Kennebunk High School

Quarter 4

Freshmen

Kennebunk High School Dan King photo

High Honors: Sasha Altschule, Max Andrews, Emilie Barter, James Bertus-Trudo, Addison Carbone, Quinn Chapman, Finneas Coldreck, Gabrielle D’Orso-Palmer, Isabella Donnery, Emily Dube, William Eagleson, Jacob Eon, Kelsey Ewing, Otto Fontaine, Anna Fox, Mekhi Gillard, Quinlen Gleason, Berk Glidden, Samuel Haley, Delaney Hanson, Eva Havey, Skylar Holder, Simone Houdlette, Camryn Houle, Virginia Howell, Emilia Ilyas, Isaac Jensen, Ava Kane, Hannah Keene, Talia Kellum, Mikayla Kimball, Finley Knappe, Willow Knowles, Sophia Labonte, Eva MacDonald, Gavin MacDonald, Audrey Madden, Kathryn Manning, Tobias Maynard, Abigail McEwen, Molly McKinney, Norah McLeod, Gracie Mitchell, Thomas Morin, Emma Orendorf, Katherine Orendorf, Bronwyn Parkhurst, Rolland Peacock, Ian Pentland, Cindy Perez Vinajero, Cole Perkins, Samuel Pietrowicz, Juliann Pike, Owen Quitog, Maddox Ralls, Mario Real, Noah Richardson, Jacob Ruel, Eliza Sayer, Cole Seitz, Summer Shea, Madelyn Smith, Shay Smithwick, Owen Snow, Caroline Tabor, Noah Tarring, Cooper Thompson, Mya Todd, Aubree Veilleux, Alexis Vetrano and Shane Woloszyn.

Honors: Kyle Barron, Kendell Beckett, Mason Binette, Asher Bissonnette, Elijah Blanchard, Gudrun Boisvert, Yasmeen Cartwright, Weston Church, Grace Cole, Kellen Connor, Olivia Cutone, Anthony D’Elia, Blake Dallara, Philip Dyer, Isabel Esch, Sonja Frederich, Taylor Giles, Wyatt Hafer, Noah Hammond, Eliza Herring, Jonathan Hines, Brady Holder, Tru Jarvis, Benjamin Johnson, Calvin Johnson, Donovan Kendrick, Elan Keys, Elsa Liberatore, Declan McGlashan, William McMann, Lorelei Ogden, Theo Pow, Collin Reetz, Melody Rousselle, Abigaile Santerre, Kaden Stevens, Brady Stone, Meghan Taggart, Jackson Thombs, Elizabeth Torstensen, Lily Tucci, William Turgeon, Lila Turley, Benjamin Urban, Annabelle Welch, Tanner Wendle and Jared Williams.

Sophomores

Advertisement

High Honors: John Angelichio, Isabella Awbrey, Elliot Barron, Keara Battagliese, Lillian Belanger, Oliver Boxall, Morgan Buco, Andrew Burnham, Gillian Camp, Thomas Canas, McKenzie Caron, William Celi, Ashleigh Cluff, Gray Compton, Kaidin Currie, George Cutone, Dylan Cyr, Samantha DiNallo, Quinn Downing, Jillian Elkins, Matthew Ewy, Turner Fadiman, Seamus Faherty, Marina Friedman, Yancy Gil Trejo, Keegan Gralia, Ava Hackley, Jake Hebert, Angelika Ivanov, Robert Jacanin, Isaac Kahn, Calia Keenan, Avery LaBua, George Lazos, Crow Lowry, Edwin McCarron, Cassie Midgley, Evan Mills, Ian Morrison, Mara Muse, Penelope Nadeau, Micah Osgood, McKenna Patterson, Anelise Peterson, Erika Ramirez Marroquin, Jaxson Redmond, Hannah Roche, David Rush, Nathaniel Scardino, Lorien Schulte, Andrew Sliwkowski, Elisa Smith, Isabel Smith, Austin St. Jean, Carter Sweeney, Eden Thurm, Emelia Towne, Hannah Viden, Isabella White and Trevor Williams.

Honors: Ivy Armentrout, Nicholas Baptista, Emma Belanger, Ebben Bertus-Trudo, Olivia Bishop, Knox Christopher, Anson Cox, Kennady Cyr, Dakota Dow, Braden Draghetti, Karl Frost, Emily Gagne, Kayleigh Garrity, Miranda Godek, Jaime Harrington, Danielle Hersom, Ella Highbarger, Samuel Jacanin, Dylan Jones, Tristan Kimball, Amelia LaCascia, Caden Lacadie-Bolduc, Maeve MacAulay, Angela Moreno, Benjaman Nguyen, Samantha Nill, Sophia Notine, Laird O’Brien, Anthony Palmeri, Xander Pettis, Johlyn Poissant, Trey Richardson, Benjamin Rossics, Dakota Stone, Asher Storlazzi Ward, Amelia Tartre, Kaitlyn Trefry, Ella Wilson and Joseph Woloszyn.

