Third Quarter

Class of 2015

First Honors: Andrea Borsani, Xinyi Chen, Nicholas Cole, Haley DaGraca, Tori Daigle, Mariah Dallaire, Katherine Gillespie, Lindsey Hall, Edwin Inness, Jacob Jalbert, Vojtech Machytka, Joshua Moulton, Sydnie Picard, Emily Ribaudo, Jaymie Seneca, Katherine Senechal, Kailin Shi, Emma Stewart, Erin Tangney, Wenhui Zhao, XingPei Zhuang;

Second Honors: Taylor Allen, Kaeleigh Benson, Mitchell Bergquist, Cameron Bilodeau, James Black, Derek Boissonnault, Katrina Brenaman, Vojtech Brtinsky, Daniel Bullard, Amanda Burke, Paula Caras, Yawen Wen Chen, Jenna Clum-Russell, Alexander Cole, Giulia Corsetti Antonini, Brooke Cross, Karaghan Curran, Brianna Daly, Tori Danis, Blake Douston, Kailey Dubuque, Liam Eisenhaur, Francesca Elnicki, Curtis Fortier, Stephanie Fuhrmann, Logan Gailitis, Meghan Goebel, Eric Gooch, Charles Goodrum, Aaron Goren, Kayla Haley, Jessica Haskell, Ashley Houp, Lei Huang, Mitchell Jacques, Olzhas Karazhigitov, Kelsey Kehoe, Vanessa Knox, Taylor Kocyba, Danica Labonte, Taylar Lamontagne, Abigail Lapierre, Tyler LaPointe, Catherine Levecque, Yuanliang Li, Hannah Maddix, Mikayla Maksut, Ian Marshall, Zachary McCarthy, Kaitlyn McCrum, Victor Menezes, Brittney Mondor, Jacob Moulton, Skye Murray, Andrew Nadeau, Lea Nason, Jenna Paul, Francesca Petrucci, Alexandra Pettaway, Daniel Picard, Brittany Pinet, Madelyn Preston, Sarah Proctor, Elizabeth Provencher, Conor Purvis, Valerie Rancourt, Alexander Reppond, Nicholas Roberts, Abigail Robinson, Zachary Robinson, Alicyn Romprey, Abigail Root, Julia Russell, Christina Scenna, Jenna Scott, Lyndy Sherer, Isaac Sinclair, Andrew Smith, Dylan Smith, Katelyn Smith, Noah Smith, Megan Sommer, Alexandria Spinney, Kathryn St. Amand, Abigail Strickland, Centong Tao, Zoe Tarr, Brandie Taylor, Bailey Tremblay, Elisabeth Vaughan, Alyssa Voccia, Xuezhou Wang, Lauren Wells, Courtney Wiemert, Hanfu Xu, Alyssa Zamjohn, Huiran Zhang, Jiaming Zhang, Xinyi Zhang;

Third Honors: Kevin Barrett, Emily Bell, Hunter Beyea, Justin Boure, Ashlyn Bourque, Kayla Bowman, Quinn Campbell, Cameron Chamberlain, Yiwei Chang, Tszying Chau, Abigail Chelate, Junyu Chen, Kong Wai Chu, Dani-Rae Clegg, Evan Combes, Amirah Dor, Holly Durgan, Tyler Fleurant, Lucas Going, Tyler Hannah, Emily Harris, Andrew Huot, Christopher Kowash, Madison Lawlor, John Lemoine, Chen Li, Yangbo Li, Brian Martin, Cameron Mondor, Jason Morrill, Jessica Morrissette, Alexandra Morse, Tourner Moseley, Dieudonne Nizeyimana, Alejandro Pasquin Canas, Ben Patterson, Maggie Piecuch, Mackenzie Sheehan, Dorina Sirois, Christopher Steward, Heather Strout, Samuel Tobin, Xiaoran Wang, Chang Man Xu, Ciwan Yilmaz.

