Fourth Quarter

Class Of 2014

First Honors: Christian Allaire, Amanda Arnold, Lauren Bartholomew, Lauren Boissonnault, Chelsea Broomhall, Erin Butland, Kristin Cobleigh, Chase Conklin, Phuong Dang, Allison Eddy, Mindee Goodrum, Lena Hildebrand, Anh Khue Ho, Amy Houser, Yujie Huang, Toghrul Hummatov, Mohamad Karim, Apryl King, Caleb Lavoie, Camden Louser, Joshua McCrum, Devin McGrathConwell, Anthony Michaud, Reuben Moses, Hannah Murphy, Jacqueline Parent, Jessica Pearson, Valerie Pendleton, Mayson Picard, Robert Runnells, Samantha Saucier, Kent Seneres, Jesse Sherwood, Benjamin Simard, Drew Townsend, Ngan Thi Kim Tran, Yi’ao Xu, Yufei Zhu

Second Honors: Cullen Acheson, Inkar Artygalina, Reeve Austin, Hannah Avery, Caleb Beaulieu, John Belanger, Erin Brayden, Andrew Bullard, Whitney Butts, Gabrielle Capozzi, William Caras, Emily Caron, Junjie Chen, Cameron Clark, Joseph Conroy III, Lydia Coulombe, Michaela Courtney, Courtney Croteau, Nathaniel Damon, Shealyn DeLuca, Alyssa DeMario, Elizabeth Demin, Abigail Dowling, Lindsey Doyon, Morgan Dube, Mariah Fraser, Kelsey Gamage, Jun Ge, Morgan Gooding, Molly-Joy Grant, Linzhi He, Christina Henderson, Jackson Hey, Gwendelyn Hill, Linh Truong My Hoang, Ethan Hogle, Wesley Horton, Megan Hurrell, Taylor Inverso, Nicholas Jandreau, Austin Joyce, Haleigh Jurgiewich, Guanglin Kang, Corinne Kirby, Katherine Kirby, Amanda Laflamme, Kristen Laverriere, Michelle Laverriere, Drew Lavigne, Samuel Legere, Lauren Leskowsky, Elizabeth Lester, Andrew Libby, Feiying Lin, Mahrina Lionetta, Kathleen Lord, Emily Lovejoy, Zixin Luo, Victoria Madden, Federico Mastropietro, Mira McKenney, Muhammad Moazzam, Timothy Morris, Alexandria Muller, Cheuk Ho Ng, Ngan Chau Bao Nguyen, Samantha Palmer, Andrew Paradis, Hunter Parenteau, David Parran, Asmita Patel, Cameron Pelkey, Melanie Perkins, Pichayada Phongcheep, Jeremy Poisson, Justin Poulin, Cassandra Pratt, Zihan Qi, Quinn Richardson Newton, Lauren Russell, Matthew Rutherford, Sable Sands, Olivia Shaw, Irina Silvano, Hattie Simon, Dominick Small, Kevin Smith, Kimberly Strout, Indiana Thompson, Renjie Tran, Mackenzie Tilley, Chi Long Tse, Khang Xuan Vu, Delainey Wescott, Katherine Williams, Likang Xue, Andrew Yarborough, Xiangyi Ye, Xuecong Zhou, Zeyuan Zhou, Julian Zuke

Third Honors: Daniel Bishop, Joshua Brages, Ryan Cadorette, Kevin Camire, Colby Chamberlain, Alexis Cote, Aleisha Cross, Mitchell Dehetre, Alexander Fallon, Cody Falton, Mackenzie Foley, Tyler Gagne, Samantha Gardner, Daniel Giroux, Jacob Gregoire, Allison Hamel, Katelyn Heiman, Oliwer Hogberg Karlsson, Amanda Hogg, Lily Hutchinson, Kayla Labonte, Zachary Landry, Erin Laskey, Owen Lemoine, Tara Levy, Mahrina Lionetta, Jingyi Liu, Minhao Liu, Iza LoBue, Eric Loo, Hongyi Lu, Cody Lynn, Carly McKenna, Luke Morneau, Raymond Ngo, Alexander O’Connor, Kelsey Ouellette, Amy Renna, Leah Rush, Kyle Strout, Jennie Ta, Chelsea Tarbox, Kayla Tremblay, Devon Verville, Evan Wright, Hannah Wuerthner

Class Of 2015

First Honors: Kevin Barrett, Kaeleigh Benson, Paula Caras, Xinyi Lucy Chen, Holly Crowell, Haley DaGraca, Francesca Elnicki, Katherine Gillespie, Charles Goodrum, Edwin Inness, Jacob Jalbert, Kelsey Kehoe, Madison Lawlor, Catherine Levecque, Yuanliang Li, Kaitlyn McCrum, VictorMenezes, Jenna Paul, Francesca Petrucci, Sydnie Picard, Nicholas Roberts, Jenna Scott, Katherine Senechal, Kailin Shi, Noah Smth, Megan Sommer, Emma Stewart, Erin Tangney, Madison Tippetts, Xuezhou Wang, Lauren Wells, Jiaming Zhang

Second Honors: Justin Alcorn, Robert Balsamo, Gwyneth Beaudoin, Mitchell Bergquist, Daniel Bullard, Amanda Burke, Quinn Campbell, Yiwei Campbell, Junyu Alex Chen, Kong Wai Chu, Jenna Clum-Russell, Nicholas Cote, Evan Combes, Margaret Connellan, Nicholas Cronin, Karaghan Curran, Tori Daigle, Mariah Dallaire, Tori Danis, Alexis Dapolito, Jorge Diez Alvarez, Blake Douston, Caitlyn Doyon, Kailey Dubuque, Holly Durgan, Liam Eisenhaur, Yuan Fan, Jacob Farnsworth, Keira Fitzgerald, Tyler Fleurant, Stephanie Fuhrmann, George Gagnon, Logan Gailitis, Myles Garnage, Meghan Goebel, Eric Gooch, Liam Green, Ryan Haines, Lindsey Hall, Tyler Hannah, Johnelle Hardy, Christopher Harris, Jessica Haskell, Tyler Hobart, Andrew Huot, Mitchell Jacques, Zhuhui Jin, Olzhas Karazhigitov, Christopher Kowash, Taylar Lamontagne, Hanna Langley, Tyler Lebel, Yangbo Li, Jiahao Liu, Ran Luo, Hannah Maddix, Casey Maguire, Eric Marcoux, Ian Marshall, Brian Martin, Kyle Metcalf, Jason Morrill, Jessica Morrissette, Lea Nason, Ryan Oliveira, Jessica Pate , Alexandra Pettaway, Maggie Piecuch, Brittany Pinet, Madelyn Preston, Elizabeth Provencher, Valerie Rancourt, Alexander Reppond, Emily Ribaudo, Abigail Robinson, Patricia Rodriguez Ortega, Abigail Root, Julia Russell, Kaitlyn Salcedo, Christina Scenna, Keke Shao, Lyndy Sherer, Isaac Sinclair, Andrew Smith, Dylan Smith, Joseph St. Hilaire, Abigail Strickland, Centong Tao, Zoe Tarr, Brandie Taylor, Rucen Tian, Bailey Tremblay, Elisabeth Vaughan, O’Mailey Walsh, Xiaoran Wang, Gabrielle Weigand, Courtney Wiemart, Chang Xu, Hanfu Xu, Alyssa Zamjohn, Ruitong Zeng, Huiran Zhang, Xinyi Zhang, XingPei Zhuang, Benjamin Zuke

Third Honors: Desiree Anderson, Kayla Beaulieu, Emily Bell, Faith Benedict, Isaac Caron, Yawen Chen, Dani-Rae Clegg, Sabryna Collins Hall, Amirah Dor, Steven Field, Curtis Fortier, Aaron Goren, Emily Harris, Shawn Heyland, Taylor Kocyba, Danica Labonte, Cory Lamontagne, Abigail Lapierre, John Lemoine, Chen Li, Zachary McCarthy, Alexandra Morse, Joshua Moulton, Audrey Murray, Skye Murray, Andrew Nadeau, Conor Purvis, Harvey Richardson, Zachary Robinson, Dorina Sirois, Emily Vallee, Enrico Vianelli, Tianyu Zhou

Class Of 2016

First Honors: Sabena Allen, Jacob Bennert, Lauren Bishop, Allison Cannon, Allison Cox, Lauren Dickson, Katherine Dube, Samantha Eaton, Tristan Falardeau, Abigail French, Kelly Gallant, Makayla Goulet, Matthew Hall, Alanna Haslam, Connor Hayward, Ashley Howe, Khanh Huynh, Taylor Lamarre, Kathleen LeBlanc, Chentao Liu, Brooke Nadeau, Sarah O’Brien, Nil Patel, Jessica Patterson, Nicole Patterson, Samuel Penley, Tong Pu, Mingxia Qian, Victoria Renell, Emily Richards, Abby Runnells, Kenneth Seneres, Jiawen Shou, Anh Hien Tran, Jiacheng Wang, Emilee Wermenchuk, Zecheng Zhou

Second Honors: Erin Acheson, Kelsey Adams, Lincoln Anderson, Alex Arnold, Kylemore Austin, Simon Belliveau, Rebecca Beveridge, Analaide Boissonnealt, Savannah Bouchard, Jacob Buttarazzi, Kailin Carrier, Julia Chasse, Tong Chen, Shayleigh Chevrier, Emma Clark, Kelsey Daniels, Mafalda De Almeida Gomes, Alexis DeGuzman, Rachel DellErba, Jacob Dostal, Qiyuan Dou, Samantha Dow, Lexus Dugal Flaherty, Ethan Dupuis, Garrett Eisenhower, Mackenzie Eldon, Andrew Elkinson, Robert Faucher, Avalon Fedder, Henrikus Freeman, Zongyi Fu, Skyler Gaudette, Kylie Garrett, Yuji Geng, Dylan Gooch, Julianna Grondin, Steven Guy, Jacob Hale, Emilie Harris, Madison Haskell, Micah Hersom, Madison Hillman, Rachel Hopkins, Lingli Huang, Alex Ituarte Sanchez, Madison Kelly, Laurel Kirby, Samuel Kouba, Shawna Lachance, Taylor LaChance, Thy Vu Minh Le, Zyanna League, Abigail LeBlanc, Eden LeBlanc, Tatum LeClair, Maizie Lee, Conner Lehigh, Joshua LePauloue, Shuyu Li, Xueyang Li, Jiabo Liang, Olivia Libby, Kathryn Lord, Yuying Lu, Daniel Marsh, Kayla Martin, Justin Masteller, Peighton McClellan, Austin McCrum, Katelyn McKenzie, Arianna Meserve, Miranda Mitton, William Morris, Tai Duc Nguyen, Abigail Ouellette, Anthony Palamountain, Bethany Pare’, Forest Parenteau, Yea Chan Park, Jeremiah Penaflorida, Joshua Pickus, Janelle Poitras, Libby Pomerleau, Abigail Provencal, Jennifer Pydych, Youjia Qian, Derek Roberge, Shelby Ross, Julia Rowlett, Nana Samare, Longcheng Shen, Victoria Shuffleburg, Kevin Sifuentes, Erin Smith, Miranda Snow, Aja Sobus, Abigail Stevens-Roberts, Kaila Swan, Thomas Teague, Walsh Troiani-Gagner, Lindsay Walls-Ott, Gan Xiong, Xunkai Yang

Third Honors: Olivia Aliberti, Keegan Allaire, Laura Bernier, Briyana Beyea, Kaylee Blake, Megan Blanchette, Adam Boudreau, Anika Chamberlain, Weiting Cheng, Cosmina Ciolan, Savanna Coffin, Tucker Cole, Joe Demers, Riley Donovan, Colby Doran, Joseph Demers, Briaunna Elliott, Anthony Evans, Zachary Foss, Shannon Fralley, Isis Guignard, Cody Harris, Yiqin He, Bailey Herrick, Noah Jacques, Gregory Kalagias, Lily Khalifa, Benjamin Lambert, Wenyi Lu, Emma McGahey, Jenna Napoleone, Alexis Nason, Isaac Patry, Logan Picard, Sarah Picard, Grace Pickering, Marinna Purcell, Rachel Richard, Camille Ridge, Cody Roberts, Gregory Ruff, Ann-Yong Shibles, Faith Sinclair, Shania St.Onge, Sara Tsomides, Zachary Vandermeer, Jared Waterhouse, Jonathan Wells, Oliver Woznica-Coulombe, Annakah Young

