FIRST QUARTER

SENIORS

High Honors: Tessa Bukowiec, Katherine Bullock, Kelsey Cole, Kayla Dunn, Amanda Fiorentino, Megan Hiney, Emily Knoettner, Siobhan Langaas, Payton Morse, Jack Northrop, Justin O’Donnell, Amanda Offermann, Erica Perkins, Clarissa Schooley.

Honors: Meredith Adams, Caroline Alexander, Benjamin Anderson, Matthew Arsenault, Sadie Arsenault, Marina Austin, Elise Bartlett, Johanna Bennett, Hannah Berger, Jesse Bettencourt, Grace Bettinson, Lillian Bickerstaff-Richard, Emily Bird, Jack Bouchard, Sydney Bridges, Alexander Brockelman, Sarah Carley, Brittany Catling, Grace Ciccarelli, Eleanor Cifrino, Lindsey Cole, Olivia Coughlin, Spencer Cribby, Lindsey D’Amelio, Christopher D’Aquila, Suzanne Donovan, Tressa Ellis, Abigail Eneman, Matthew Ford, Jordan Gallant, Tavia Godfrey, Spencer Goulette, Jenna Healy, Ian Hovde, John Hughes, Samuel Johnson, Alexandra Jones, Forrest Kelley, Erika Knox, Emilie Lafleur-Kief, Jack Lampinen, Adelina Laprey, Lauren Layton, Catherine Marcoullier, Erin McCafferty, Marina McCarthy, Cullen McCarty, John McDonald, Andrew Miller, Jonah Mitchell, Derek Murphy, Carly Osgood, Garrett Paavola, Katherine Patten, Terra Pepin, Stephen Reid, Logan Roberge, Rachel Robidoux, Jack Rohrer, Gabrielle Rundlett, Maggie Schofield, Tucker Shepherd, Amy Simpson, Ryan Sinclair, Austin Smith, Elizabeth Spiller, Caileb Stanley, Sierra Swasey, Kyle Tinervin, Colby Todd, Shannon Todd, Matthew Trainor, Caitlyn Tremblay, Kevin Wade.

Commendations: Corey Ash, Amelia Bell, Callahan Bettinson, Liam Bonner, Brayton Chayer, Amanda Cusack, Devon Datsis, Hayley DeLuca, Daria Dingle, Tyler Ellison, Connor Elsemore, Corinne Galante, Emma Gilmartin, Patrick Hannigan, Jackson Hay, Anna Hickey, Ian Morrison, Dante Nieves, Charlotte Reilly, Stephanie Rundlett, Joseph Scontras, Chloe Smedley, Joshua Smith, Matthew Tennant, Matthew Walter, Jesse Wang.

JUNIORS

High Honors: Jennifer Baker, Daniel DellaPasqua, Benjamin Eneman, Emma Henson, Peter Kenealy, Kimberly Melo, Kana Muratake, Mami Muratake, Justin Park, Joshua Reynolds, Haylie Sevigny, Camille Stotz.

Honors: Eli Albert, Tayla Bando, Katherine Bertolini, Joseph Bouchard, Stephanie Brenna, Isabel Bretz, Christopher Chalande, Morgan Chapman, Ryan Daley, Samantha Dargie, Peyton Darrah, Allison Donovan, Gianna Festa, Emma Finucan, Emma Ford, Jackson Grimes, Alex Harrigan, Julia Harrod, Parker Hogan, Reid Hogan, Elise Holly, Margot Kavanagh, Nicolina Kiklis, Lily Kondos, Michel Krueger, Trevor LaBonte, Anna Lane, Madison Lavigne, Alexandra Lawlor, Jacob Leclerc, Andrew LeDuc, Charles Leroux, Garrett Lillie, Alexander Lumia, Michaela Lumia, Mackenzie Mallett, Camron Martenson, Alexander Mayo, Henry McCaddin, William Miller, Nina Morse, Malia Narramore, Christopher Neilson, Sarah O’Connor, Mark Offermann, Lily Oliver, Griffin Ouellette, Colin Palmer, Layne Patry, Karl Patzke, Olivia Pavuk, Noah Peltz, Olivia Phillips, Isabelle Pike, Giriraj Ramgulam, Sophia Remick, Andrew Rodrigues, Sophie Russell, Tabatha Schuessler, Ryan Simpson, Reilly Smedley, Cameron Smith, Carran Smith, Sophia Stephens, Maura Sweeney, Ryan Webb, Camden Welch.

Commendations: Renee Abruzzese, Madeline Amidon, Nicholas Baker, Malia Cryan, Samuel DesMarais, Emma DiMuzio, Sarah Dorazio, Cameron Fenderson, Sydney Gilman, Nathaniel Kaye, Kaela Kee, Alana Lauersen, Victoria Long, Emily McPhail, Sebastian Morris, William Mozingo, Megan O’Connell, Lilian Posternak, William Pratt, Noah Prugar, Andrew Sciaudone, Caedryn Talley.

