Third Quarter

Class Of 2014

First Honors: Christian Allaire, Amanda Arnold, Lauren Boissonnault, Chelsea Broomhall, Erin Butland, Michaela Courtney, Phuong Dang, Elizabeth Demin, Abigail Dowling, Morgan Dube, Allison Eddy, Mindee Goodrum, Lena Hildebrand, Anh Ho, Linh Hoang, Amy Houser, Toghrul Hummatov, Nicholas Jandreau, Austin Joyce, Apryl King, Amanda Laflamme, Michelle Laverriere, Elizabeth Lester, Camden Loeser, Zixin Luo, Carly McKenna, Mira McKenney, Reuben Moses, Hannah Murphy, Valerie Pendleton, Mayson Picard, Robert Runnells, Kent Seneres, Benjamin Simard, Kimberly Strout, Ngan Tran, Likang Xue, Xiangyi Ye, Yufei Zhu.

Second Honors: Cullen Acheson, Inkar Artygalina, Hannah Avery, Lauren Bartholomew, Ian Beals, Caleb Beaulieu, Daniel Bishop, Joshua Blow, Myra Boissonneault, Joshua Brages, Erin Brayden, Andrew Bullard, Ryan Cadorette, Gabrielle Capozzi, William Caras, Colby Chamberlain, Junji Chen, Kristin Cobleigh, Allison Coburn, Chase Conklin, Lydia Coulombe, Emily Counts, Aleisha Cross, Courtney Croteau, Sydney Curran, Nathaniel Damon, Mitchell Dehetre, Alyssa DeMario, Yuanfeng Dong, Daniel Duchaine, Cody Falton, Mackenzie Foley, Mariah Fraser, Kelsey Gamage, Samantha Gardner, Jun Ge, Tori Gelinas, Margaryta Goncharova, Morgan Gooding, Molly-Joy Grant, Jacob Gregoire, Mitchell Harris, Linzhi He, Christina Henderson, Gwendelyn Hill, Oliwer Hogberg Karlsson, Wesley Horton, Hua Huang, Yujie Huang, Megan Hurrell, Lily Hutchinson, Taylor Inverso, Haleigh Jurgiewich, Guanglin Kang, Mohamad Karim, Ryder Kenney, Corinne Kirby, Katherine Kirby, Zachary Landry, Erin Laskey, Kristen Laverriere, Drew Lavigne, Caleb Lavoie, Owen Lemoine, Tara Levy, Andrew Libby, Feiying Lin, Mahrina Lionetta, Eric Littlefield, Minhao Liu, Katheen Lord, Emily Lovejoy, Hongyi Lu, Donald Lunt, Cody Lynn, Victoria Madden, Joshua McCrum, Devin McGrathConwell, Anthony Michaud, Muhammad Moazzam, Timothy Morris, Alexandria Muller, Cheuk Ho Ng, Ngan Nguyen, Kelsey Ouellette, Samantha Palmer, Jacqueline Parent, Jessica Parenteau, David Parran, Asmita Patel, Jessica Pearson, Cameron Pelkey, Melanie Perkins, Pichayada Phongcheep, Alexander Pickering, Jeremy Poisson, Justin Poulin, Zihan Qi, Kalyn Rock, Leah Rush, Matthew Rutherford, Samantha Saucier, Tiffany Saucier, Olivia Shaw, Irina Silvano, Hattie Simon, Kevin Smith, Indiana Thompson, Renjie Tian, Mackenzie Tilley, Benjamin Vieira, Khang Vu, Delainey Wescott, Katherine Williams, Yi’ao Xu, Yusipeng Xuan, Junbo Yang, Zherui Zhang, Xuecong Zhou, Zeyuan Zhou.

Third Honors: Reeve Austin, Mitchell Breunig, Morgan Burke, Kevin Camire, Sarah Campisi, Joseph Conroy III, Caitlynn Cook, Peter Danton, Eric Donegan, Jr., Bartu Erim, Alexander Fallon, Anna Fitzpatrick, Collin Gallant, Andrew Gelinas, Daniel Giroux, Xiaoan Guan, Allison Hamel, Katelyn Heiman, Jackson Hey, Kaitlin Hilton, Kwon-Duk Jung, Joy Keirstead, Kayla Labonte, Samuel Legere, Lauren Leskowsky, Jingyi Liu, Iza Lobue, Eric Loo, Federico Mastropietro, Graycin Morris, Elizabeth Park, Taylor Raymond, Quinn RichardsonNewton, Lauren Russell, Nash Samare, Sable Sands, Taylor Santos, Dominick Small, Jacob Steva, Kyle Strout, Jennie Ta, Chelsea Tarbox, Drew Townsend, Kayla Tremblay, Chi Tse, Yujie Wang, Matthew Williams, Evan Wright, Hannah Wuerthner.

Class of 2015

First Honors: Justin Alcorn, Kevin Barrett, Xinyi Chen, Jorge Diez Alvarez, Kailey Dubuque, Yuan Fan, Liam Green, Edwin Innes, Jacob Jalbert, Madison Lawlor, Ran Luo, Victor Menezes, Sydnie Picard, Alexander Reppond, Jenna Scott, Kailin Shi, Dorina Sirois, Erin Tangney, Madison Tippetts, Xuezhou Wang, Hanfu Xu, Ruitong Zeng, Xinyi Zhang, Wenhui Zhao, XingPei Zhuang.

Second Honors: Desiree Anderson, Robert Balsamo, Gwyneth Beaudoin, Kylie Beaulieu, Emily Bell, Faith Benedict, Kaeleigh Benson, Mitchell Bergquist, Derek Boissonnault, Ashlyn Bourque, Cheryl Brown, Daniel Bullard, Amanda Burke, Christopher Camire, Paula Caras, Isaac Caron, Yiwei Chang, Ying Chau Tsz, Xu Chen, Yawen Chen, Kong Chu, Jenna Clum-Russell, Nicholas Cole, Sabryna Collins Hall, Evan Combes, Margaret Connellan, Holly Crowell, Karaghan Curran, Haley DaGraca, Austin Daigle, Tori Daigle, Mariah Dallaire, Tori Danis, Alexis Dapolito, Tyler DeGuzman, Blake Douston, Caitlyn Doyon, Holly Durgan, Liam Eisenhaur, Francesca Elnicki, Jacob Farnsworth, Stephanie Fuhrmann, Logan Gailitis, Steven Gay, Katherine Gillespie, Meghan Goebel, Lucas Going, Eric Gooch, Charles Goodrum, Ryan Haines, Lindsey Hall, Tyler Hannah, Johnelle Hardy, Christopher Harris, Emily Harris, Jessica Haskell, Andrew Huot, Zhuhui Jin, Olzhas Karazhigitov, Kelsey Kehoe, Taylor Kocyba, Christopher Kowash, Danica Labonte, Taylar Lamontagne, Hanna Langley, Abigail Lapierre, Keegan Lapointe, Tyler Lebel, Carli Legere, John Lemoine, Catherine Levecque, Yangbo Li, Yuanliang Li, Hannah Maddix, Eric Marcoux, Brian Martin, Kaitlyn McCrum, Kyle Metcalf, Jason Morrill, Jessica Morrissette, Joshua Moulton, Skye Murray, Dieudonne Nizeyimana, Ryan Oliveira, Jessica Pate, Ben Patterson, Jenna Paul, Francesca Petrucci, Alexandra Pettaway, Maggie Piecuch, Brittany Pinet, Madelyn Preston, Elizabeth Provencher, Emily Ribaudo, Brianna Roberge, Nicholas Roberts, Zachary Robinson, Patricia Rodriguez Ortega, Julia Russell, Kaitlyn Salcedo, Christina Scenna, Katherine Senechal, Keke Shao, Lyndy Sherer, Andrew Smith, Hannah Smith, Noah Smith, Megan Sommer, Alexandria Spinney, Christopher Steward, Emma Stewart, Centong Tao, Zoe Tarr, Brandie Taylor, Rucen Tian, Bailey Tremblay, Emily Vallee, Elisabeth Vaughan, Xiaoran Wang, Gabrielle Weigand, Lauren Wells, Chang Xu, Alyssa Zamjohn, Huiran Zhang, Jiaming Zhang, Tianyu Zhou, Benjamin Zuke.

Third Honors: Quinn Campbell, Brianna Chaisson, Junyu Chen, Dani-Rae Clegg, Nicholas Cronin, Brianna Daly, Noluthando Dlamini, Amirah Dor, Hunter Ebling, Keira Fitzgerald, Curtis Fortier, Myles Gamage, Aaron Goren, Shawn Heyland, Mitchell Jacques, Lexy Jenks, Chloe LaVigne, Casey Maguire, Ian Marshall, Zachary McCarthy, Matthew McDonald, Haleigh McKechnie, Logan Mooers, Andrew Nadeau, Lea Nason, McKalie Pouliot, Conor Purvis, Valerie Rancourt, Harvey Richardson, Abigail Robinson, Alicyn Romprey, Michaela Royea, Devyn Smith, Dylan Smith, Joseph St. Hilaire, Abigail Strickland, Kelsey Thatcher, Nicole Vadnais, O’Malley Walsh, Courtney Wiemert, Shaoxiang Yang, Joseph Zuke.

Class of 2016

First Honors: Erin Acheson, Kelsey Adams, Sabena Allen, Lincoln Anderson, Alex Arnold, Kylemore Austin, Jacob Bennert, Lauren Bishop, Megan Blanchette, Analaide Boissonneault, Allison Cannon, Mafalda De Almeida Gomes, Rachel DellErba, Samantha Dow, Katherine Dube, Tristan Falardeau, Robert Faucher, Abigail French, Makayla Goulet, Matthew Hall, Alanna Haslam, Connor Hayward, Ashley Howe, Lingli Huang, Madison Kelly, Laurel Kirby, Taylor Lamarre, Thy Le, Chentao Liu, Kayla Martin, Katelyn McKenzie, Brooke Nadeau, Jessica Patterson, Tong Pu, Mingxia Qian, Emily Richards, Julia Rowlett, Abby Runnells, Kenneth Seneres, Erin Smith, Jiacheng Wang, Emilee Wermenchuk, Zecheng Zhou.

Second Honors: Olivia Aliberti, Keagan Alliaire, Mitchell Bechard, Simon Belliveau, Rebecca Beveridge, Kaylee Blake, Savannah Bouchard, Jacob Buttarazzi, Kailin Carrier, Tong Chen, Shayleigh Chevrier, Cosmina Ciolan, Cassidy Cochrane, Tucker Cole, Allison Cox, Alexis DeGuzman, Lauren Dickson, Riley Donovan, Colby Doran, Qiyuan Dou, Samantha Eaton, Anthony Evans, Avalon Fedder, Zachary Foss, Henrikus Freeman, Zongyi Fu, Cameron Gagnon, Kelly Gallant, Skyler Gaudette, Dylan Gooch, Julianna Grondin, Isis Guignard, Steven Guy, Jacob Hale, Cody Harris, Emilie Harris, Yiqin He, Bailey Herrick, Micah Hersom, Joshua Hill, Madison Hillman, Rachel Hopkins, Khanh Huynh, Peter Hyde, Alex Ituarte Sanchez, Noah Jacques, Lily Khalifa, Samuel Kouba, Shawna Lachance, Taylor LaChance, Benjamin Lambert, Samantha Lambert, Paige Lawlor, Zyanna League, Abigail LeBlanc, Eden LeBlanc, Kathleen LeBlanc, Tatum LeClair, Conner Lehigh, Shuyu Li, Xueyang Li, Jiabo Liang, Olivia Libby, Kathryn Lord, Daniel Marsh, Justin Masteller, Peighton McClellan, Austin McCrum, Emma McGahey, Arianna Meserve, Miranda Mitton, Daria Morton, Alexis Nason, Tai Nguyen, Robert Nicholson, Sarah O’Brien, Abigail Ouellete, Anthony Palamountain, Bethany Pare’, Forest Parenteau, Christian Park, Yea Park, Nil Patel, Isaac Patry, Nicole Patterson, Jeremiah Penaflorida, Samuel Penley, Sarah Picard, Joshua Pickus, Janelle Poitras, Libby Pomerleau, Abigail Provencal, Jennifer Pydych, Youjia Qian, Victoria Renell, Rachel Richard, Andre Richburg, Derek Roberge, Shelby Ross, Jinjing Shen, Longcheng Shen, Ann-Yong Shibles, Jiawen Shou, Victoria Shuffleburg, Kevin Sifuentes, Miranda Snow, Aja Sobus, Alexander Sparks, Abigail Stevens-Roberts, Kaila Swan, Thomas Teague, Anh Tran, Walsh Troiani-Gagner, Cameron Twombly, Lindsay Walls-Ott, Oliver Woznica-Coulombe, Gan Xiong, Xunkai Yang, Qun Zhou.

