First Semester

Grade 12

Highest Honors: Jillian Bjorn-Caron, Cumberland Foreside; Elizabeth Roche, Yarmouth;

High Honors: Margaret Bertocci, Yarmouth; Wesley Bright, Freeport; Lillian Dearing, Lisbon; Charlotte Esancy, Damariscotta; Freddie Hu, Scarborough; Sohyun Jeon, Freeport; McKenzie Larson, Raymond; Elizabeth Lewis, Boothbay; Maxwell Maurer, Freeport; Abigail McKelvy, Freeport; Adela McVicar, Portland; Mitchell Rand, Scarborough; Bryce Tetreault, Yarmouth;

Honors: Haozhen Chen, Yarmouth; Forrest Chicoine, Lewiston; Jackson Cohan-Smith, Portland; Jarred Davis, Durham; Sydney Garcia, Brunswick; Austin Kidder, Topsham; Travis Lee, Yarmouth; Ira Li, Yarmouth; Andy Liu, Yarmouth; Alexander Paige, Brunswick; Kayla Rose, Falmouth; Emma Warren, Portland; Gene Yao, Yarmouth. 

Grade 11

Highest Honors: Ellis Miskell and Charlotte Eisenberg, both of Portland;

High Honors: Muriel Adams, Yarmouth; Nina Babbitt, Freeport; Hannah Carr, Lewiston; Elizabeth Coughlin, Falmouth; Abigail Hinchman, West Bath; Virginia Hinchman, West Bath; Hannah Hungerford, Portland; John LeBlanc, Falmouth; Clayton Manchester, Raymond; Diana McLeod, Woolwich; Mary Noyes, Freeport; Shelby Peavey, Raymond; Marina Poole, Newcastle; Bradley Potter, Freeport; Melanie Regan, Cumberland; Eleanor Sato, Gorham; Marina Stam, Cumberland Foreside; Olivia Stam, Cumberland Foreside;

Honors: Ibrahim Al Musawi, Portland; Hannah Austin, North Yarmouth; Kristina Block, Scarborough; Sumner Bright, South Freeport; Maximilian Bueche, Yarmouth; Emilie Burrill, Topsham; Jesse Catir, Raymond; Madison Cutten, Raymond; Matthew Malcom, Boothbay; Mary Morrison, Cumberland; Evan Tao, Raymond; Sara Thompson, Yarmouth.

Grade 10

Highest Honors: Julia Blackwell, Bath; Acacia Bright, Freeport; Katherine Hilscher, Boothbay Harbor; Linnea Hull, Portland; Sonia Lin, Topsham; Claire Maurer, Freeport; Wyatt Nice, Portland; Juliana Tardif, North Yarmouth; Emily Taylor, Yarmouth;

High Honors: Sarah Cooper, Bath; Hailey Frager, Portland; Anna Laprise, Raymond; Jake Rasch, Cumberland; Alec Stuckey, Bowdoinham; Adrienne Tracy, Winthrop; Alexandra Wahlstrom, Cumberland Foreside;

Honors: Emily Baker, Topsham; Hannah Chapman, Raymond; Joshua Chapman, Scarborough; Morgan Elkins, Edgecomb; Taylor Leech, Bowdoinham; Elizabeth McIntosh, Falmouth; Daniel McVicar, Portland; Corinne Poitras, East Boothbay; Eleanor Rich, Yarmouth; Mackenzie Sangster, Raymond.

Grade 9

Highest Honors: Sarah Austin, North Yarmouth; Alexander Bartone, Bath; Sam Johnson, South Freeport; Andrew Keith, North Yarmouth; Gabrielle Linscott, South Portland; Kiersten Marr, Falmouth; Jeremy Thelven, Falmouth;

High Honors: Michael Adams, Yarmouth; Henry Briggs, Arrowsic; Zelda Clegg, Brunswick; Greyson Cohen, Falmouth; Haven Cutko, Bowdoinham; Amelia Demetropoulos, Yarmouth; Kyle Kostelnik, North Yarmouth; John Malcom, Boothbay; Dana Nichols, Windham; Anna Rosenfeld, Freeport; Nathaniel Sinibaldi, Phippsburg;

Honors: Daniel Edgerton-Dickey, Brunswick; Jacob MacLennan, Falmouth; Hunter Mahoney, Durham; Patrick Mallett, Yarmouth; Owen McCarthy, Lewiston; Cristopher Paradis, Portland; Isabelle See, Yarmouth.


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.