First Quarter

CLASS OF 2016

First Honors: Kelsey Adams, Olivia Aliberti, Jacob Bennert, Kaylee Burns, Allison Cannon, Julia Chasse, Emma Clark, Dung Tien Dang, Rachel DellErba, Lauren Dickson, Linh Khanh Do, Qiyuan Dou, Katherine Dube, Tasha Dube, Cody Harris, Alanna Haslam, Ashley Howe, Benjamin Jones, Miras Karazhigitov, Taylor Lamarre, Thy Vu Minh Le, Zyanna League, Eden LeBlanc, Mikayla Lewey, Jacob Lewis, Jiabo Liang, Olivia Libby, Vojtech Machytka, Kayla Martin, David Moses, Brooke Nadeau, Minh Anh Minah Nguyen, Isaac Patry, Jacob Paulette, Samuel Penley, Casey Poirier, Libby Pomerleau, Tong Pu, Mingxia Qian, Emily Richards, Abby Runnells, Kelsie Sawyer, Jiawen Shou, Faith Sinclair, Miranda Snow, Anh Hien Asha Tran, Mai Thi Ha Tran, Jiacheng Wang, Emilee Wermenchuk, Gan Xiong, Tianni Xu, Jingyi Yuan.

Second Honors: Erin Acheson, Lincoln Anderson, Alex Arnold, Kylemore Austin, Mitchell Bechard, Emily Bell, Simon Belliveau, Jacob Bergeron, Briyana Beyea, Lauren Bishop, Kaylee Blake, Megan Blanchette, Brandon Bodnar, Analaide Boissonneault, Savannah Bouchard, Tiffany Brown, Jacob Buttarazzi, Barrett Campbell, Hayden Campbell, Kailin Carrier, Habin Cha, Junlin Chen, Weiting Chen, Angelica Cloutier, Andrew Coleman, Allison Cox, Kelsey Daniels, Noah Danis, Lyric DeSimone, Jackson Dohse, Colby Doran, Jacob Dostal, Samantha Dow, Lilith Dudley Holland, Lexus Dugal Flaherty, Samantha Eaton, Garrett Eisenhower, Andrew Elkinson, Anthony Evans, Tristan Falardeau, Avalon Fedder, Riley Flynn, Shannon Fralley, Henrikus Freeman, Abigail French, Giorgio Gagliardo, Alicia Garcia, Kylie Garrett, Skyler Gaudette, Dylan Gooch, Makayla Goulet, Trevor Grenier, Julianna Grondin, Isis Guignard, Steven Guy, Jacob Hale, Matthew Hall, Allison Hanright, Emilie Harris, Corey Hart, Connor Hayward, Yiqin He, Bailey Herrick, Alison Heyland, Rachel Hopkins, Michael Howard, Khanh Huynh, Noah Jacques, Yuhao Ji, Mackenzie Jurgen, Paul Jurgiewich, Gregory Kalagias, Charles Katz, Gomez Kessler, Lily Khalifa, Laurel Kirby, Daniel Klimovich, Samuel Kouba, Victoria Kyle, Taylor LaChance, Samantha Lambert, Paige Lawlor, Abigail LeBlanc, Kathleen LeBlanc, Tatum LeClair, Conner Lehigh, Shawna Letellier, Shuyu Li, Kathryn Lord, Xiao Ma, Eric Marcoux, Daniel Marsh, Ryan McIntyre, Katelyn McKenzie, Miranda Mitton, Dalton Moore, William Morris, Alexis Nason, Hanh Minh Nguyen, My Anh Nguyen, Tai Duc Nguyen, Robert Nicholson, Sarah O’Brien, Abigail Ouellette, Anthony Palamountain, Bethany Pare’, Nil Patel, Jessica Patterson, Nicole Patterson, Jeremiah Penaflorida, James Perkins, Dung Phan, Logan Picard, Sarah Picard, Joshua Pickus, Janelle Poitras, Marinna Purcell, Jennifer Pydych, Riley Rand, Jeremy Rapazzo, William Rees, Rachel Richard, Derek Roberge, Gregory Ruff, Claudia Sanchez-Beato Johnson, Viktor Schwarz, Longcheng Shen, Ann-Yong Shibles, Victoria Shuffleburg, Kevin Sifuentes, Aja Sobus, Nikita Stepura, Abigail Stevens-Roberts, Mingze Sun, Kaila Swan, Thomas Teague, Jack Tilley, Simon Trcka, Cameron Twombley, Stefano Vanotti, Salinas Itzel Villalvazo, Jared Waterhouse, Caylie Westerhold, Abigail Worster, Anna Wyman, Yanyu Yang, Tianxiao Zhu.

