Thornton Academy, second quarter

 

Class of 2011 – First honors: Michelle Beauchemin, Melissa Boucher, Thomas Cote, Emily Galos, Erin Kany, Si Yun Li.

Second honors: Michael Altieri, Victoria Balsamo, Trey Binette, Samantha Blanc, Marissa Boivin, Joshua Boldebook, Anna Boutet, William Brayden, Elizabeth Breunig, Amanda Byars, Katherine Campisi, Chun-Yung Chen, Donald Chretien, Rachel Christian, Nathan Colpitts, Michael Corbett, Jacqueline Costello, Michelle Cote, Colby Courtois, Lauren Couture, Mitchell Craig, Thomas Dehetre, Cory Dion, Sara Duquette, Alicia Dutremble, James Ek, Kailey Fogg, Arica Foster, Myles Fancoeur, Ashley Gaudette, Ji Guo, Kaitlyn Hall, Ziqiu Han, Garrett Hoseit, Sarah Houdlette, Jiajie Huang, James Hutchinson, Ashley Kane, Zackery Kimball, Philip Kolmar, Drew Landry, Nicole Landry, Kaitlyn LaPointe, Samantha LeBlanc, Andrew Lemoine, Yani Li, McKenzie Loeser, Eric MacDonald, Dakota Matthews, Vanessa McCrum, Yushan Miao, Christopher Nashi, Richard Nodarse, Joshua Parsons, Jonathan Pate, Mariah Picard, Krystal Pierson, Ashley Preston, Sydney Proctor, Tian Qiu, Brooke Raymond, Christianna Roberts, Ashlyn Romprey, Ashley Rosenbloom, Hannah Rowlett, Gabriella Sanchez, Elizabeth Sawyer, Jennifer Scontras, Lou Seneres, Molly Shannon, Corbett Smith, Lindsay Stack, Morgan Strout, Matthew Swetland, Lauren Titus, Zili Wang, Kayla White, Brian Wiederhold, Aaron Williams, Jarrett Woodward, Yu Zhao, Linfeng Zhu.

Third honors: Denitsa Atanasova, Luke Barkhuff, Anthony Belanger, Alec Blanchard, Lucas Bohn, Abby Boissonneault, Alyssa Bourque, Mitchell Breton, Samuel Canales, Lauryn Caron, Stephanie Caton, Allyssa Conley, Hannah Cook, Jonathan Cook, Danielle Daigle, Jonathan Dupee, Stewart Dupuis, Kristen Duross, Hannah Ebling, Abbey Farrington, Samantha Felbaum, Heather Galasyn, Rebekah Giacomantonio, Tayler Gorgas, Melanie Hurrell, Tasha James, Hunter McPeak, Colby Parker, Luke Pelletier, Angela Prince, Erica Reaser, Alexander Richardson-Newton, George Shaw, Ashley Simard, Erin Siulinski, Joseph Tartre, Katherine Trask, Heather Trunzo, Chantel Whittemore, Thomas Young.

 

Class of 2012 – First honors: Joanna Abaroa, Thomas Boutin, Tyler Cadorette, Cassidy Calvert, Josephine Cooper, Thao Thanh Dang, Elizabeth Eddy, Alison Folsom, Julia Geaumont, Nichole Moore, Amanda Robinson, Katelyn Sommer, Eric Tulipano, Alexandra Vieira, Katherine Zafirson.

Second honors: Meghan Agger, Alyssa Ames, Eric Arnold, Olivia Bean, Alex Belanger, Scott Benson, Alisha Bergeron, DeWenXi Bian, Tyler Bissonnette, Kayla Blanchette, Hannah Boudreau, Callie Brennan, Ciara Brown, Mary Brown, Christina Caron, Chung Chan, Sarah Choroszy, Lauren Clum Russell, Jessica Collard, Victoria Cooper, Andrew Cote, Alexandra Courtney, Heather Currier, Ashton Cushman, Alexander Damon, Kayleigh DeFrancesco, Tiffany Delisle, Jasmin Demers, Robert Downing, Jaimie Dube, John-Morgan Dubuque, Addison Dunn, Jaime Durie, Danielle Emons, Margaret Evans, Cody Forbes, Kyle Forbes, Shaylin French, Yun Gao, Tyler Gaylord, Amanda Gibbons, Brad Gibson, Elizabeth Gilboy, Miranda Gionest, Michelle Giroux, Sydney Giroux, Tyler Goulden, Michelle Henaire, Charles Horton, Jenifer Horvath, Pengfei Jia, Erik Jordan, Allyson Kane, James Kenney, Asako Kurosawa, Cain Landry, Zach Lauzon, Katherine Lees, Shiqi Li, Yunrui Li, Jia Wen Liang, Luke Libby, Alexander Lowe, Tom Madden, Anna Madore, Christopher Maksut, McKenna Matwyko, Zach Metcalfe, Brianna Michaud, Trevor Nason, Joshua Nault, Thu Thao Nguyen, Megan Pavlicek, Alejandro Perez, Margaret Petit, Chaogiang Qi, Lyndsay Reese, Christopher Roberts, Anthony Scenna, Aaron Scott, Max Senechal, Jenn Seneres, Bronwyn Shaffer, Connor Shaw, Brigitte Sifuentes, Logan Soule, Sean Speckin, Katrina St. Yves, Yuqi Sun, Son Tung Trinh, Santana Trottier, Brandon Veilleux, Joshua Veilleux, Boyangqi Wang, Yuxing Wang, Chenhao Wei, Guangyi Xu, Audrey Zafirson, Carlotta Zea.

