Second Semester

Grade 12

Highest Honors: Ellis Miskell; Charlotte Eisenberg, Peaks Island; Virginia Hinchman, West Bath; Marina Stam, Cumberland Foreside; Olivia Stam, Cumberland Foreside

High Honors: Muriel Adams, Freeport; Hannah Austin, North Yarmouth; Nina Babbitt, Freeport; Kristina Block, Scarborough; Jesse Catir, Raymond; Elizabeth Coughlin, Falmouth; Madison Cutten, Raymond; Abigail Hinchman, West Bath; Hannah Hungerford, Portland; Matthew Malcom, Boothbay; Clayton Manchester, Raymond; Isabella Munro, Freeport; Mary Noyes, Freeport; Marina Poole, Newcastle; Bradley Potter, Freeport; Eleanor Sato, Gorham

Honors: Ibrahim Al Musawi, Portland; Alexandra Barnes, North Yarmouth; Sumner Bright, Freeport; Emilie Burrill, Topsham; Haley Cunningham, Cumberland Foreside; John LeBlanc, Brunswick; Louisa Mahoney, Freeport; Diana McLeod, Freeport; Shelby Peavey, Raymond; Rhiannon Ramsey-Brimberg, East Boothbay; Sara Thompson, Yarmouth

Grade 11

Highest Honors: Sarah Cooper, Bath; Katherine Hilscher, Boothbay Harbor

High Honors: Stanzin Angmo, Yarmouth; Julia Blackwell, Woolwich; Dagen Braun, Windham; Linnea Hull, Portland; Sonia Lin, Topsham; Wyatt Nice, Portland; Eleanor Rich, Bath; Mackenzie Sangster, Raymond; Emily Taylor, Yarmouth; Adrienne Tracy, Winthrop; Celine Xu, Lewiston

Honors: Emily Baker, Brunswick; Jenna Block, Scarborough; Noah Dennis, Portland; Morgan Elkins, Edgecomb; Hailey Frager, Portland; Anna Laprise, Raymond; Peter Li, Topsham; Chenxi Liu, Yarmouth; Elizabeth Mclntosh, Falmouth; Daniel Mcvicar, Portland; Jake Rasch, Cumberland; Anne Rines, Cumberland Foreside

Grade 10

Highest Honors: Sarah Austin, North Yarmouth; Alexander Bartone, Georgetown; Andrew Keith, Cumberland Center; Kiersten Marr, Falmouth; Manna Zhao, Yarmouth

High Honors: Zelda Clegg, Brunswick; Sam Johnson, South Freeport; Jack Kostelnik, North Yarmouth; Gabrielle Linscott, South Portland; Amber Liu, New Gloucester; Patrick Mallett, Yarmouth; Robert Murray, Yarmouth; Dana Nichols, Windham; Henry Quesada, South Freeport; Jeremy Thelven, Falmouth

Honors: Michael Adams, Freeport; Galen Arnold, North Yarmouth; Baron Becker, Harpswell; Haven Cutko, Bowdoinham; Amelia Demetropoulos, Yarmouth; Daniel Edgerton-Dickey, Brunswick; John Malcom, Boothbay; Anna Rosenfeld, Freeport; Isabelle See, Yarmouth; Nathaniel Sinibaldi, Phippsburg

Grade 9

Highest Honors: Grier Miskell; Charlotte Collins, Woolwich; Justin Guo, Gray; Richard Hilscher, Boothbay Harbor; Kara Jensen, Scarborough; Lea Webster, Cumberland Center

High Honors: Megan Alberding, Yarmouth; Rachel Bolling, Casco; Evan Davis, New Gloucester; Aaron Densmore, Yarmouth; Parker Elkins, Edgecomb; Anna Hoffman-Johnson, Falmouth; Colby Mills, Freeport; Devlin O’Keefe, Cumberland; Jack Sillin, Yarmouth

Honors: Youssef Ayad, Freeport; Carson Becker, Harpswell; Owen Curnin, Topsham; Ellie Dickson, Freeport; Henry Farnham and Nicholas Farnham, both of Falmouth; Rachel Hooker, Gorham; Isabella MacMahon, North Yarmouth