The following students have been named to the Cape Elizabeth High School honor roll for the first quarter:

SENIORS

High honors:

Jonathan Aronson, Luc Cary, Nora Daly, Olivia Earnshaw, Sether Hanson, Emily MacDuffie, Caitlin Pomeroy, Meredith Sells, Michael Taintor, Michael Takach, Patricia Thibodeau.

Honors:

Marisa Barritt, Clare Boland, Ryan Boyington, Zachary Breed, Alyssa Cameron-Hilse, Matthew Dickinson, Una Donegan, Shelby Downer, Sean Eubanks, Christopher Flathers, Sara Friedman, Katherine Gibson, Andrew Guay, Julia Haltof, Laura Hayes, Rose Hewitt, Michael Holden, Victoria Howe, Rose Jacobson, Hannah Johnson, Jozef Jurkiewicz, Lisa Kaplan, Renee LaPlante, Nathanael Lavallee, Stephanie Lawsure, Thomas Lishness, Emma Logan, Michael Long, Gabrielle Loring, David Luongo, Morgan Mancall, Colleen Martin, James McKinney, Brandon Meagher, John Messina, Kathleen Mitchell, Steven Monaghan III, Katherine Mowles, Kayla Munson, Rachel Muscat, Evan Negele, Jacqueline Newell, Graham Nichols, Jonathan O’Hearn, Bradley Page, Andrew Pezzullo, Ross Phillipps, Molly Powell, Matthew Rand, Holly Register, Shannon Rhys, Lucas Richards, Emily Richardson, Paige St. Germain, Grace Stack, Marita Stressenger, Kathleen Takach, Marisa Turesky, Anna Vallely, Shea Watson, Nathaniel Weatherbie, Rosalie Wennberg, Joseph Wolanski.

JUNIORS

High honors:

Peter Brigham, Jay Cushing, Graham Findley, A. Tess Fiser, Abigael Flynn, Tanner Garrity, Alicen Johnson, John Menz, Samuel Naseef.

Honors:

Emily Adams, Emily Attwood, Brockton Barritt, Peter Barton, Emily Beringer, Niles Bond, Amelia Bothel, Devon Bottomley, Elisabeth Brewington, Benjamin Brewster, Elizabeth Briggs, Nell Britton, Macauley Cliffe, Olivia DeSena, Bailey Dittrich, Gabrielle Donahue, Matthew Donovan, Hannah Doss, Samuel Eisenberg, Matthew Feeman, James Fisher, Alexander Frustaci, Spencer Garland, Zachary Gavin, Emylee Goodine, Russell Hamerski, Elizabeth Hobbs, Stephen Homa, Matthew Hubbell, Kristin Kerney, Gregory LaTorre, Katherine Lavallee, Emily Leighton, Christopher Makrides, Rebecca Manning, Elizabeth Marcuse, Angelina Marino, Holly McIntyre, Finn Melanson, Adam Moyer, Harrison Otterbein, Owen Pearson, Paige Pendarvis, William Pierce, Morgan Pillsbury, Kyle Piscopo, Maxwell Pulsifer, Meredith Riker, Trillium Rintel, Michael Seltzer, Brenden Shields, Madeleine Spagnola, Julia Springer, Samuel St. Germain, Kylie Tanabe, Brendan Taylor, Colleen Thibeault, Colleen Whitcomb, Megan Winker.

SOPHOMORES

High honors:

Kelsey Barton, Willard Bollenbach, Allison Chase, William Daly, Alexander Diaz, Skyler Dunfey, Peter Governali, Rachel LaPlante, Andrew Lynch, Kelsey Maguire, John Queeney, Brendan Stewart, Hannah Wallace.

Honors:

Olivia Amorello, Abigail Armstrong, Sydney Banks, Karyn Barrett, Lydia Berman, Emmet Boland, Theodore Bowe, Allyson Boyington, Camille Braun, Anna Britton, Alana Cooper, Sarah Cummings, Anna Darling, Bradley Dickinson, Emily Donovan, Reid Douty, Tori Downer, Alexandria Dutton, Victoria Etzel, Elise Galgano, Andrew Grennon, Christopher Haller, Miranda Hanson, Rebecca Hayes, Lucy Hewitt, Emily Hollyday, Sarah Klopp, Kelsey Krull, Aubrey Landsfeld, Joseph Long, Robert Macdonald, Donal Martin, Ian Mayo, John McDonald, Matthew Miklavic, Rachel Nichols, Lauren Nicholson, Benjamin Norris, Casey O’Donovan, Alexia Pappas, Lauren Perrino, Catherine Powell, Samantha Quimby, Lindsay Rand, Nicholas Rhys, Wesley Richards, Benjamin Richardson, Jackson Roos, Ross Sherman, Mary Elizabeth Simms, Katherine Sullivan, Keely Sutherland, Emily Taintor, Timothy Takach, Lynn Tarbox, Sean Thomas, Cameron Thurston, Alexandra Weatherbie, Paul Wennberg, Nicole Yim

FRESHMEN

High honors:

Ian Andolsek, Vanessa Blair-Glantz, Dylan Bruns, Ethan DiNinno, John Harrison, Charlotte Rutty.

Honors:

Jessica Allen, Max Aronson, Noah Backer, Blake Barritt, Thomas Bottomley, Nicholas Breed, Brian Brett, Victoria Brigham, William Brooks, Christopher Burke, Peter Campbell, Shelby Cogan, Olivia Cooper, Shannon Daly, Alexandra Dunton, Rebecca Eisenberg, Alexander Enna, Theodore Farnsworth, Kevin Flathers, Alyssa Freitas, Adam Gale, Maxwell Gore, Emily Ham, Paul Hamerski, Forest Hewitt, Julia Hintlian, Thomas Janick, Alexis Johnson, Zoe Johnston, Caroline Kelly, Sasha Kohan, Timothy Lavallee, Alonso Lizano, Connor Logan, Sara Macdonald, William McCarthy, Ian McInerney, Edward Melanson, Ziana Merlim, Georgia Morris, Maria Morris, Claire Muscat, Emily Muscat, Miranda Newman, William Norris, Katherine Page, Matthew Pierce, Matthew Propp, Maggie Rabasca, Kayla Raftice, Jonathan Rice, Isabella Robinson, Victoria Russell, Charles Salerno, Hillary Sells, Luke Sisselman, Elin Sonesson, Thomas Spagnola, Timothy Stack, Lindsay Stephen, Melissa Stewart, Macklin Sweeney, Catherine Tierney, Jacob Wasserman, Noelle Webster.