Class of 2014

First Honors: Christian Allaire, Amanda Arnold, Inka Artygalina, Hannah Avery, Lauren Bartholomew, Daniel Bishop, Andrew Bullard, Whitney Butts, Chase Conklin, Michaela Courtney, Phuong Dang, Elizabeth Demin, Morgan Dube, Allison Eddy, Jun Ge, Mindee Goodrum, Lena Hildebrand, Anh Khue Ho, Linh Truong My Hoang, Hua Huang, Yujie Huang, Nicholas Jandreau, Apryl King, Elizabeth Lester, Camden Loeser, Zixin Lu, Joshua McCrum, Devin McGrath-Conwell, Mira McKenney, Reuben Moses, Alexandria Muller, Hannah Murphy, Jacqueline Parent, David Parran, Valerie Pendleton, Pichayada Phongcheep, Mayson Picard, Robert Runnells, Matthew Rutherford, Kent Seneres, Olivia Shaw, Benjamin Simard, Kevin Smith, Kimberly Strout, Khang Xuan Vu, Delainey Wescott, Xiangyi Ye, Yufei Zhu;

Second Honors: Cullen Acheson, Paul Arabatzis, Ian Beals, Caleb Beaulieu, John Belanger, Lauren Boissonnault, Myra Boissonneault, Brett Braasch, Joshua Brages, Erin Brayden, Taylor Brillant, Morgan Burke, Erin Butland, Ryan Cadorette, Kevin Camire, Sarah Campisi, Gabrielle Capozzi, William Caras, Emily Caron, Junjie Chen, Kristin Cobleigh, Allison Coburn, Jacob Collette, Joseph Conroy III, Caitlynn Cook , Alexis Cote, Lydia Coulombe, Emily Counts, Aleisha Cross, Courtney Croteau, Sydney Curran, Nathaniel Damon, Mitchell Dehetre, Shealyn DeLuca, Alyssa DeMario, Yuanfeng Dong, Abigail Dowling, Lindsey Doyon, Daniel Duchaine, Bartu Erim, Alexander Fallon, Cody Falton, Anna Fitzpatrick, Mackenzie Foley, Collin Gallant, Kelsey Gamage, Andrew Gelinas, Tori Gelinas, Morgan Gooding, Molly-Joy Grant, Jacob Gregoire, Jack Grondin, Allison Hamel, Mitchell Harris, Christina Henderson, Jackson Hey, Oliwer Hodberg-Karlsson, Amanda Hogg, Wesley Horton, Amy Houser, Yiting Huang, Amanda Huard, Toghrul Hummatov, Megan Hurrell, Lily Hutchinson, Taylor Inverso, Austin Joyce, Kwon-Duk Jung, Guanglin Kang, Mohamad Karim, Ryder Kenney, Corinne Kirby, Katherine Kirby, Amanda Laflamme, Zachary Landry, Erin Laskey, Michelle Laverriere, Caleb Lavoie, Drew Lavigne, Samuel Legere, Owen Lemoine, Tara Levy, Andrew Libby, Feiying Lin, Mahrina Lionetta, Jingyi Liu, Liyi Liu, Minhao Liu, Iza LoBue, Kathleen Lord, Hongyi Lu, Taylor Lux, Cody Lynn, Victoria Madden, Carly McKenna, Anthony Michaud, Muhammad Talha Moazzam, Timothy Morris, Raymond Ngo, Nan Chau Bao Nguyen, Gabriel Nodarse, Darius Ntacyo, Alexander O’Connor, Luke O’Connor, Kelsey Ouellette, Samantha Palmer, Gianni Paolo, Hunter Parenteau, Jessica Parenteau, Elizabeth Park, Asmita Patel, Jessica Pearson, Cameron Pelkey, Justin Poulin, Cassandra Pratt, Zihan Qi, Taylor Raymond, Leah Rush, Sable Sands, Samantha Saucier, Jesse Sherwood, Hattie Simon, Dominick Small, Sophia Sommerova, Kyle Strout, Jennie Ta, Chelsea Tarbox, Indiana Thompson, Renjie Tian, Mackenzie Tilley, Drew Townsend, Ngan Thi Kim Tran, Chi Long Tse, Benjamin Vieira, Mingchen Wang, Katherine Williams, Evan Wright, Hannah Wuerthner, Yi’ao Xu, Likang Xue, Junbo Yang, Andrew Yarborough, Hao Yu, Zherui Zhang, Xuecong Zhou, Zeyuan Zhou;