Class of 2016

First Honors: Kelsey Adams, Sabena Allen, Lincoln Anderson, Alex Arnold, Lauren Bishop, Analaide Boissonneault, Allison Cannon, Junlin Chen, Emma Clark, Dung Tien Dang, Samantha Eaton, Garrett Eisenhower, Andrew Elkinson, Tristan Falardeau, Avalon Fedder, Abigail French, Jacob Hale, Alanna Haslam, Bao Hoang, Rachel Hopkins, Ashley Howe, Andrea Kessler Gomez, Taylor Lamarre, Thy Vu Minh Le, Eden LeBlanc, Kathleen LeBlanc, Kayla Martin, Jorge Miralles Filippini, Minh Anh Minah Nguyen, My Anh Nguyen, Jessica Patterson, Jeremiah Penaflorida, Libby Pomerleau, Tong Pu, Mingxia Qian, Emily Richards, Julia Rowlett, Abby Runnells, Kenneth Seneres, Mai Thi Ha Tran, Jiacheng Wang, Tianni Xu, Zecheng Zhou;

Second Honors: Erin Acheson, Kylemore Austin, Mitchell Bechard, Simon Belliveau, Jacob Bennert, Kaylee Blake, Savannah Bouchard, Tiffany Brown, Kaylee Burns, Jacob Buttarazzi, Barrett Campbell, Hayden Campbell, Kailin Carrier, Habin Cha, Julia Chasse, Weiting Chen, Yanni Chen, Shayleigh Chevrier, Cassidy Cochrane, Allison Cox, Gabrielle Croteau, Kelsey Daniels, Alexis DeGuzman, Rachel DellErba, Lyric DeSimone, Lauren Dickson, Riley Donovan, Colby Doran, Qiyuan Dou, Katherine Dube, Ebony Dukes, Ethan Dupuis, Owen Elliott, Robert Faucher, Zachary Foss, Shannon Fralley, Yuji Geng, Makayla Goulet, Steven Guy, Matthew Hall, Emilie Harris, Madison Haskell, Connor Hayward, Yiqin He, Micah Hersom, Madison Hillman, Michael Howard, Noah Jacques, Yuhao Ji, Mackenzie Jurgen, Gregory Kalagias, Miras Karazhigitov, Madison Kelly, Lily Khalifa, Daniel Klimovich, Taylor LaChance, Arianna Lavoie, Zyanna League, Abigail LeBlanc, Tatum LeClair, Maizie Lee, Shuyu Li, Jiabo Liang, Olivia Libby, Kathryn Lord, Wenyi Lu, Yuying Lyu, Daniel Marsh, Justin Masteller, Peighton McClellan, Katelyn McKenzie, Quhui Miao, Miranda Mitton, Dalton Moore, Paige Morin, William Morris, Daria Morton, Brooke Nadeau, Alexis Nason, Hanh Minh Nguyen, Tai Duc Nguyen, Sarah O’Brien, Abigail Ouellette, Bethany Pare’, Forest Parenteau, Nil Patel, Isaac Patry, Nicole Patterson, Samuel Penley, James Perkins, Dung Phan, Joshua Pickus, Marinna Purcell, Jennifer Pydych, Youjia Qian, Hashilla Rivai, Shelby Ross, Nana Samare, Claudia Sanchez-Beato Johnson, Kelsie Sawyer, Ann-Yong Shibles, Jiawen Shou, Kevin Sifuentes, Aja Sobus, Abigail Stevens-Roberts, Mingze Sun, Kaila Swan, Anh Hien Tran, Simon Trcka, Cameron Twombly, Itzel Villalvazo Salinas, Lindsey Walker, Tayler Walters, Jared Waterhouse, Dayton Wintle, Gan Xiong, Xunkai Yang, Yanyu Yang, Jingyi Yuan, Tianxiao Zhu;

Third Honors: Olivia Aliberti, Jacob Bergeron, Briyana Beyea, Megan Blanchette, Brandon Bodnar, Anika Chamberlain, Tong Chen, Cosmina Ciolan, Nicklas Claesson, Angelica Cloutier, Savanna Coffin, Noah Danis, Jackson Dohse, Jacob Dostal, Samantha Dow, Tasha Dube, Kaitlyn Emerson, Kayla Gagne, Dylan Gooch, Julianna Grondin, Isis Guignard, Saday Guliyev, Zachary Ham, Allison Hanright, Cody Harris, Ashlee Hodgkin, Peter Hyde, Benjamin Jones, Laurel Kirby, Samuel Kouba, Victoria Kyle, Shawna Lachance, Conner Lehigh, Xueyang Li, Austin McCrum, Emma McGahey, Ryan McIntyre, David Moses, Kelly Munyuza, Robert Nicholson, Anthony Palamountain, Jacob Paulette, Sarah Picard, Grace Pickering, Janelle Poitras, Victoria Renell, Rachel Richard, Derek Roberge, Devan Ruel, Gregory Ruff, Zari Ruley, Jinjing Shen, Longcheng Shen, Victoria Shuffleburg, Jose Miguel Sualdea Serrano, Zachary Vandermeer, Oliver Woznica-Coulombe.