Third Honors: Stephanie Arbaiza, Isabel Auprey, Briyana Beyea, Tiffany Brown, Anika Chamberlain, Julia Chasse, Emma Clark, Savanna Coffin, Kelsey Daniels, Joseph Demers, Jacob Dostal, Lexus Dugal Flaherty, Garrett Eisenhower, Mackenzie Eldon, Andrew Elkinson, Briaunna Elliott, Yuji Geng, Trevor Grenier, Alison Heyland, Gregory Kalagias, Victoria Kyle, Maizie Lee, Joshua LePauloue, Abigail Lovejoy, Wenyi Lu, Yuying Lu, Ryan McIntyre, Quhui Miao, William Morris, Logan Picard, Grace Pickering, Matthew Pipes, Camille Ridge, Cody Roberts, Gregory Ruff, Faith Sinclair, Shania St.Onge, Mingze Sun, Sara Tsomides, Zachary Vandermeer, Anna Wyman, Annakah Young, Yuhong Zhu.

Class of 2017

First Honors: Haneen Ahmida, Jocelyn Alvarez, Julianne Andreades, Caleb Bailey, Jenna Beaulieu, Daisy Blake, Nicole Buchanan, Emily Camire, Isabella Capozzi, Habin Cha, Jennifer Chretien, Courtney Christoforo, Jill Courchene, Amanda Cyr, Grace Decker, Connor Donahue, Meredith Duffy, John Fogg, Meaghan Fournier, Alexander Gerlach, Noah Goren, Victoria Green, Brandon Hall, Sarah Henry, Haley Hobson, Kyle Holbrook, Meghan Holley, Nicholas Houde, Abdullah Karim, Michael Kowash, Jacob Lagasse, Olivia Lapointe, Paige LeBlanc, Nicole Ledoux, Ethan Levy, Emily Maynard, Avery McKenzie, Noah Niles, Kaya O’Connor, Megan Orlandella, Justin Poitras, Isabella Robinson, Shania Rodriguez, Megan Russell, Eva Sachs, Reece Saunders, Danielle Sirois, Spencer Smith, Katie Spagnolo, Meaghan Stephenson, Benjamin Steva, Kaitlyn Watt, Annabel Winterberg, Kevin Xu, Junshan Zhang.

Second Honors: Kimberly Banville, Nicholas Bartholomew, Matthew Basile, Parker Baumann, Hanna Beaulieu, Mikayla Bergquist, Free Boisvert, Candace Brandstatter, Jonathan Camire, Benjamin Caras, Abbey Carignan, Lina Caron, Molly Cianchette, Eric Clum-Russell, Luke Cobleigh, Nina Collay, Abigail Cook, Alison Cote, Sarah Couture, Samantha Curran, Colin Daly, Skye Danler, Emma Dutremble, Ahmad Fakory, Kaitlyn Fleurant, Kerrigan Goudreau, Emily Grant, Kimberly Grant, Brooke Hall, Brandon Harmon, Annika Heald, Richard Hettling, Katelynn Hill, Daniel Huot, Edina Huric, Kathryn Hurst, Sidney Hurst, Madison Inverso, Duangporn Jaidee, Taylor Jordan, Joseph Kelley, Michael Laverriere, Benjamin Leary, Brandon Lebel, Charles Lees, Tyler Lynn, Lucy Macomber, Jared Madore, Julia Marquis, Benjamin McCarthy, Alyssa Megin, Lucas Michaud, Alex Mitchell, Victoria Mitchell, Jacob Moisan, Lindsey Montpelier, Casey Nadeau, Ali Ouellette, Taylor Paquette, Sheldon Parent, Gabriel Picard, Allina Podgurski, Katie Prior, Tucker Raymond, Andrew Reny, Kyle Roberge, Austin Robinson, Hailey Robinson, Nathan Rutherford, Jessica Sharma, Michaela Smith, Andrew St. Peter, Henry Stark, Sebastian Thonet, Mackenzie Townsend, Jordan Tremblay, Chase Wescott, Kashina Williams, Jitao Zhang.

Third Honors: Sophia Alexander, Abigayle Bailey, Meaghan Brown, Otto Busari, Cameron Cadorette, Dustin Casey, Kimberly Chapman, Summer Clement, Christopher Cote, Abigail Daigle, Courtney Dexter, Hannah Dill, Catherine Favreau, Phoebe Gariepy, Katie Grant, Michelle Grant, Mahaley Hallett, Skylar Hebert, Alexandra Hoyt, Danielle Jennings, Zachary LaChance, Julia Landry, Xavier LeClair, Lindsay Luopa, Jack MacLeod, Emily Petit, Natasha Petit, Karley Proza, Romello Pura, Hannah Pushaw, Glenn Rose, Meghan Russell, Nikolas Seavey, Amanda Sejda, Calvin, Sleeper, Katelyn Talmer, Sierra Tarbox, Adam Thibodeau, Angelica Thomas, Alhussein Turay, Julie Vail, William Wormwood.