Third Honors: Pak Hin Au, Reeve Austin, Chelsea Broomhall, Rui Chai, Colby Chamberlain, Cameron Clark, Darryl Desjardins, Hansel Fardon, Nicholas Fedder, Mariah Fraser, Samantha Gardner, Daniel Giroux, Margaryta Goncharova, Amber Grenier, Kaeleigh Harrison, Katelyn Heiman, Gwendelyn Hill, Haleigh Jurgiewich, Joy Keirstead, Kristen Laverriere, Lauren Leskowsky, Eric Littlefield, Emily Lovejoy, Victoria Madden, Jordan Matthews, Katarina Monk, Graycin Morris, Cheuk Ho Ng, Melanie Perkins, Maegan Phillips, Jeremy Poisson, William Renell, Amy Renna, Quinn RichardsonNewton, Lauren Russell, Nash Samare, Taylor Santos, Tiffany Saucier, Cassandra St. Peter, Jacob Steva, Aaron Tull, Yujie Wang, Zhaoyuan Wen, Jacob Willette.

Class of 2015

First Honors: Justin Alcorn, Robert Balsamo, Kevin Barrett, Kaeleigh Benson, Ashlyn Bourque, Daniel Bullard, Xinyi Chen, Margaret Connellan, Holly Crowell, Alexis Dapolito, Eric Gooch, Edwin Innes, Kelsey Kehoe, Christopher Kowash, Catherine Levecque, Ran Luo, Sydnie Picard, Maggie Piecuch, Emily Ribaudo, Christina Scenna, Jenna Scott, Katherine Senechal, Dorina Sirois, Elisabeth Vaughan, Xuezhou Wang, Jiaming Zhang, Xinyi Zhang, Wenhui Zhao, XingPei Zhuang;

Second Honors: Desiree Anderson, Gwyneth Beaudoin, Kylie Beaulieu, Mitchell Bergquist, Derek Boissonnault, Katrina Brenaman, Cheryl Brown, Amanda Burke, Christopher Camire, Paula Caras, Yawen Chen, Jenna Clum-Russell, Nicholas Cole, Sabryna Collins Hall, Evan Combes, Jonathan Cote, Nicholas Cronin, Brooke Cross, Karaghan Curran, Haley DaGraca, Tori Daigle, Mariah Dallaire, Tori Danis, Tyler DeGuzman, Jorge Diez Alvarez, Caitlyn Doyon, Kailey Dubuque, Holly Durgan, Liam Eisenhaur, Francesca Elnicki, Yuan Fan, Jacob Farnsworth, Tyler Fleurant, Shyanne Frazier, Stephanie Fuhrmann, George Gagnon, Logan Gailitis, Myles Gamage, Katherine Gillespie, Meghan Goebel, Liam Green, Lindsey Hall, Tyler Hannah, Johnelle Hardy, Christopher Harris, Jessica Haskell, Tyler Hobart, Andrew Huot, Mitchell Jacques, Jacob Jalbert, Zhuhui Jin, Olzhas Karazhigitov, Taylor Kocyba, Joy Landolfi, Hanna Langley, Abigail Lapierre, Madison Lawlor, Tyler Lebel, John Lemoine, Yangbo Li, Yuanliang Li, Hannah Maddix, Brian Martin, Zachary McCarthy, Kaitlyn McCrum, Matthew McDonald, Haleigh McKechnie, Victor Menezes, Jason Morrill, Jessica Morrissette, Alexandra Morse, Skye Murray, Lea Nason, Ryan Oliveira, Jessica Pate, Ben Patterson, Jenna Paul, Francesca Petrucci, Alexandra Pettaway, Brittany Pinet, McKalie Pouliot, Madelyn Preston, Elizabeth Provencher, Valerie Rancourt, Alexander Reppond, Nicholas Roberts, Abigail Robinson, Zachary Robinson, Patricia Rodriguez Ortega, Alicyn Romprey, Demel Ruff, Julia Russell, Kaitlyn Salcedo, Lyndy Sherer, Andrew Smith, Dylan Smith, Hannah Smith, Nathaniel Smith, Noah Smith, Megan Sommer, Alexandria Spinney, Kathryn St. Amand, Joseph St. Hilaire, Christopher Steward, Emma Stewart, Abigail Strickland, Erin Tangney, Centong Tao, Zoe Tarr, Brandie Taylor, Rucen Tian, Madison Tippetts, Bailey Tremblay, O’Malley Walsh, Xiaoran Wang, Porter Washington, Lauren Wells, Hanfu Xu, Alyssa Zamjohn, Joseph Zuke;