Class Of 2017

First Honors: Haneen Ahmida, Jocelyn Alvarez, Julianne Andreades, Matthew Basile, Jenna Beaulieu, Daisy Blake, Candace Brandstatter, Emily Camire, Isabella Capozzi, Molly Cianchette, Habin Cha, Jennifer Chretien, Eric Clum-Russell, Jill Courchene, Amanda Cyr, Grace Decker, Meredith Duffy, John Fogg, Meaghan Fournier, Alexander Gerlach, Noah Goren, Victoria Green, Brandon Hall, Haley Hobson, Kyle Holbrook, Nicholas Houde, Edina Huric, Sidney Hurst, Duangporn Jaidee, Abdullah Karim, Michael Kowash, Jacob Lagasse, Olivia Lapointe, Benjamin Leary, Brandon Lebel, Nicole Ledoux, Emily Maynard, Avery McKenzie, Kaya O’Connor, Megan Orlandella, Justin Poitras, Isabella Robinson, Shania Rodriguez, Eva Sachs, Reece Saunders, Daniella Sirois, Spencer Smith, Katie Spagnolo, Meaghan Stephenson, Benjamin Steva, Kaitlyn Watt, Chase Wescott, Annabel Winterberg

Second Honors: Caleb Bailey, Kimberly Banville, Nicholas Bartholomew, Parker Baumann, Hanna Beaulieu, Free Boisvert, Zachary Bouffard, Nicole Buchanan, Otto Busari, Cameron Cadorette, Jonathan Camire, Benjamin Caras, Abbey Carignan, Lina Caron, Courtney Christoforo, Luke Cobleigh, Nina Collay, Abigail Cook, Alison Cote, Christopher Cote, Sarah Couture, Samantha Curran, Colin Daly, Skye Danler, Connor Donahue, Emma Dutremble, Sydney Eldon, Hayes Estrella, Kaitlyn Fleurant, Rachel Gailitis, Kerrigan Goudreau, Emily Grant, Katie Grant, Kimberly Grant, Brooke Hall, Mahaley Hallett, Brandon Harmon, Annika Heald, Sarah Henry, Richard Hettling, Katelynn Hill, Meghan Holley, Daniel Huot, Kathryn Hurst, Madison Inverso, Rhiannon Johnson, Taylor Jordan, Michael Laverriere, Paige LeBlanc, Xavier LeClair, Michael Leedberg, Charles Lees, Ethan Michael Levy, Tyler Lynn, Lucy Macomber, Jared Madore, Julia Marquis, Benjamin McCarthy, Alyssa Megin, Lucas Michaud, Alex Mitchell, Victoria Mitchell, Jacob Moisan, Lindsey Montpelier, Casey Nadeau, Noah Niles, Brandon O’Neil, Taylor Paquette, Sheldon Parent, Emily Petit, Gabriel Picard, Allina Podgurski, Katie Prior, Kyle Roberge, Glenn Rose, Megan Russell, Nathan Rutherford, Jessica Sharma, Michaela Smith, Andrew St. Peter, Henry Stark, Katelyn Talmer, Sebastian Thonet, Mackenzie Townsend, Jordan Tremblay, Jaden Wells, Kashina Williams, Kevin Xu, Jitao Zhang, Junshan Zhang

Third Honors: Sophia Alexander, Courtney Auger, Lauren Bish, Colter Bishop, Ronald Breeden, Dustin Casey, Hannah Dill, Carley Dumbrocyo, Ahmad Fakory, Catherine Favreau, Phoebe Gariepy, Elena Grace, Skylar Hebert, Danielle Jennings, Joseph Kelley, Lindsay Luopa, Jack MacLeod, Ali Ouellette, Natasha Petit, Thomas Pike, Karley Proza, Hannah Pushaw, Tucker Raymond, Andrew Reny, Austin Robinson, Meghan Russell, Sierra Tarbox, Adam Thibodeau, Angelica Thomas, Alhussein Turay, William Wormwood