Class 0f 2017

First Honors: Julianne Andreades, Matthew Basile, Jenna Beaulieu, Jennifer Chretien, Courtney Christoforo, Jill Courchene, Jiayan Dong, Meredith Duffy, Noah Goren, Kerrigan Goudreau, Victoria Green, Brandon Hall, Kyle Holbrook, Nicholas Houde, Jiayu Huang, Daniel Huot, Dung Huynh, Iaryna Iasenytska, Duangporn Jaidee, Su Bin Jung, Michael Kowash, Benjamin Leary, Brandon Lebel, Paige LeBlanc, Guoli Lin, Alyssa Megin, Victoria Mitchell, Kaya O’Connor, Justin Poitras, Shania Rodriguez, Megan Russell, Eva Sachs, Reece Saunders, Daniella Sirois, Spencer Smith, Katie Spagnolo, Andrew St. Peter, Meaghan Stephenson, Benjamin Steva, Kaitlyn Watt, Annabel Winterberg, Moni Wu, Junshan Zhang;

Second Honors: Haneen Ahmida, Evanna Alcorn, Jocelyn Alvarez, Nicholas Bartholomew, Parker Baumann, Hanna Beaulieu, Colter Bishop, Daisy Blake, Candace Brandstatter, Ronald Breeden, Nicole Buchanan, Cameron Cadorette, Emily Camire, Jonathan Camire, Isabella Capozzi, Benjamin Caras, Abbey Carignan, Mingxi Chen, Molly Cianchette, Eric Clum-Russell, Luke Cobleigh, Tanner Collard, Nina Collay, Abigail Cook, Alison Cote, Amanda Cyr, Colin Daly, Skye Danler, Grace Decker, Connor Donahue, Zachary Dupuis, Emma Dutremble, Catherine Favreau, Kaitlyn Fleurant, John Fogg, Meaghan Fournier, Rachel Gailitis, Phoebe Gariepy, Adam Gibbons, Helia Gonzalez Rodriguez, Emily Grant, Andrew Harvey, Sarah Henry, Richard Hettling, Haley Hobson, Meghan Holley, Alexandra Hoyt, Sidney Hurst, Madison Inverso, Abdullah Karim, Joseph Kelley, Jacob Lagasse, Olivia Lapointe, Charles Lees, Ethan Levy, Junjie Liu, Edgar Lozano, Yushan Luo, Tyler Lynn, Lucy Macomber, Julia Marquis, Emily Maynard, Benjamin McCarthy, Avery McKenzie, Alex Mitchell, Jacob Moisan, Lindsey Montpelier, Casey Nadeau, Natalie Nadeau, Noah Niles, Megan Orlandella, Revaz Pataradze, Natasha Petit, Mark Piterskiy, Allina Podgurski, Tucker Raymond, Jing Ren, Andrew Reny, Kyle Roberge, Austin Robinson, Isabella Robinson, Glenn Rose, Anouk Schmidt, Michaela Smith, Suzanne Tanski, Sierra Tarbox, Adam Thibodeau, Angelica Thomas, Yuqiao Wang, Jaden Wells, Chase Wescott, Kashina Williams, Kevin Xu, Lihua Yang, Jitao Zhang;

Third Honors: Caleb Bailey, Lauren Bish, Louis Bisson, Sean Botkins, Otto Busari, Nicholas Cataldo, Kimberly Chapman, Tatianna Collard, Thomas Cote, Sarah Couture, Samantha Curran, Noah Dewitt, Hannah Dill, Keegan Fowler, Katie Grant, Kimberly Grant, Mahaley Hallett, Edina Huric, Kathryn Hurst, Danielle Jennings, Magdalena Kotrcova, Hazen Kunde, Zachary LaChance, Samantha Lovely, Lindsay Luopa, Austin Meserve, Shannon Moskowitz, Taylor Paquette, Gabriel Picard, Katie Prior, Hailey Robinson, Nathan Rutherford, Hunter Tracy, Jordan Tremblay.