SOPHOMORES

High Honors: Samantha Corbett, Dinon Hughes, Laura Kenealy, Teal Kim, Grant Long, Kathryn Miller, Alex Nickerson, Isabel Pease, Brynn Rankin, Grace Reynolds, Madeline Spear, Anne Yauch.

Honors: Benjamin Alexander, Anna Baker, Zoe Bardwell, Neill Beaton, Christianna Bernardy, Sophia Blanchard, Sydney Bouchard, Elissa Bychok, Grace Campbell, Kylie Caramihalis, Julia Carr, Marissa Catling, Brian Cronin, Garrett Cronin, Wendy Donnell, Thomas Donnelly, Jack Drew, Benjamin Duffy, Mark Engholm, Sophia Eytel, Kaia Fryling, Keenan Gamache, Abigail Gerbino, Shawna Gorham, Joseph Graziano, Shauna Hannigan, Casey Harrison, Jared Heyland, Mae Hickey, Isabella Hoeveler, Julia Horrigan, Ella Hovde, Payton Humphrey, Kelsey Johnston, Robyn Jutras, Alivia King, Michael Lannon, Candy Leung, Timothy MacDonald, Joshua Mackaman, Sydney May, Thomas McCarthy, Jackson McCarty, Cali McDonald, Madeline McKie, Aydin Mello, Audrey Mitchell, NatalieMitchell, Joseph Moulton, Mairead Murphy, Natalie Panteleos, Elizabeth Papp, James Peter, Colby Peters, Lindsey Plaisted, Samantha Pooler, William Rodman, Emma Ruland, Lauren Schoff, William Sheive, Joey Slusher, Leah Sobotka, Hannah Sparks, Arie Thompson, Daniel Thurlow, Ryan Thurlow, Mathilde Uttrup, Anya Walsh, Anson Wang, Brendan Webster, Zachary Westman, Diana Whitman, Isabella Whitney, Margaret Wilkinson, Abigail Wood.

Commendations: Alexander Bair, Kiley Blondin, Logan Bourgeois, Charlotte Dumonceau, Kayla Edminster, Marlow Hubbard, Zoey Keenan, Oscar Kwok, Matthew Lampinen, Jacob Martin, Sarah McPhail, Spencer Pickett, Karsten Rees, Brett Smith, Jessa Smith, Spencer Thorne-Bower, Leana Whitcomb, Alexander Zinkevicz.

FRESHMEN

High Honors: Hannah Byers, Hannah Gennaro, Joseph Goulette, Audrey Grimes, Marie Hamel, Caroline Leal, Andrew Lewis, Martha McCaddin, Sophia Newton, Erin O’Donnell, Jonathan Rodrigues, Anabel Santini, Margaret Talty, Trevor Webb, Riana Williamson.

Honors: Elizabeth Adams, Taylor Bair, Halee Bando, Andrew Bertolini, James Bock, James Boksanski, Kaitlyn Bowden, Lauren Brenna, Rachel Carr, Christopher Cummins, Alyssa Davidson, Isabella DeLuca, Kayla Dredge, Collin Edminster, Jesse Edmondson, Christine Ellis, Isabel Ellison, Marshall Ford, Alexander Frame, Grace Gear, Bella Godfrey, Dawson Gundlah, Ethan Hanson, May Hoover, Brent Hopkins, Leah Hultstrom, Megan Jancovic, Sarah Johnson, Abigail Kavanagh, Jack Kelley, Trevor Lavigne, Isabel Leahy, Lauren Leroux, Camden MacLean, Aikaterine Marcotte, Christopher Marcoullier, Zachary Mayo, Emerson Michniewicz, Kate Murphy, Peyton Nickerson, Ben Northrop, Danielle O’Connell, Hayden Ott, Erin Palmer, Emlyn Patry, Miles Pavuk, Shane Pidgeon, Isaiah Plante, Nicholas Rainforth, Grace Richard, Brook Roberge, Faith Seedner, Noah Szczepanik, Jacquelyn Tabora, Matthew Talty, Kayla Tozier, Frank Witham, Lydia Withington, Rudy Ye.

Commendations: Peter Arsenault, Sophia Barbaro, John Bardwell, Brandon Bogue, Andrew Bricker, Jonathan Burke, Kaylee Bussey, Delia Carr, Katherine Donovan, Noah Ernenwein, Addelynn Fagan, John Forester, Quinton Fowler, Derek Goldberg, Allyson Handley, Jonathan Harrington, Benjamin Hay, Leah Healy, Augustus Hogan, Lena Huang, Aydson Joaquin, Julianna Kiklis, Samuel Knight, Althea Laprey, Ethan Layton, Jynessa LeBlanc, Matthew MacFarlane, Christopher Spencer, Quinn Stropparo, Ashley Varney.