Third Honors: Taylor Allen, Faith Benedict, Justin Boure, Nicholas Brown, Quinn Campbell, Brianna Chaisson, Cameron Chamberlain, Yiwei Chang, Ying Chau Tsz, Abigail Chelate, Junyu Chen, Xu Chen, Kong Wai Chu, Dani-Rae Clegg, Austin Daigle, Blake Douston, Hunter Ebling, Keira Fitzgerald, Curtis Fortier, Steven Gay, Lucas Going, Charles Goodrum, Aaron Goren, Emily Harris, Danica Labonte, Kaylee Lafortune, Cory Lamontagne, Taylar Lamontagne, Keegan Lapointe, Chloe LaVigne, Chen Li, Jiahao Liu, Casey Maguire, Ian Marshall, Mary Martin, Kyle Metcalf, Cameron Mondor, Joshua Moulton, Andrew Nadeau, Daniel Picard, Sarah Proctor, Conor Purvis, Brianna Roberge, Michaela Royea, Keke Shao, Mackenzie Sheehan , Devyn Smith, Taylor Smith, Heather Strout, Tian Tong, Emily Vallee, Courtney Wiemart, Shaoxiang Yang, Tianyu Zhou, Benjamin Zuke.

Class of 2016

First Honors: Kelsey Adams, Sabena Allen, Alex Arnold, Jacob Bennert, Analaide Boissonneault, Allison Cannon, Latasha Cary, Katherine Dube, Tristan Falardeau, Abigail French, Matthew Hall, Alanna Haslam, Ashley Howe, Lingli Huang, Lily Khalifa, Taylor LaChance, Taylor Lamarre, Zyanna League, Abigail LeBlanc, Eden LeBlanc, Kathleen LeBlanc, Shuyu Li, Chentao Liu, Brooke Nadeau, Valerie Naumann, Sarah O’Brien, Tong Pu, Abby Runnells, Kenneth Seneres, Anh Hien Tran, Jiacheng Wang, Emilee Wermenchuk;

Second Honors: Erin Acheson, Olivia Aliberti, Polad Aliyev, Lincoln Anderson, Kylemore Austin, Mitchell Bechard, Simon Belliveau, Rebecca Beveridge, Lauren Bishop, Megan Blanchette, Brandon Bodnar, Savannah Bouchard, Jacob Buttarazzi, Kailin Carrier, Julia Chasse, Tong Chen, Shayleigh Chevrier, Emma Clark, Angelica Cloutier, Tucker Cole, Allison Cox, Noah Danis, Mafalda De Almeida Gomes, Alexis DeGuzman, Rachel DellErba, Lyric DeSimone, Lauren Dickson, Riley Donovan, Colby Doran, Samantha Dow, Tasha Dube, Lexus Dugal Flaherty, Samantha Eaton, Garrett Eisenhower, Mackenzie Eldon, Andrew Elkinson, Briaunna Elliott, Robert Faucher, Zachary Foss, Henrikus Freeman, Kelly Gallant, Kylie Garrett, Skyler Gaudette, Makayla Goulet, Trevor Grenier, Julianna Grondin, Isis Guignard, Steven Guy, Jacob Hale, Allison Hanright, Emilie Harris, Connor Hayward, Bailey Herrick, Micah Hersom

Connor Hevey, Rachel Hopkins, John Hothersall, Khanh Huynh, Peter Hyde, Alex Ituarte Sanchez, Mackenzie Jurgen, Nadine Keohan, Laurel Kirby, Samuel Kouba, Samantha Lambert, Tatum LeClair, Conner Lehigh, Joshua LePauloue, Shawna Letellier, Xueyang Li, Olivia Libby, Kathryn Lord, Kayla Martin, Justin Masteller, Patricia Mata, Peighton McClellan, Austin McCrum, Emma McGahey, Katelyn McKenzie, Arianna Meserve, Miranda Mitton, William Morris, Daria Morton, Alexis Nason, Tai Duc Nguyen, Robert Nicholson, Abigail Ouellette, Anthony Palamountain, Bethany Pare’, Nil Patel, Isaac Patry, Jessica Patterson, Nicole Patterson, Katelyn Pearson, Jeremiah Penaflorida, Samuel Penley, Joshua Pickus, Janelle Poitras, Libby Pomerleau, Lance Poulin, Abigail Provencal, Ahmet Putun, Jennifer Pydych, Mingxia Qian, Victoria Renell, Rachel Richard, Emily Richards, Derek Roberge, Cody Roberts, Shelby Ross, Julia Rowlett, Gregory Ruff, Ann-Yong Shibles, Victoria Shuffleburg, Kevin Sifuentes, Miranda Snow, Aja Sobus, Alexander Sparks, Abigail Stevens-Roberts, Kaila Swan, Walsh Troiani-Gagner, Lindsay Walls-Ott, Oliver Woznica-Coulombe, Gan Xiong, Zecheng Zhou;

Third Honors: Chase Allen, Stephanie Arbaiza, Sterling Bailey, Kaylee Blake, April Boyd, Tiffany Brown, Kaylee Burns, Weiting Chen, Cosmina Ciolan, Cassidy Cochrane, Savanna Coffin, Kelsey Daniels, Jacob Dostal, Qiyuan Dou, Xiaoyi Duan, Ethan Dupuis, Anthony Evans, Avalon Fedder, Shannon Fralley, Cameron Gagnon, Yuji Geng, Dylan Gooch, Haley Gray, Cody Harris, Madison Haskell, Mitchell Haskell, Joshua Hill, Madison Hillman, Noah Jacques, Gregory Kalagias, Madison Kelly, Daniel Klimovich, Victoria Kyle, Shawna Lachance, Benjamin Lambert, Arianna Lavoie, Paige Lawlor, Maizie Lee, Mikayla Lewey, Jacob Lewis, Jiabo Liang, Abigail Lovejoy, Yuying Lu, Daniel Marsh, Ryan McIntyre, Quhui Miao, Gabriella Miller, Jenna Napoleone, Elizaveta Paliy, James Perkins, Taylor Phillips, Grace Pickering, Matthew Pipes, Youjia Qian, Andre Richburg, Camille Ridge, Evan Russell, Nana Samare, Longcheng Shen, Faith Sinclair, Samantha Sousa, Shania St. Onge, Angela Taylor, Sara Tsomides, Cameron Twombly, Zachary Vandermeer, Jacob Verreault, Jared Waterhouse, Annakah Young.

