York High School

Second Quarter

Seniors – High Honors: Alexander Bailey, Christian Bennett, Cassie Burns, Chelsea Dean, Emily Garry, Samantha Kwok, Sean McKenna, Emily Mitchell, Michelle Potter, Michael Segalla, Melissa Tardiff, Nicole Taylor, Thomas Warnquist.

Honors: Jonathan Baker, Ellen Berrigan, Kevin Bond, Connor Brown, Robert Buckless, Andrew Campbell, Nico Catano, Lindsey Contella, Jared Fitzgerald, Margaret Foster, Logan Franklin, Silas Freeman, Stephanie Gallagher, Brianna Gillibrand, Allison Gilmer, Zachary Hallowell, Stephanie Heald, Evan Hoatson, Luke Hubbard, Tyler Hugo, Meaghan Hynes, Wesley Insko, Hannah Keating, Catherine Keenan, Craig Lane, George Lindbom, Wesley Miller, Chelsea Morley, Autumn Murtagh, Shawn Nuttall, Shaunna Peard, Sabia Prescott, Jack Radke, Wesley Raines, Shannon Ramsey, Becka Sarson, Catherine Sevigny, Andrew Sheehan, Shannon Simpson, Michaela Swiatek, Erin Tewksbury, Brittany Wong, Victoria Zeller.

Commendations: Jeffrey Cable, Elizabeth Ferland, John Freitag, Molly Stevens, Samantha Taylor, Michael Valeri, Kelvin Waters, Andrew Webber.

 

Juniors – High Honors: Sarah Baker, Abigail Boisvert, Elizabeth Hall, Andrew Hayford, Emily Horowitz, Michael King, Ryan Lusty, Aaron Prugar, Noah Rickerich, Alana Thyng.

Honors: Thomas Arsenault, Rachel Barrows, Meghan Boria-Meyer, Jack Briggs, Laura Cannata, Makayla Carpenter, David Cartier, Jake Cryan, Nathan Diffin, Alanna Eaton, Briana Eaton, Matthew Eaton, Mallory Evans, Gregory Filias, Mitchell Finitz, Elizabeth Fiorentino, Mitchell Fleri, Bryan Fountain, Elliot Friar, Shaheen Ganem, Hannah Gundlah, Nicole Heroux, Francis Hines III, Caroline Hird, Julia Hird, Rachel Kelley, Caitlin Kelly, Addison LaBonte, Liam Langaas, Carolyn Lee, Tyler Martin, Timothy McMahon, Conor O’Brien, Michael O’Connor, Taylor Palmer, Caroline Patterson, Kasey Poulin, Samuel Preston, Thomas Rasche, Abby Raynes, Kyle Robinson, Jasmine Rodriguez, Emily Rumble, Chelsea Schilling, Philip Solimine, Haley Spencer, Shelby Spencer, Colleen Tourigny, Nicole Tremblay, Ryan Twohig, Kimberly Walker, Austin Wallace, Zoe Weston, Rowan Winters, Benjamin Young, Savannah Young.

Commendations: Andrea Beaulieu, Lindsey Casey, Madison Cromwell, Craig Decato, Joseph Galante, Abby Geiling, Ellie Giles, Raegan Heck, Albert Henson, Samuel Jennison, Michael Khan, Andrew Lusty, Daryl McKenna, Andrea Mountford, Meghan Schindler, Abby Schriefer, Michael St. Denis, Samantha Stocks, Zachary White, Keenan Woodbury.

 

Sophomores – High Honors: Alexa Bando, William Bennett, Emily Campbell, Cole Castorina, Michael Consaga, Ruby Cribby, Bridget Cronin, Nicholas Eaton, Sarah Garfield, Gabrielle Gauthier, Timothy Gauthier, Isabel Goodwin, Olivia Greer, Victoria Knoepfel, Joseph Leroux, Sarah Palmer, Hayden Pate, Jenna Rumble, Anthony Sciaudone, Erin Sheahan, Shea Spiller, Kayla Swasey, Patrick Walsh.

Honors: Gabrielle Boualavanh, Christina Boutin, Olivia Broadrick, Kathryn Brown, Courtney Burns, Hayley Byrne, Peter Carley, Kyle Cone, Timothy Connolly, Caroline Cross, Joshua Donohoe, Emilee Duffy, Lauren Durkin, Cameron Frecker, Daniel Galante, Benjamin Gauthier, Donald Goodrich, Nicholas Goulette, Amanda Kasbohm, Madisen Knoepfel, Andrew Kolbjornsen, Benjamin Lawlor, Zachary Leal, Daniel Leroux, Olivia Leroux, Ashley Lomasney, Gabriel Mata, Alexander Mercurio, Melissa Mitchell, Kyle Morrison, Taylor Newton, Talia Pepin, KeYana Reid, Thomas Reid, Sage Rundlett, Abby Schofield, Megan Shusta, Desiree Snyder, Victoria Stocks, Veronica Sullivan, Sarah Tewksbury, Aaron Todd, Logan Tully, Jared Twombly, Hayden Webster, Rachel Yorke, Eleni Zotos.

Commendations: Adam Bailey, Olivia Cavalieri, Olivia Drew, Alec Jordan, Rose Lacouture, Justin Lamoureaux, Heidi McCarthy, Bailey McKenna, Eric Morrison, Alexandra Root, Christopher Timmons, Eric Warner, Bianca Williamson.

 

Freshmen – High Honors: Liam Bond, Kathleen Cronin, Abigail Ferland, Sean Horigan, Hunter McKay, Christian O’Connor, Amanda Sevigny, Erica Weigel.

Honors: Connor Arsenault, Wyatt Austin, Drew Binger, Adam Briggs, Philip Brockelman, Daniel Cannata, Jackson Cogger, Courtney Cole, Madison Darrah, Cristian Davila, Renee Dervishian, Ava Douris, Heather Evans, Mason Finitz, Kelley Francis, Amber Freeman, Dalton Gamache, Danielle Garry, Ashlea Gerbino, Anne Graziano, Spencer Hapgood, Mitchell Hickey, Kiyanna Hutchins, Allison Jusczak, Georgianna Knowles, Gabriella Knox, Jack Lawlor, Adam Legg, Madeline Leroux, Grant Mahoney, Carlie Martin, Joshua Mitchell, Nicholas Moulton, Christina Muse, Conner O’Brien, Christopher O’Connor, Heather Offermann, Madison Patten, Zachary Pease, Kyle Peterson, Alyson Philbrook, Barrett Pritchard, Madelyn Rennie, Samuel Rickerich, Anna Schindler, Theodore Scontras, Cheyenne Simas, Taylor Simpson, Bryce Sobotka, Hannah St. Denis, Paul Sturgis-Bright, Kellin Sweeney, Presley Trimble, Taylor Vallee, Brynn Vessey, Joshua White.

Commendations: Catherine Bonner, Noah Carpenter, Abigail Cruz, Juliana DePerrio, Madelyn Dignam, Samuel Hines, Ross Hogan, Olivia Lamontagne, Sarah Panteleos, Trenton Spencer, Michael Stein, Sean Tourigny, Elizabeth Wagner, Benjamin Wallace, Nicholas York, Derek Zhou.