Third Honors: Elijah Ayotte, Sterling Bailey, Rebecca Beveridge, April Boyd, Tong Chen, Cosmina Ciolan, Nicklas Claesson, Savanna Coffin, Tucker Cole, Patricia De La Hoz, Zachary Doucette, Ebony Dukes, Ethan Dupuis, Owen Elliott, Robert Faucher, Shane Flaherty, Jacob Foley, Zachary Foss, Yuji Geng, Andrew Goulden, Tyler Hansen, Joshua Hill, Napat Intarachumnum, Madison Kelly, Andrea Kucharova, Shawna Lachance, Arianna Lavoie, Maizie Lee, Noah Letellier, Mackenzie Lyons, Yuying Lyu, Marti Mahoney, Austin McCrum, Matthew McCulloch, Emma McGahey, Quhui Miao, Gabriella Miller, Devin Miniutti, Daria Morton, Christian Park, Grace Pickering, Youjia Qian, Mani Reynolds, Camille Ridge, Hashilla Rivai, Nicholas Rizeakos, Shelby Ross, Devan Ruel, Nana Samare, Kenneth Seneres, Erin Smith, Alexander Sparks, Sara Tsomides, Jacob Verreault, Lindsey Walker, Ethan Wiggan, Corey Wormwood, Xunkai Yang.

CLASS OF 2017

First Honors: Josef Adams, Julianne Andreades, Nicholas Bartholomew, Jenna Beaulieu, Leonardo Marchesi Sabino Borges, Candace Brandstatter, Kimberly Chapman, Tatianna Collard, Jill Courchene, Amanda Cyr, Skye Danler, Connor Donahue, Kerrigan Goudreau, Emily Grant, Brandon Hall, Sarah Henry, Kyle Holbrook, Nicholas Houde, Dung Huynh, Michael Kowash, Ching Man Lai, Brandon Lebel, Paige LeBlanc, Shanyu Li, Guoli Lin, Emily Maynard, Alyssa Megin, Tung Anh Nguyen, Van Hoang Nguyen, Megan Orlandella, Justin Poitras, Shania Rodriguez, Eva Sachs, Reece Saunders, Kaitlyn Watt, Annabel Winterberg.