Class of 2018

First Honors: Isaac Baker, Lauren Bayes, Adia Beaudoin, Chandler Bilodeau, Noelle Boudreau, Dawson Buchanan, Emily Camire, Logan Casey, Louisa Colucci, Elise Courtney, Shannon Danis, Logan Dubois, Alexis Dysinger, Vincent Falardeau, Braden Foley, Kaitlyn Genest, Anna Green, Owen Hey, Zoe Horton, Caleb Jacques, Molly Jacques, Morgan Lamarre, Wyatt LeBlanc, Felicia Lemieux, Yawen Liu, Brody Manczak, Hannah McAlary, Cullen McIntyre, Lauren Mesley, Bailey Miller, Abigail Morrill, Ethan Nadeau, Anh Truc Nguyen, Connor Northway, Douglas Peaslee, Alana Pettaway, Jackson Pierce, Jacob Richard, Deirdre Ridge, Miranda Rose, Elizabeth Roy, Jillian Seale, Maria Seneres, Alivia Sobey, Roger Stone, Kayla Strout, Alexis Taylor, Arianna True, Sarah Vandermeer;

Second Honors: Aiko Acevedo, Zachary Ahmida, Victoria Aliberti, Mackenzie Basile, Madison Bearden, Nicholas Beaudoin, Elizabeth Bell, Hunter Bowdoin Leach, Griffin Brumer, Youyou Chen, Airik Cloutier, Taylor Cote, Abigail DellErba, Ryan DeLuca, Renee Dostal, Katherine Dowling, Addison DuFour, Victoria Dzbynski, Mollie Eaton, Nolan Eisenhaur, Thomas Everett, Erin Farrell, Grace Farrington, Hannah Faucher, James Fitzpatrick, Tucker Fournier, Jackson Fuller, Ethan Gaston, Olivia Gendron, Liam Gillis, Luke Gosselin, Hanna Goulet, Natalie Gustafson, Eric Heiman, Haley Hodgdon, Cameron Houde, Tate Judice, David Keohan Jr., Salma Khalifa, Caroline Kouba, Jordan Laplume, Daniel Laverriere, Calli-Ann Leach, Sally Lehigh, Alexys Libby, Jiawei Liu, Laura Luchetti, Garret Lynn, Jonathan Ma, Cody Macfarlane, Reagan Maurice, Noelle Michaud, Samantha Morse, Grace Murphy, Emma Nassif, Sabrina Nguyen, Thanh Ta Nguyen, Taylor Ouellette, Adella Page-Ryea, Adeline Paradis, Shaylyn Phillips, Chase Pierce, Brian Pike, Jennie Poisson, Delaney Prejean, Natalia Profenno, Ethan Richards, Joshua Roberts, Cameron Scott, Brogan Searle-Belanger, Dana Sirois, Ethan Smith, Stefani Smith, Brady Speed, Ella Stillman, Charles Thompson, Juliet Toshach, Michael Underwood, Erica Verville, Tucker Weeks, Victoria Williams, Connor Winn, Allyson Wyman;

Third Honors: Gracie Acheson, Samuel Archibald, Dextany Colar, Noah Edborg, Maeve Eniafe, Lucija Freeman, Evan Green, Cristian Guevara, Wangji He, Cuong Huynh, Mary Hyde, Noah Jalbert, Carlos Jimenez Lendinez, Megan Jordan, Wyatt Joyce, Kaitlyn Kelley, Ryan Kyle, Camden LaBrecque, Skyler Libby, Zachery Litvinchyk, Matthew Merrill, Tony Nguyen, Ryan Nodarse, Morgan Ouellette, Dylan Paulette, Jacob Penaflorida, Chengyun Qi, Kirsten Savage, Jennifer Sawyer, Elias Steward, Zackary Thyng, John Webb.