THIRD QUARTER

Class of 2013

First Honors: Robert Begin, Katherine Boldebook, Brandon Briggs, Stephen Comar, Avery Dunn, Kendra Ermold, Natalie Hyde, Karen Jacques, Delanie Labonte, Brenna LaFlamme, Melissa Lennon, Renee Lessard, Zhiping Lin, Yiwen Liu, Sin Ying Ma, Connor McCrum, Dylan Morse, Quang Nguyen, Stephanie Par?Nicole Reynolds, Hannah Scully, David Stone, Rose Underkofler, Yichen Wang, Zihao Wang, Emma Waterhouse, Mickella Weidman-Melanson, Weisi Yuan, Danni Zhao;

Second Honors: Alysson Acquaviva, Mark Alteri, Zachary Archer, Clayton Arundel, Lindsey Avery, Jonah Baumm, Lacey Berry, Qingqing Bian, Alyssa Boothby, Alysha Boudreau, Amanda Bourque, Samantha Butler, Taylor Canalas, Christopher Cassette, Kayla Chasse, Xing Chen, Zijie Chen, Daniel Ciullo, Justin Cloutier, Amanda Cook, Kaitlyn Couture, Alicia Curtin, Anna Dowling, Brenden Dugal, Curtis Dupuis, Megan Dyer, Chloe Eisenhaur, Jill Faucette, Zican Feng, Lauren Fogg, Kierstin Giunco, Adam Glynn, Michael Granger, Eric Grant, James Grover III, Natasha Guay, Hongxu Guo, Meaghan Hamel, Hannah Huntress, Adilet Issayev, Sydney Kelly, Lyssa King, Nathan Lareau, Hoang Anh Thi Le, Colin Leary, Jessica Lee, Joseph Lemoine, Nicholas Levecque, Zoutang Li, Chenxinjia Liu, Dong Liu, Aaron Lockman, Bohao Lu, Lisabeth Madden, Ian Maskut, Devin Marsh, Alexandria McCarthy, Nelia McKenney, Raquel Miller, Allyson Milliard, Mariah Mondor, Rachel Moody, Cody Nadeau, Vanessa Nason, Brady Nolette, Spencer Norris, Marina Oliveira, Chad Ouellette, Nicholas Papsadora, Eric Patoine, Ian Pelletier, Taylor Picard, Kendall Pike, Llewellyn Pinkerton, Jonathan Prak, Cameron Prescott, Mariah Profenno, Audrey Puleio, Emily Richard, Samantha Richard, Rebecca Rios, Michael Rizeakos, Jakob Sawyer, Samantha Schildroth, Hannah Sheehan, Cody Sherer, Evan Silber, Frederique Sirois, Abbey Siulinski, Ziming Song, Brandon Sughrue, Laura Talbot, Dakota Tarbox, Ryan Townsend, Cheyenne Tracy, Forrest Tripp, Alex Tsomides, Daniel Van Clief, Marie Vermund, Katherine Von Salza Brown, Leah Walsh, Tyler Walsh, Stefanee Webb, Spencer West, Joanne Wing, Hayden Woodbrey, Seth Woodsum, Kayla Woodward, Wenchao Xu, Tsz Tai Yuen, Xuehao Zhang, Yuxiang Zhang;

Third Honors: Michelle Banville, Sean Buchanan, Jack Carter, Nien-Chung Chou, BryceLynn Cook, Richard Crowell, Eric Duross, Kai Leung Fan, Elijah Hanright, Gregory Hite, Kayla Hopkins, Kassandra Horton, Mahammad Hummatov, Alyse Kearns, Lee Kim, Elizabeth Kowash, Tori Lands, Christina Laverriere, Gabriel Letourneau, Haodong Liang, Ashley Lyons, Tori Monagle, Danielle Morin, Aaron Morneau, Hayleigh Morrow, Meghan Murphy, Miranda Nemitz, Quyen Thao Nquyen, Arianna Northrop, Cooper O’Brien, Lucas Petrin, Charlotte Pierce, Lindsey Proctor, Ethan Roubo, Shelby Russell, Alexander Savelyev, Alexey Savelyev, Delaney Seavey, Ashley St. Amand, Kassidi Strickland, Cho Shing Sze, Hing Shing Sze, Justin Tougas, Patrick Walker, Alexandra Wallner, Thomas Walsh, Shayne Winslow, Haron Yam.

Class of 2014

First Honors: Cullen Acheson, Christian Allaire, Amanda Arnold, Lauren Bartholomew, Daniel Bishop, Lauren Boissonnault, Andrew Bullard, Lydia Coulombe, Yuanfeng Dong, Allison Eddy, Jun Ge, Morgan Gooding, Mindee Goodrum, Lena Hildebrand, Gwendelyn Hill, Anh Khue Ho, Amy Houser, Megan Hurrell, Amanda Laflamme , Michelle Laverrriere, Camden Loeser, Devin McGrathConwell, Hannah Murphy, Ngan Chau Bao Nguyen, Mayson Picard, Zihan Qi, Robert Runnells, Samantha Saucier, Kent Seneres, Olivia Shaw, Likang Xue, Xiangyi Ye, Yufei Zhu;

Second Honors: Paul Arabatzis, Inkar Artygalina, Pak Hin Au, Caleb Beaulieu, Joshua Brages, Erin Brayden, Morgan Burke, Erin Butland, Whitney Butts, Ryan Cadorette, Sarah Campisi, William Caras, Samantha Carreiro, Junjie Chen, Kristin Cobleigh, Chase Conklin, Joseph Conroy, Michaela Courtney, Aleisha Cross, Phuong Dang, Mitchell Dehetre, Shaelyn Deluca, Alyssa DeMario, Elizabeth Demin, Eric Donegan, Jr., Abigail Dowling, Lindsey Doyon, Morgan Dube, Hansel Fardon, Anna Fitzpatick, Mariah Fraser, Yuanning Gao, Lois Gerena, Molly-Joy Grant, Jacob Gregoire, Xiaoan Guan, Allison Hamel, Mitchell Harris, Katelyn Heiman, Christina Henderson, Jackson Hey, Linh Truong My Hoang, Amanda Hogg, Hua Huang, Yiting Huang, Amanda Huard, Toghrul Hummatov, Lily Hutchinson, Taylor Inverso, Nicholas Jandreau, Austin Joyce, Guanglin Kang, Arafat Karim, Sangwon Kim, Corinne Kirby, Erin Laskey, Kristen Laverriere, Drew Lavigne, Samuel Legere, Owen Lemoine, Lauren Leskowsky, Elizabeth Lester, Andrew Libby, Feiying Lin, Jingyi Liu, Liyi Liu, Minhao Liu, Eric Loo, Emily Lovejoy, Hongyi Lu, Zixin Lou, Alyssa McClellan, Joshua McCrum, Anthony Michaud, Graycin Morris, Alexandria Muller, Cheuk Ho Ng, Darius Ntacyo, Samantha Palmer, Jacqueline Parent, Hunter Parenteau, Jessica Parenteau, Elizabeth Park, David Parran, Asmita Patel, Jessica Pearson, Cameron Pelkey, Valerie Pendleton, Jeremy Poisson, Justin Poulin, Cassandra Pratt, Lauren Russell, Sable Sands, Taylor Santos, Tiffany Saucier, Jesse Sherwood, Hattie Simon, Kevin Smith, Cassandra St. Peter, Jennie Ta, Indiana Thompson, Renjie Tian, Mackenzie Tilley, Devon Verville, Benjamin Vieira, Khang Xuan Vu, Yujie Wang, Delainey Wescott, Lauren Whitney, Jacob Willette, Katherine Williams, Evan Wright, Hannah Wuerthner, Junbo Yang, Andrew Yarborough, Zherui Zhang, Xuecong Zhou, Zeyuan Zhou;

Third Honors: Elijah Abaroa, Reeve Austin, Hannah Avery, Ian Beals, Myra Boissonneault, Saleena Boucher, Taylor Brillant, Chelsea Broomhall, Emily Caron, Rui Chai, Cameron Clark, Allison Coburn, Courtney Croteau, Nathan Damon, Darryl Desjardins, Daniel Duchaine, Cody Falton, Collin Gallant, Kelsey Gamage, Naomi Gariepy, Daniel Giroux, Jack Grondin, Samuel Hemenway, Kaitlin Hilton, Kwon-Duk Jung, Haleigh Jurgiewich, Mohamad Karim, Joy Keirstead, Ryder Kenney, Apryl King, Katherine Kirby, Mingrong Li, Kathleen Lord, Taylor Lux, Cody Lynn, Carly McKenna, Mira McKenney, Jesse Meikle, Courtney Morang, Gabriel Nodarse, Kelsey Ouellette, Melanie Perkins, Alexander Pickering, Michael Roberge, Nash Samare, Dominick Small, Kimberly Strout, Kyle Strout, Chelsea Tarbox, Ngan Thi Kim Tran, Kayla Tremblay, Yi’ao Xu.