Second Honors: Haneen Ahmida, Evanna Alcorn, Haley Allen, Jocelyn Alvarez, Courtney Auger, Caleb Bailey, Hanna-Elizabeth Bain, Kimberly Banville, Matthew Basile, Parker Baumann, Hanna Beaulieu, Ripley Biggs, Daisy Blake, Stephanie Blow, Nicole Buchanan, Otto Busari, Cameron Cadorette, Emily Camire, Jonathan Camire, Isabella Capozzi, Benjamin Caras, Abbey Carignan, Nicholas Cataldo, Mingxi Chen, Hunter Cheney, Courtney Christoforo, Summer Clement, Eric Clum-Russell, Tanner Collard, Noah Collette, Brianna Conrad, Abigail Cook, Alison Cote, Samantha Curran, Ashley Curtin, Abigail Daigle, Claudia De La Hoz Garcia, Grace Decker, Madison Dube, Meredith Duffy, Zachary Dupuis, Emma Dutremble, Hayes Estrella, Kaitlyn Fleurant, John Fogg, Meaghan Fournier, Rachel Gailitis, Phoebe Gariepy, Alexander Gerlach, Helia Rodriguez Gonzalez, Noah Goren, Hannah Gorham, Kimberly Grant, Erin Gray, Victoria Green, Garin Gregoire, Maximilian Gregoire, Brooke Hall, Mahaley Hallett, Andrew Harvey, Haley Hobson, Meghan Holley, Jiayu Huang, Kathryn Hurst, Sidney Hurst, Iaryna Iasenytska, Madison Inverso, Danielle Jennings, Taylor Jordan, Su Bin Jung, Magdalena Kotrcova, Zachary LaChance, Jacob Lagasse, Olivia Lapointe, Michael Laverriere, Benjamin Leary, Nicole Ledoux, Michael Leedberg, Charles Lees, Nicholas Lester, Yana Levushevska, Junjie Liu, Yushan Luo, Lindsay Luopa, Alexander Mansfield, Avery McKenzie, Austin Meserve, Victoria Mitchell, Jacob Moisan, Lindsey Montpelier, Carolina Garcia Moreno, Shannon Moskowitz, Casey Nadeau, Natalie Nadeau, Thi Ngoc Ha Nguyen, Madison Norris, Ali Ouellette, Sheldon Parent, Matthew Pedra, Ninh Dang Pham, Gabriel Picard, Allina Podgurski, Karley Proza, Tucker Raymond, Jing Ren, Andrew Reny, Kaylee Rideout, Kyle Roberge, Austin Robinson, Hailey Robinson, Isabella Robinson, Glenn Rose, Bryce Ross, Megan Russell, Jackson Sawyer, Anouk Schmidt, Amanda Sejda, Bayley Shaw, Daniella Sirois, Spencer Smith, Katie Spagnolo, Andrew St. Peter, Meaghan Stephenson, Benjamin Steva, Suzanne Tanski, Sierra Tarbox, Adam Thibodeau, Hunter Tracy, Kacey Vallee, Yuqiao Wang, David White, Reannon Wimert, Thomas Wunderlich, Lihua Yang, Derya Yurtsever, Jitao Zhang.

Third Honors: Abigayle Bailey, Lauren Bish, Sean Botkins, Ronald Breeden, Nam Hoang Bui, Celeste Cannafarina, Lina Caron, Patricio Chouza, Callista Clark, Luke Cobleigh, Nina Collay, Thomas Cote, Indigo Courtney, Sarah Couture, Hannah Dill, Mark Duquette, Ahmad Fakory, Sara Flaum, John Giroux, Devin Goodwin, Elena Grace, Katie Grant, Jessica Haskova, Mackenzie Hawthorne, Skylar Hebert, Richard Hettling, Daniel Huot, Tengyu Kou, Hazen Kunde, Xavier LeClair, Ethan Levy, Samantha Lovely, Tyler Lynn, Lucy Macomber, Jared Madore, Teixeira Maranhao, Nina Mardas, Eleanor Mason, Benjamin McCarthy, Ian McKenna, Lucas Michaud, Alex Mitchell, Timothy Murphy, Noah Niles, Kaya O’Connor, Zijing Pan, Devanshi Patel, Tecles Carlos Perez-Manglano, Emily Petit, Natasha Petit, Hannah Pushaw, Nathan Rutherford, Sarah Skillings, Michaela Smith, Chandler Stevens, Jordan Tremblay, Chase Wescott, William Wormwood, Moni Wu, Haoqin Yang.

CLASS OF 2018

First Honors: Lauren Bayes, Madison Bearden, Nicholas Beaudoin, Chandler Bilodeau, Samantha Blau, Victoria Boissonneault, Noelle Boudreau, Griffin Brumer, Logan Casey, Samuel Clifford, Louisa Colucci, Taylor Cote, Elise Courtney, Shannon Danis, Mollie Eaton, Vincent Falardeau, Hannah Faucher, Basia Fisher, Braden Foley, Luke Gosselin, Anna Green, Cristian Guevara, An Vu Thien Ho, Caleb Jacques, Molly Jacques, Calli-Ann Leach, Wyatt LeBlanc, Yawen Liu, Jonathan Ma, Brody Manczak, Lauren Mesley, Ethan Nadeau, Emma Nassif, Ryan Nodarse, Connor Northway, Deirdre Ridge, Joshua Roberts, Miranda Rose, Elizabeth Roy, Rachel Schofield, Jillian Seale, Maria Seneres, Ella Stillman, Kayla Strout, Troy Tanguay, Alexis Taylor, Erica Verville, Allyson Wyman.

Second Honors: Aiko Acevedo, Zachary Ahmida, Journey Barnes, Adia Beaudoin, Christina Beck, Elizabeth Bell, Megan Bray, Dawson Buchanan, Noah Caito, Emily Camire, Youyou Chen, Leigh-Anna Clegg, Jason Cogswell, Dextany Colar, Anna Cosgrove, Nicole Curtin, Abigail DellErba, Ryan DeLuca, Madison Dexter, Renee Dostal, Katherine Dowling, Logan Dubois, Addison DuFour, Alexis Dysinger, Noah Edborg, Nolan Eisenhaur, Maeve Eniafe, Erin Farrell, James Fitzpatrick, Jordan Foley, Nathan Foran, Lucija Freeman, Olivia Gendron, Kaitlyn Genest, Hanna Goulet, Natalie Gustafson, Alexandra Hart, Wangji He, Owen Hey, Haley Hodgdon, Zachary Hodgkins, Cameron Houde, Cuong Lap Huynh, Mary Hyde, Tate Judice, Yamama Karim, Kaitlyn Kelley, Salma Khalifa, Caroline Kouba, Ryan Kyle, Morgan Lamarre, Jacob Laplume, Jordan Laplume, Daniel Laverriere, Sally Lehigh, Zachary Lehigh, Felicia Lemieux, Alexys Libby, Zachery Litvinchyk, Jiawei Liu, Laura Luchetti, Xinyi Mao, Hannah McAlary, Cullen McIntyre, Skyler Merkison, Noelle Michaud, Bailey Miller, Abigail Morrill, Samantha Morse, Grace Murphy, Bao Phuoc Nguyen, Minh VuTuan Nguyen, Thanh Ta Nguyen, Tony Nguyen, Trang Hoang Thanh Nguyen, Fernandez Lucia Nieto, Bailey Ouellette, Adeline Paradis, Dylan Paulette, Douglas Peaslee, Carl Pellerin, Masen Pelletier, Jacob Penaflorida, Alana Pettaway, Shaylyn Phillips, Chase Pierce, Delaney Prejean, Natalia Profenno, Dylan Provencher, Brendan Quanne, Jacob Richard, Ethan Richards, Makayla Rodney, Jhadamahra Romage, Kirsten Savage, Jennifer Sawyer, Cameron Scott, Brogan Searle-Belanger, Dana Sirois, Ethan Smith, Stefani Smith, Alivia Sobey, Marissa St. Ours, Elias Steward, Roger Stone, Spencer Stone, Brandon Taylor, Charles Thompson, Zackary Thyng, Arianna True, Michael Underwood, Sarah Vandermeer, Steven VanTassel, Nathan Varle, Victoria Williams, Yunhui Wu, Joshua Wynne, Bowen Yang.

Third Honors: Gracie Acheson, Victoria Aliberti, Samuel Archibald, Jack Baker, Holden Bergeron, Curtis Bertrand, Eric Boucher, Chelsey Breton, Longhao Chen, Jacob Damon, Claire Decker, Dianne Dervis, Caleb Doyle, Lexus Dubois, Erin Gray, Lauren Hall, Jeremy Kaiser, Skyler Libby, Garret Lynn, Andre Mailloux, Reagan Maurice, Sabrina Nguyen, Morgan Ouellette, Taylor Ouellette, Adella Page-Ryea, Michael Perreault, Jackson Pierce, Brian Pike, Chengyun Qi, Christopher Rackliffe, Cheryl Sparks, Brady Speed, Christian Stalker, Juliet Toshach, Joseph Vail, John Webb, Tucker Weeks, Connor Winn, Junxi Xiao.

CLASS OF 2019

First Honors: Megan Bainbridge, Jenica Botting, Matthew Boutin, Virginia Bradford, Sarah Casey, Jennifer Chau, Calvin Christoforo, Marcus Cobleigh, Cameron Cross, Morgan Crowley, Emily Dion, Annie Thi Duong, Alex Fournier, Isabelle Gasior, Mary Halle, Trista Hebert, Landon Heidrich, Julia Hildebrand, Francesca Hoyt, Victoria Labbe, Alyson LaBrecque, Alexander LaFortune, Jacob Lamontagne, You Li, Ethan Logan, Logan McKenzie, Emily Murray, Elise Nason, Kien Nguyen, Hannah Niles, Ashley O’Hare, Theresa Orlandella, Thomas Palmer, Gabriel Paulin, Hunter Penley, Caitlin Quattrochio, Caleb Richard, Shannon Roche, KatieMarie Roy, Molina Pilar Salcedo, Ashley Karlita Salguero Gonzalez, Molly Scott, Kaitlin Sewell, Grace Soucy, Mary Steward, Christopher Toshach, Grace Toshach, Aislinn Travis, Samantha Twombly, Madeline Vaughan, Jordan Wilson, Xinyi Yang.

Second Honors: Carmen Alonso, Eli Arsenault, Brittney Atwater, Michelle AyalaGutierrez, Natalie BenAmi, Chantal Biggar, Anthony Bracamonte, Colten Brown, Anna Bruner, Nicholas Burton, Megan Cairns, Spencer Campbell, John Cannon, Evan Casey, William Chapman, Luke Chessie, Kayla Cloutier, Lee Coffin, Brett Collard, Caroline Collins, Hannah Collins, Alexis Cook, Nicole Corey, Benjamin Cote, Abigayle Cumiskey-Suscello, Jenna Danler, Ryan Davis, Brooke deGuzman, Logan deGuzman, Orion DeLima, Evan Dickson, Jonathan Dube, Alyssa Falton, Halle Farnsworth, Laura Fortier, Justin Foss, Aidan Fournier, Eden Fuhrmann, Ashley Gaines, Bailey Gallagher, Athanasios Gikas, Allie Gross, Benjamin Ham, Lucas Ham, Emily Hand, Nolan Hayward, Catherine Henaire, George Horvat, Olivia Howe, Kaleigh Hunter, Wade Jarvis, Lucas Judice, Julia Kelley, Sarah Kenney, Miles Kirby, Caleb Lacroix, Kylie Lavallee, Caroline Leary, Morgan LeBlanc, Hayden Lehigh, Zihao Li, Arianna Libby, Kayla Littlefield, Ada Loo, Felix Machacek, Derek Madore, Richard Martin, Eric McCallum, Nicholas McClellan, Brendon McDonald, Aidan McGrathConwell, Daniel McLeer, Miles McLellan, Alex Metayer, Dakota Paradis, Taylor Parsons, Ean Patry, Brianna Paul, Makaila Paul, Cordelia Perry, Thomas Philbrook, Abigail Pomerleau, Gabriella Poulin, Desiree Prejean, Ryan Proctor, Tobias Pydych, Youlin Qu, Darien Quinones, Caroline Riley, Chance Rodriguez, Ellis Ryder, Daria Sabirova, MaKayla Sanborn, Aaron Sands, Patrick Sawyer, Cameron Schaffer, Preetica Sharma, Travis Snyder, Ethan Stephens, Bridget Stephenson, Andrew Straffin, Zhimin Sun, Henry Sylvester, Roze Taylor, Christian Thomas, Owen Thurm, Ethan Tsomides, Samantha Underwood, Colby Vachon, Jacob Varney, Dariy Vykhodtsev, Frederick Winterberg, Garon Woods, Erika Wormwood, Shiyu Yang, Winni Zhang.

Third Honors: Junmo Ahn, Lindsay Armstrong, Joshua Bath, Ivy Beals, Kaelan Beaudoin, Ashlyn Bowie, Troy Camire, Lucas Carrier, Charlotte Casbay, Emma Cianchette, Anna DiMatteo, Morgan Drouin, Seth Dube, Ethan Fischer, Elise Hebert, Joshua Jacques, Keeva Jacques, Colby Jalbert, Christopher Jordan, Lucas Judge, Jared Kimball, Craig LaBreck Jr., Calliope Landgrebe, Brian Ledoux, Aine Mahony, Julie Meikle, Jacob Nason, Noah Poulin, Keni Ren, Garrett Ridolfi, Keegan Rogers, Lauren Smith, Kyle Stubinski, Maxwell Vickery, Sylvia Voisine, Megan Walsh, Sarah Whitney.