Third honors: Sarah Belanger, Christina Bogatses, Owen Brown, Ian Camenga, Andrew Carignan, Rachel Chenard, Katilyn Coburn, Sam Corbett, Nate Cross, Danielle Dalton, Alice Dunton, Hechen Geng, Jacob Harris, Darian Jenkerson, Amanda Jordan, Katherine Kalagias, Rebecca Kieffer, Evan Kiesiner, Meaghan Kirby, Jacqueline Klock, Jason Kyriazi, Ryan Leach, Matt LeBlanc, Shayleen Letellier, Brett Levasseur, Jiajun Liang, Gregory Lodge, Lindsay McFarren, Ryan Mowery, Thanh Nguyen, Ryan Noble, Morgan Ouellette-Foss, Beth Patterson, Elizabeth Pelletier, Jordan Pulsifer, Taylor Raine, Christine Remmes, Robert Smith, Michaela Sousa, Haden Spenard, Yixin Sun, Christopher Walker, Jessica Walker, Ziwei Wang, Abigail Waters, Ciara Wells, Victoria Woodman, Jacinta Wright, Joshua Wynne.

 

Class of 2013 – First honors: Clayton Arundel, Samantha Butler, James Grover III, Meaghan Hamel, Karen Jacques, Qing Jin, Connor McCrum, Racquel Miller, Allyson Milliard, Rachel Moody, Nicholas Papsadora, Katelyn Pierson, Audrey Puleio, Henry Ta, Morgan Wiggan.

Second honors: Zachary Archer, Michele Banville, Robert Begin, Qingqing Bian, Amanda Bourque, Christopher Cassette, Joshua Coffin, Charles Connellan, Amanda Cook, BryceLynn Cook, Lauren Cote, Lillian Cousins, Kaitlyn Couture, Richard Crowell, Alicia Curtin, Anna Dowling, Avery Dunn, Morgan Dutremble, Megan Dyer, Chloe Eisenhaur, Kendra Ermold, Jill Faucette, Anna Floeholm, Lauen Fogg, Jeffrey Gelinas, Kierstin Giunco, Adam Glynn, Michael Granger, Natasha Guay, Gregory Hite, Kassandra Horton, Mickella Howland, Natalie Hyde, Sydney Kelly, Delanie Labonte, Brenna LaFlamme, Alexander Lambert, Tori Lands, Nathan Lareau, Colin Leary, Joseph Lemoine, Melissa Lennon, Renee Lessard, Stephanie Letellier, Nicholas Levecque, Aaron Lockman, Alexander Lovely, Yuhan Lu, Ashley Lyons, Amanda Ma, Lisabeth Madden, Devin Marsh, Mariah Mondor, Brian Moskowitz, Cody Nadeau, Maria Napoleone, Vanessa Nason, Cooper O’Brien, Courtney O’Brien, Chad Ouellette, Stephanie Pare, Eric Patoine, Ian Pelletier, Lucas Petrin, Taylor Picard, Xin Qiu, Gabrielle Renna, Nicole Reynolds, Emily Richard, Michael Rizeakos, Delanie Rouleau, Shelby Russell, Todd Sachs, Jakob Sawyer, Hannah Scully, Emily Shaffer, Rebecca Shannon, Hannah Sheehan, Fredrique Sirois, Abbey Siulinski, David Stone, Brandon Sughrue, Laura Talbot, Cheyenne Tracy, Forrest Tripp, Alex Tsomides, Katherine Von Salza Brown, Thomas Walsh, Tyler Walsh, Emma Waterhouse, Mickaela Weidman-Melanson, Spencer West, Cameron Wilson, Seth Woodsum, Joshua Worster, Jacob Wyman, Xuehao Zhang, Jared Zuke.

Third honors: Alysson Acquaviva, Lindsey Avery, Garrett Dumont, Curtis Dupuis, Eric Gunther, Connor Hannah, Elijah Hanright, Kayla Hopkins, Lee Su Kim, Lyssa King, Sage LeBlanc, Jessica Lee, David LePauloue, Yiwen Liu, Bohao Lu, Danielle Morin, Katy Morin, Hayleigh Morrow, Brady Nolette, Bianca Pelletier, Charlotte Pierce, Kendall Pike, Jonathan Prak, Ian Roderick, Louis Rodriguez, Matthew Simonds, Aaron Sinclair, Ziming Song, Ashley St. Amand, Zachary Stephens, Jeremy Sylvain, Dakota Tarbox, Ryan Townsend, Tin Tim Tsui, Lyle Turgeon, Rose Underkofler, Yichen Wang, Devin Williamson, Kayla Woodward, Haron Kai Him Yam, Yiren Zhang.

 

Class of 2014 – First honors: Lauren Bartholomew, Lauren Boissonnault, Ryan Cadorette, Sarah Campisi, Lydia Coulombe, Elizabeth Demin, Allison Eddy, Mindee Goodrum, Lena Hildebrand, Amanda Huard, Kwon-Duk Jung, Amanda Laflamme, Drew Lavigne, Camden Loeser, Kathleen Lord, Devin McGrathConwell, Mira McKenney, Alexandria Muller, Hannah Murphy, Jacqueline Parent, David Parran, Valerie Pendleton, Mayson Picard, Robert Runnells, Leah Rush, Samantha Saucier, Kent Seneres, Indiana Thompson.

Second honors: Elijah Abaroa, Cullen Acheson, Christian Allaire, Amanda Arnold, Ian Beals, John Belanger, Daniel Bishop, Brett Braasch, Joshua Brages, Erin Brayden, Chelsea Broomhall, Morgan Burke, Erin Butland, Whitney Butts, Gabrielle Capozzi, William Caras, Riley Cassidy, Cameron Clark, Kristin Cobleigh, Allison Coburn, Chase Conklin, Emily Counts, Michaela Courtney, Mitchell Dehetre, Abigail Dowling, Morgan Dube, Daniel Duchaine, Robert Elkinson, Cody Falton, Mackenzie Foley, Mariah Fraser, Daniel Giroux, Morgan Gooding, Molly-Joy Grant, Allison Hamel, Mitchell Harris, Kaeleigh Harrison, Christina Henderson, Gwendelyn Hill, Kaitlin Hilton, Amanda Hogg, Amy Houser, Megan Hurrell, Lily Hutchinson, Nicholas Jandreau, Cameron Jordan, Austin Joyce, Apryl King, Corinne Kirby, Katherine Kirby, Zachary Landry, Erin Laskey, Kristin Laverriere, Samuel Legere, Lauren Leskowsky, Elizabeth Lester, Alyssa McClellan, Joshua McCrum, Devyn McIntyre, Gabriel Nodarse, Alexander O’Connor, Samantha Palmer, Ian Paul, Cameron Pelkey, Melanie Perkins, Jeremy Poisson, Quinn RichardsonNewton, Lauren Russell, Matthew Rutherford, Taylor Santos, Olivia Shaw, Hattie Simon, Kevin Smith, Jacob Steva, Kimberly Strout, Kyle Strout, Jennie Ta, Chelsea Tarbox, Mackenzie Tilley, Hannah Wuerthner, Andrew Yarborough.

Third honors: Paul Arabatzis, Caleb Beaulieu, Emily Caron, Emily Colbert, Dalten Collard, Jacob Collette, Peyton Dill, Tyler Gagne, Kelsey Gamage, Zachary Greaton, Jacob Gregoire, Jack Grondin, Samuel Hemenway, Taylor Inverso, Haleigh Jurgiewich, Michelle Laverrierre, Brooke LeClair, Owen Lemoine, Tara Levy, Taylor Lux, Anthony Michaud, Stephanie Mondor, Timothy Morris, Asmita Patel, Bayleigh Pendleton, Maegan Phillips, Justin Poulin, Allan Rabida, Taylor Raymond, Sable Sands, Taylor Scott, Drew Townsend, Kayla Tremblay, Devon Verville, Lauren Whitney, Evan Wright, Julian Zuke.