Class of 2015

First Honors: Kevin Barrett , Amanda Burke , Paula Caras, Xinyi Chen, Margaret Connellan, Tori Danis, Kailey Dubuque, Lindsey Hall, Jacob Jalbert, Kelsey Kehoe, Mariya Kurguzkina, Catherine Levecque, Ran Luo, Hannah Maddix, Alexandra Pettaway, Maggie Piecuch, Jenna Scott, Katherine Senechal, Emma Stewart, Erin Tangney, Elisabeth Vaughan, Xuezhou Wang, Lauren Wells, Alyssa Zamjohn, Wen Hui Zhao;

Second Honors: Justin Alcorn, Taylor Allen, Desiree Anderson, Robert Balsamo, Gwyneth Beaudoin, Kylie Beaulieu, Faith Benedict, Kaeleigh Benson, Mitchell Bergquist, Cameron Bilodeau, Derek Boissonnault, Ashlyn Bourque, Daniel Bullard, Christopher Camire , Quinn Campbell, Abigail Chelate, Junyu Chen, Yawen Chen, Jenna Clum-Russell, Nicholas Cole, Brittany Collins, Kristie Cordeiro, Holly Crowell, Karaghan Curran, Haley DaGraca, Tori Daigle, Alexis Dapolito, Blake Douston, Caitlyn Doyon, Holly Durgan, Liam Eisenhaur, Francesca Elnicki , Jacob Farnsworth, Keira Fitzgerald, Curtis Fortier, Stephanie Fuhrmann, George Gagnon, Logan Gailitis, Katherine Gillespie, Meghan Goebel, Eric Gooch, Charles Goodrum, Aaron Goren, Johnelle Hardy, Emily Harris, Shawn Heyland, Tyler Hobart, Ashley Houp, Edwin Inness, Mitchell Jacques, Taylor Kocyba, Chris Kowash, Taylar Lamontagne, Hanna Langley, Abigail Lapierre, Keegan Lapointe, Madison Lawlor, Tyler Lebel, Carli Legere, John Lemoine, Yangbo Li, Yuanliang Li, Zachary McCarthy, Kaitlyn McCrum, Victor Menezes, Thomas Messier, Jessica Morrissette, Andrew Nadeau, Lea Nason, Victoria Nelder, Ryan Oliveira, Jessica Pate, Ben Patterson, Jenna Paul, Francesca Petrucci, Daniel Picard, Sydnie Picard, McKalie Pouliot, Madelyn Preston, Sarah Proctor, Elizabeth Provencher, Conor Purvis, Valerie Rancourt, Kylie Reynolds, Emily Ribaudo, Nicholas Roberts, Abigail Robinson, Alicyn Romprey, Abigail Root, Christina Scenna, Mackenzie Sheehan, Noah Smith, Megan Sommer, Alexandria Spinney, Christopher Steward, Centong Tao, Zoe Tarr, Brandie Taylor, Rucen Tian, Tian Tong, Jordan Towne, Bailey Tremblay, Xiaoran Wang, Noah Whalen, Courtney Wiemert, Jessie Woodward, Jiaming Zhang, Junyun Zhang, ZingPei Zhuang, Benjamin Zuke;

Third Honors: Kayla Beaulieu, Justin Boure, Isaac Caron, Brianna Chaisson, Cameron Chamberlain, Joelene Court, Nicholas Cronin, Mariah Dallaire, Brianna Daly, Noluthando Dlamini, Myles Gamage, Steven Gay, Christopher Golding, Emily Gray, Zachary Hall, Tyler Hannah, Jessica Haskell, Elijah Hershey, Danica Labonte, Joy Landolfi, Evan Lavertu, Ashton Lord, Kyle Metcalf, Christian Michaud, Jason Morrill, Jacob Moulton, Skye Murray, Alexander Reppond, Zachary Robinson, Avery Roma, Kaitlyn Salcedo, Isaac Sinclair, Dorina Sirois, Andrew Smith, Devyn Smith, Dylan Smith, Mark Spearen, Emily Vallee, Hayley Wilde.

Class of 2016

First Honors: Erin Acheson, Kelsey Adams, Sabena Allen, Alex Arnold, Lauren Bishop, Analaide Boissonneault, Jacob Buttarazzi, Connor Chretien, Emma Clark, Lauren Dickson, Tristan Falardeau, Abigail French, Makayla Goulet, Julianna Grondin, Jacob Hale, Matthew Hall, Alanna Haslam, Connor Hayward, Rachel Hopkins, Ashley Howe, Laurel Kirby, Taylor LaChance, Taylor Lamarre, Abigail LeBlanc, Eden LeBlanc, Kathleen LeBlanc, Olivia Libby, Arianna Meserve, Brooke Nadeau, Alexis Nason, Tai Duc Nguyen, Bethany Pare, Nil Patel, Isaac Patry, Jessica Patterson, Nicole Patterson, Jeremiah Penaflorida, Joshua Pickus, Janelle Poitras, Libby Pomerleau, Tong Pu, Emily Richards, Julia Rowlett, Gregory Ruff, Abby Runnells, Kenneth Seneres, Ann-Yong Shibles, Aja Sobus, Emilee Wermenchuk, Oliver Woznica-Coulombe;

Second Honors: Olivia Aliberti, Keagan Allaire, Lincoln Anderson, Kylemore Austin, Amanda Barash, Mitchell Bechard, Simon Belliveau, Jacob Bennert, Rebecca Beveridge, Briyana Beyea, Anthony Bigsby, Jr., Kaylee Blake, Megan Blanchette, Allison Cannon, Kailin Carrier, Julia Chasse, Shayleigh Chevrier, Metichai Chinskul, Savannah Coffin, Allison Cox, Alexis deGuzman, Rachel DellErba, Lyric DeSimone, Riley Donovan, Colby Doran, Jacob Dostal, Samantha Dow, Katherine Dube, Lexus Dugal Flaherty, Samantha Eaton, Garrett Eisenhower, Andrew Elkinson, Kaitlyn Emerson, Anthony Evans, Robert Faucher, Avalon Fedder, Zachary Foss, Kelly Gallant, Skyler Gaudette, Yuji Geng, Dylan Gooch, Trevor Grenier, Isis Guignard, Steven Guy, Zachary Ham, Cody Harris, Emilie Harris, Madison Haskell, Micah Hersom, Madison Hillman, Michael Howard, Peter Hyde, Mackenzie Jurgen, Lily Khalifa, Assylbek Khissami, Samuel Kouba, Samantha Lambert, Zyanna League, Tatum LeClair, Joshua LePauloue, Mikayla Lewey, Jiazheng Li, Shuyu Li, Kathryn Lord, Yuying Lu, Daniel Marsh, Kayla Martin, Justin Masteller, Patricia Mata, Austin McCrum, Ryan McIntyre, Miranda Mitton, William Morris, Daria Morton, Abigail Ouellette, Christian Park, Samuel Penley, Logan Picard, Sarah Picard, Matthew Pipes, Lance Poulin, Jennifer Pydych, Cody Roberts, Shelby Ross, Thomas Sawyer, Victoria Shuffleburg, Kevin Sifuentes, Faith Sinclair, Erin Smith, Miranda Snow, Abigail Stevens-Roberts, Kaila Swan, Walsh Troiani-Gagner, Lindsay Walls-Ott, Jiacheng Wang, Jared Waterhouse, Abigail Worster, Gan Xiong, Yuexiaoxi Yu;

Third Honors: Jacob Bergeron, Savannah Bouchard, Kaylee Burns, Angelica Cloutier, Ethan Dupuis, Briaunna Elliot, Riley Flynn, Shannon Frally, Henrikus Freeman, Kayla Gagne, Bailey Herrick, Lingli Huang, Gregory Kalagias, Madison Kelly, Daniel Klimovich, Shawna Lachance, Paige Lawlor, Maizie Lee, Shawna Letellier, Emma McGahey, Katelyn McKenzie, Dalton Moore, Dejan Nikolic, Sarah O’Brien, Anthony Palamountain, Grace Pickering, Youjia Qian, Victoria Renell, Andre Richburg, Derek Roberge, Evan Russell, Longcheng Shen, Alexander Sparks, Sarah Tsomides, Cameron Twombly, Zachary Vandermeer, Jonathan Wells, Jacob Wolfe, Corey Wormwood, Annakah Young.