Juniors

High Honors: Grace Archer, Sarah Barry, Grace Bergeon, Renee Bergeon, Matilda Bordas, Katie Braddick, Grace Cochran, Barrett Connor, Jack Cornell, Annalise Cowing, Kylie Day, James DiGiovanni, Matthew Durcan, Ava Feeney, Ava Ford, Hayden Furber, Colin Gaucher, Delaney Grant, Emma Hussey, Emily Hutchins, Jordan Kellis, Jameson Kendrick, Jack Kennie, Lilly Knappe, Victoria Ladd, Andrea Lamontagne, Tyler Lefebvre, Brady Lemieux, Margo Limmer, Merlin Lowry, Claire Luken, Skyla Lulek, Quinn MacDonald, Collin MacLeod, Margaret MacLeod, Cassandra Mackenzie, Noah Manning, Samuel Marquis, Eamon McGlashan, Sawyer Montembeau, Abigail Mullen, Anne Murer, Janelle Powell, Dakota Price, Ethan Prichard, Isabel Read, Isabella Rossborough, Lila Schrock, Ruby Sliwkowski, Timothy Teguis, Elisabeth Thombs, Willem Watkinson and Camden Webber.

Honors: Maxwell Aiello, Anna Batchelder, Pavina Beardsley, Lily Bickford, Sarah Cameron, Ayden Caston, Edie Cornell, Flynn Crean, Timothy Crowell, Preston Cyr, McKenna Demmons, James Dunne, Amelia Emery, Jet Francis, Abigail Gagnon, Angelina Griffin, Dylan Hurley, Laila Kea, Aidan Marley, Frank McDougald, Lidya McLaughlin, Eric Milligan, Madison Mosher, Christopher Nass, Bernadette Nelson, Reyna O’Brien, Maya Olin, Maxwell Orendorf, Walter Paulo, Abigail Pelletier, Elena Pike, Parker Rist, Ruby Rodriguez, Brayden Roy, Mitchell Stevens, Rebecca Taggart, Caleb Thill, Luke Tomasulo, Andrew Washburn and Peyton West.

Seniors

High Honors: Tyler Adams, Annika Barstow, Hannah Beaupre, Aiden Berg MacLeod, Ella Boxall, Liam Breault, Lucien Breault, Nora Burke, Julia Cochran, Virginia Crimp, Serenity Davis, Douglas Doane, Sofie Dumas, Sophia Esch, Brianna Flanders, Christian Gaudette, Arija Grant, Ivy Hammer-Gumbrell, Elaina Hammond, Caleb Hodgkins, Ava Horne, Griffin Johnson, Ethan Kahn, Ty Kane, Connor Keefe, Andrew Keene, Joseph Kiezulas, Callie LaRose, Isaac Leveille, Ian MacDonald, Chase MacIver, Kyle Maguire, Owen Marquez, Audrey McEnaney, Hazel McEnaney, Samantha McGrath, Ainsley Morrison, Elizabeth Morrison, Robert Moxham, Lucas Nadeau, Jake Nelson, Brier Phipps, Marston Poore, Lauren Poulin, Rowan Pow, Camilla Rawlings, Isabella Real, Alexandre Reed, Mae Richardson, Nolan Roy, Emilie Santerre, Landon Schwartzman, Nate Seitz, Hannah Slone, Cullen Stevens, Riley Stevens, Molly Sweeney, Sophie Turner, Caroline Van Hemel, Liam Westley, Penelope White, Noah Williams and Kaia Wirth.

Honors: Keegan Andrews, Camden Bard, Kimberly Bennett, Cole Binette, Nellie Boyle, Taylor Bruhl, Victor Cavanaugh, Andrea Collin Reigosa, Lola Cook, Michael Corleto, Ryan Darrah, Garrett Dickinson, Willa-Maya Dowling, Gabriel Flewelling, Samantha Fortin, William Fox, Elias Grabowski, Lily Hansen, Lily Hebert, Reilly Holder, Mackenzie Howard, Lily Isaac, Jack Johnson, Ryan Johnson, Shai Knight, Noah LaCoursiere, Daniel Macolini, Lily Martin, Eliza Mason, Connor McGarry, Ashley Medina-Perez, Matthew Moore, Curtis Morgan, Hannah Morrison, Nika O’Reilly, Roan O’Toole, Andrew Palmeri, Maddison Pike, Noelle Plaisted, Rachael Plaisted, Grace Radel, Garrett Robinson, Dylan Roche, Simone Ruediger, Kate Russell, Maeve Saunders, William Smith, William Snow, Emalee Stackpole, Adia Thomas, Sadie Yentsch and David York.

filed under: