Third quarter

Honors

Sixth grade

Courtesy photo

Emma Bailey, Mark Bard, Abigail Barter, Kailani Bebris-Kinney, Colton Bryant, Jacob Buco, Ella Butler, Sean Clark, Laura Clukey, Arianna Cofferen, Silas Colombo, Preston Cote, Analise Deveau, Logan Dow, Acadia Dugas, Gwen Elia, Natalie Elia, Ava Foss, Eleanora French, Jacob Gibson, Rhys Grady, Cameron Hartwig, Story Hill, Jaydin Hirst, Owen Jeannette, Jack Joyce, Gabriella Lewia, Jayda Longmire, Cooper Lucier, Brenna Miller, Hailee Mitchell, Adelyn Pitchforth, Tramayne Raymond, Britney Roberts, Ivy Rodriguez, Bailee Smith, Falon Stewart, Margriet Van Hemel and George West.

Seventh grade

Mason Alexander, Lauren Aube, Alina Auriemma, Zoe Bianga-Spita, Noah Burnham, Florian Charest, Eamon Crowley, Dakotah Demmons, Evan Dube, Parker Gaudette, Addison Little, John MacIver, Samuel Medve, James Montgomery, Jonah Murray, Karissa Nason, Payton Pelletier, Jackson Ralls, Chloe Rousselle, Owen Ruel, Noah Smith, Sean Taggart, Christopher Thompson, James Twomey, Denzel Walker and Willow West.

Advertisement

Eighth grade

Isaac Aportria, Payton Bennett, Brendan Bergeron, Nicholas Caron, Riley Chasse, Lucia Collin, Wyatt Farrell, Daisy Fine, William Finley, William Foisy, Alexandra Foy, William Goan, Julianna Gorham, Connor Hoak, Miles Jacobs, Ava Kendrick, Asher Kennedy, Sophie Kimball, Ryan Liguori, Tyler Liguori, Ari McMichael, Miles Merrill, Avery Mills, Ava Moody, Samuel Murray, Dylan Myhal, Winter Nodden, Ellie Nunan, Fionn Parkhurst, Richard Pocius, Olivia Reale, Maxwell Roberts, Owen Ross, Madeline Smith, Box Smithwick, Abbigale Sommers, Kendall Therrien, Brielle Thompson, Kyle Wells and Austin West.

High honors

Sixth grade

Anastasia Adams, Mazie Anderson, Brady Andrews, Haven Awbrey, Finley Baxter, Lilah Berthiaume, Mia Binette, Julian Burgess, Abigail Caron, Hailey Cerrone-Patterson, Chloe Chadbourne, Taggart Connor, Ainsley Cope, Cecilia DiGiovanni, Liam Drew, Anna Dries, Willow Durocher-Wentworth, Riley Ewing, Emil Fried, Bridget Gates, Levi Giles, James Gilliam, Christianna Grassi, Samuel Hammond, Cameron Hilton, Brayden Houle, Alexa Hubbard, Evelyn Kahn, Annabelle Kalil, Cooper Keenan, Jack Kugler, Peter Landenberger, Sierra Lindquist, Caroline Lovejoy, Kezia Matthysen, Jack McCarthy, Max Meads, Ayla Menard, Grady Milligan, Kyila Morrell, Jenna Murphy, Sofie Olsen, Harper Perka, Ayla Plamondon, Adelena Redmond, Brady Rossborough, Graham Sanborn, Maximus Sevigney, MacNeil Smith, Myer Smith, Rory Smith, Adalyn Sommers, Emily Tabor, Catherine Thombs, Lucas Turley, Kayla Tyre, Julianna Urban, Audrey Vitello, Chase Wadlinger, Isabelle West-Lander and Silas Winters.

Seventh grade

Rowan Awbrey, Carys Ayers, Lacey Rayne Baxter, Jack Blakemore, Aiden Buch, Conner Burnett, Maggie Canniff, Caroline Crocker, Emily Crone, Liam D’Italia, Michael Draghetti, Lena Eid, Sophie Garrity, Sarah Gyimesi, Clare Haley, Teagan Hanson, Emily Hawes, Garrett Houser, Helen Ilyas, Amelia Jacanin, Mary Jensen, Rose Lehane Tureen, Reese Manikian, Heather Martel, Ava McCourt, William Murray, Eliza Nass, Trinity Noble-Polchies, Kellan O’Brien, Alyssa Palmeri, Cadence Paul, Catherine Peacock, Kallen Peterson, Sawyer Pow, Mia Provencher, Rosin Raymond, Caelyn Schulte, Sofia Sharood, Marleigh Sheppard, Redford Slone, Ella Stackhouse, Alexandra Stockwell, Emmalyn Strout, Faye Todd, Lillian Tracy, Emma Tremblay, John Tremblay, Jackson Wells and Griffin Whitney.

Eighth grade

Daria Ayers, Ida Bard, Madeline Barron, Jackson Baxter, Lydia Beaupre, Max Bishop, Lila Bowley, Makayla Caron, Harrison Chadbourne, Adalyn Clark, Kylie Coon, Elizabeth Cope, Alberto Cutone, Hadleigh Daniels, Joseph DiGiovanni, Bridgette Donnery, Madeline Dowling, Lily Downing, Makayla Drew, Sophia Duncan, Emma Elliott, Madeline Emery, Norah Gordon, Jaiden Homa, Kelsey Hoose, Anne Johnson, Camdyn Keenan, Gunner Kennedy, Helen Kennie, Kate Landenberger, Owen Libby, Evelyn Litwiller-Farmer, Graham MacDonald, Penelope Maurer, Anna McCarron, Kali McCarthy, Cadence McGrady, Hailey Meads, Meryl Minzy, Erin Morrison, Caden Notine, Lillian Novicki, Adrianne Parent, Aaron Pickering, Andrew Pollini, Zain Reza, Juliet Rice, Devin Roy, Molly Rush, Carter Sanborn, Wilkis Say, Nathan Stubbs, Helen Van Hemel and Paige William.

filed under: