryeburg: Amber Crecelius;
Gorham: Andrew Dean, Cameron Fecteau, Timothy Millett;
Gray: Dyana Healy,
Harpswell: Kathleen Brockett;
Harrison: Drew McLaren ;
Hiram: Sara Lane ;
Hollis Center: Katherine Johnson;
Hope: Sarah Davis;
Jay: Jennifer Baker, Christina Dufour, Logan Frey, Steven Landry, Albert Marston, Matthew McKenna, Tabitha Reed, Jessica Shaw, Morgan Turner, Tamara Vigue;
Jefferson: Carly Shea;
Kennebunk: Taiana Lemoine;
Kingfield: Julia Rideout, Foster Robinson;
Kittery: Catherine Proctor;
Lebanon: Justine DiMambro, Jordan Turcotte;
Lewiston: Amanda Chick, Amie Daniels, Zachary Gayton, Meghan Lewis, Kevin McKeown, Samantha Morency, Mary Moyer;
Limington: James Hanley;
Lincolnville Center: Jennifer Grinnell;
Lisbon: Esther Carr;
Lisbon Falls: Sara Adams;
Livermore: Randall Berry, Brittney Castonguay, Scott McDaniel;
Livermore Falls: Sean Caron, Michael Lafreniere, Becky Mills, Travis Mills, Nicole Moreau;
Lyman: Danielle Doyle;
Mechanic Falls: Jennifer Dionne, Valerie Terry;
Mexico: Heather Dubendris;
Minot: Lindsay Williams, MS Ed., Master of Science in Education;
Naples: Nicole Phillips;
Newry: Erin Powers;
North Berwick: Lindsay Eastman;
North Bridgton: Edward Hamaty;
North Jay: Haley Bubier;
North Yarmouth: Brandon Gallagher, Elizabeth Walk;
Old Orchard Beach: Abigail Berlin, Kristen Couturier, Michelle Greenlaw;
Oxford: Molly Cohen;
Phillips: Benjamin Ladd;
Poland: Sarah Letourneau;
Porter: Katrina Records;
Portland: Alicia Adams, Jason Kaplan, Aruna Kenyi, Hakim Kodi, Connor McNeill, Jessica Rickett, Molly Venne, Kara Wordell;
Rockland: Melissa Burgess;
Rockport: Bruce Dodge Jr.;
Rumford: Stephen Penney, Marie Russell, Devon Swan, Nathan Swan, Elaina Waite;
Saco: Catherine Ingraham, Emma Morrison, Melissa Tarbox;
Sanford: Michele Daige, Tiffany Duplessis, Sara Waters;
Scarborough: Elizabeth Barton, Abigail Cherry, Kenneth Lamb, Katharine McDonald, Alexandria Paquette, Laura Pons, Christina Troiano;
Shapleigh: Jodi Abbott, Katie Beyea, Schuyler Jordan;
South Berwick: Samantha Helmer, Ashleigh Locke;
South Freeport: Brian Jenkins;
South Paris: Curtis Manchester, Tara Pelletier, Megan Whitman;
South Portland: Seth Gaffar, David Powers, Daniel Smith;
Springvale: Justin Jett;
St. George: Peter Anderson;
Standish: Caileigh Nelson, Erika Smith, Andrew Wright;
Steep Falls: Bridget Ferry;
Topsham: Sarah Cropley, Kelly Fitzmaurice;
Turner: Kristen Ellis, Jennah Iggulden, Sarah McKeown, Brittany Rea, Elizabeth Richardson;
Union: Jennifer Baum, Myles Felch, Jacquelyn Murphy;
Warren: Jared Merrifield, Lauren Stewart;
Wells: Stephanie Bean, Jennifer Brosius, Kaleigh Chase, Peter MacDougall, Emily Moulton, Blake Shelley;
West Bath: George Boynton, III, Kayla Krech;
West Farmington: Kimberly Cushman, Kelly Greene;
Westbrook: Leah Douglass, Hayden Golden, Zachary Good, Heather Peters, Diana Quinlan, Keri Woodbury;
Westport Island: Marie Bradford;
Wilton: Robert Abrams, Karen Collins, Hilary Cote, Abigail Gilbert, Sara Gilbert, Scott Hilton, Candace Iba, Stephan Kelleher, Heidi MacIsaac, Michael MacKay, Emily Pottle, Kevin Quinn-Kelly, Wyatt Tracy;
Windham: Sabrina Hachey, Deborah King, Jessica Leavitt, Mary Partridge, Deborah Pratt, Kaitlin Toto, Daniel Winter;
Wiscasset: Katie Cray;
Woolwich: Alyssa Siegel;
Yarmouth: Megan Rogers;
York: Christine Friant, Kelsey Greenier.

The entire list of 2012 graduates is available at inside.umf.maine.edu/2012/05/12/387-university-of-maine-at-farmington-graduates-march-in