Class of 2017

First Honors: Haneen Ahmida, Julianne Andreades, Caleb Bailey, Zachary Baker, Hanna Beaulieu, Jenna Beaulieu, Mikayla Bergquist, Daisy Blake, Candace Brandstatter, Emily Camire, Isabella Capozzi, Abbey Carignan, Kimberly Chapman, Jennifer Chretien, Courtney Christoforo, Callista Clark, Jill Courchene, Amanda Cyr, Colin Daly, Grace Decker, Connor Donahue, Meredith Duffy, Ahmad Fakory, John Fogg, Meaghan Fournier, Alexander Gerlach, Noah Goren, Kerrigan Goudreau, Elena Grace, Kimberly Grant, Victoria Green, Brandon Hall, Brooke Hall, Haley Hobson, Kyle Holbrook, Nicholas Houde, Daniel Huot, Abdullah Karim, Michael Kowash, Jacob Lagasse, Olivia Lapointe, Ethan Levy, Victoria Mitchell, Jacob Moisan, Megan Orlandella, Sheldon Parent, Emily Petit, Allina Podgurski, Justin Poitras, Shania Rodriguez, Megan Russell, Eva Sachs, Reece Saunders, Daniella Sirois, Brandi Snow, Katie Spagnolo, Meaghan Stephenson, Benjamin Steva, Chase Wescott, Annabel Winterberg, Kevin Xu;

Second Honors: Haley Allen, Jocelyn Alvarez, Abigayle Bailey, Evan Balzano, Kimberly Banville, Nicholas Bartholomew, Matthew Basile, Parker Baumann, Colter Bishop, Ronald Breeden, Meaghan Brown, Nicole Buchanan, Cameron Cadorette, Jonathan Camire, Benjamin Caras, Lina Caron, Molly Cianchette, Shea Clemens, Eric Clum-Russell, Luke Cobleigh, Nina Collay, Abigail Cook, Alison Cote, Thomas Cote, Sarah Couture, Samantha Curran, Abigail Daigle, Skye Danler, Hannah Dill, Madison Dube, Zachary Dupuis, Hayes Estrella, Catherine Favreau, Kaitlyn Fleurant, Rachel Gailitis, John Giroux, Devin Goodwin, Emily Grant, Michelle Grant, Mahaley Hallett, Brandon Harmon, Lauren Harmon, Annika Heald, Skylar Hebert, Sarah Henry, Richard Hettling, Katelynn Hill, Meghan Holley, Alexandra Hoyt, Edina Huric, Kathryn Hurst, Sidney Hurst, Madison Inverso, Duangporn Jaidee, Danielle Jennings, Rhiannon Johnson, Taylor Jordan, Fayd Karim, Joseph Kelley, Kimberly Kline, Michael J. Laverriere, Benjamin Leary, Brandon Lebel, Paige LeBlanc, Xavier LeClair, Nicole Ledoux, Charles Lees, Lindsay Loupa, Tyler Lynn, Lucy Macomber, Julia Marquis, Emily Maynard, Benjamin McCarthy, Alyssa Megin, Austin Meserve, Alex Mitchell, Lindsey Montpelier, Casey Nadeau, Noah Niles, Kaya O’Connor, Ali Ouellette, Taylor Paquette, Gabriel Picard, Thomas Pike, Katie Prior, Karley Proza, Hannah Pushaw, Tucker Raymond, Andrew Reny, Kyle Roberge, Hailey Robinson, Isabella Robinson, Glenn Rose, Bryce Ross, Nathan Rutherford, Travis Sanborn, Brooke Saucier, Amanda Sejda, Jessica Sharma, Bayley Shaw, Hannah Simmons, Spencer Smith, Lexy Snow, Andrew St. Peter, Henry Stark, Angelica Thomas, Hunter Tracy, Jordan Tremblay, Alhussein Turay, Julie Vail, Kaitlyn Watt, Jaden Wells, Kashina Williams, William Wormwood, Junshan Zhang;

Third Honors: David Atwater, Zachary Bouffard, Owen Buda, Otto Busari, Dustin Casey, Jack Cianchette, Lukas Contardo, Benjamin Davis, Tyler Drouin, Carley Dumbrocyo, Emma Dutremble, Kaylee Edgerly, Sydney Eldon, Keegan Fowler, Adam Gibbons, Katie Grant, Mackenzie Hawthorne, Kayla Jones, Zachary LaChance, Michael Leedberg, Nicholas Lester, Jack MacLeod, Avery McKenzie, Shannon Moskowitz, Natalie Nadeau, David Patoine, Natasha Petit, Tristan Presby, Romella Pura, Morgan Rogers, Michaela Smith, Suzanne Tanski, Adam Thibodeau, Peter Vlahakos, Jitao Zhang.