Saturday at Twin Brook in Cumberland
Class A
GIRLS — Camden Hills 73, Greely 107,
Falmouth 131, Deering 136, Bonny
Eagle 140, Gorham 143, Mt. Ararat
163, Cheverus 223, Massabesic 236,
Westbrook 257, Kennebunk 257,
Brunswick 263, Bangor 301, Brewer
331, Cony 343.
1. Sofie Matson (Fal), 18;41.60, 2.
Augusta Stockman (CH), 19:18.28, 3.
Grace Iltis (CH), 19:18.67, 4. Carolyn
Todd (Gree), 19:26.64, 5. Malaika Pasch
(Fal), 19:39.80, 6. Ami Beaumier (BE),
19:40.46, 7. Karley Piers (Fal), 19:41.16,
8. Kayla Raymond (BE), 19:49.62, 9.
Karli Leighton (MtA), 19:50.03, 10.
Kylie Johnson (Mass), 20:00.95, 11.
Anna Slager (Gor), 20:01.30, 12. Bethany
Sholl (Scar), 20:10.37, 13. Mackenzie
Young (Marsh), 20:13.71, 14. Miranda
Dunton (CH), 20:18.75, 15. Sierra
Aponte-Clarke (Deer), 20:20.36, 16.
Marin Provencher (Gree), 20:20.51, 17.
Jillian Richardson (EL), 20:25.86, 18.
Camila Ciembroniewicz (MtA),
20:26.13, 19. Christine Toy (BE),
20:35.90, 20. Iris Kitchen (Gor),
20:36.42.
Other Mt. Ararat finishers — 43.
Katherine Leckbee, 54. Sara York, 67.
Anna Pederson, 70. Katie Lynch, 72.
Josie Miller.
Brunswick finishers — 38. Micaela
Ashby, 45. Isabella Pols, 68. Caitlin Kelly,
78. Kathleen Koval, 82. Desiree Tanner,
86. Adelin Dolley, 106. Kirah Despres-
Bowman.

BOYS — Falmouth 73, Scarborough 95,
Greely 105, Hampden Academy 123,
Deering 126, Massabesic 175, Bangor
181, Mt. Ararat 208, Bonny Eagle 215,
Lewiston 262, Gorham 275, Kennebunk
278, Mt. Blue 293, Portland 328, Cony
367, Brunswick 374.
1. Lisandro Berry-Gaviria (MtA),
16:31.71, 2. Wyatt Lord (Hamp),
16:35.43, 3. Yahya Nure (Deer),
16:37.61, 4. Connor Coffin (Scar),
16:39.21, 5. Gabe Coffey (Bang),
16:40.53, 6. Alec Troxell (Deer),
16:43.02, 7. John Auer (Fal), 16:44.75, 8.
Tristram Coffin (Scar), 16:46.78, 9. Conner Piers (Fal), 16:56.32, 10. Luke
Marsanskis (Gree), 17:08.44, 11.
Grahme Sokoloski (Hamp), 17:13.20, 12.
Dominic Sclafani (OH), 17:13.61, 13.
Aiden Willey (BE), 17:17.58, 14. Alex
Kinley (Fal), 17:19.98, 15. Harrison
Osborn (Scar), 17:20.06, 16. Matthew
Todd (Gree), 17:25.13, 17. Caleb
Thurston (Gree), 17:29.17, 18. Charlie
Henning (Fal), 17:31.68, 19. Sam Mills
(Bidd), 17:32.32, 20. Jeffery Waters
(Mass), 17:33.82.
Other Mt. Ararat finishers — 36. Devin
Hoskins, 52. Lucas Bergeron, 60. Nate

Cohen, 78. Andrew Chamberland, 94.
Tyler Bernier, 111. Sam Stride.
Brunswick finishers — 53. Andrew
Chingos, 73. Tyler Patterson, 83. Ryan
Olson, 90. Daniel Lyons, 109. Aiden Simmons, 110. Nick DeRosa.

Class B
GIRLS — Yarmouth 67, York 85, Caribou 104, Cape Elizabeth 123, Ellsworth
138, Fryeburg Academy 171, Morse
172, Mt. Desert Island 173, Freeport
204, Presque Isle 243, Winslow 294,
Old Town 302.
1. Lily Horne (Free), 19:10.85, 2.
Sophia Laukli (Yarm), 19:42.81, 3. Lila
Gaudrault (CE), 19:44.37, 4. Anneka
Murrin (Yarm), 19:56.17, 5. Kathryn
Miller (York), 20:47.44, 6. Abigail Wimmer (Car), 20:57.31, 7. Trinity Montigny
(Ell), 20:59.86, 8. Caitlin MacPherson
(Ell), 21:00.17, 9. Emily Carty (Frye),
21:00.78, 10. Olivia Tiner (Win),
21:05.38, 11. Laura Kenealy (York),
21:12.28, 12. Camilla Grosso (CE),
21:18.99, 13. Sydney McCarren
(Morse), 21:26.24, 14. Madison Jandreau (PI), 21:30.14, 15. Katelyn
Osborne (MDI), 21:30.25, 16. Sydney
Fogg (York), 21:32.90, 17. Olivia Ouellette (Pol), 21:35.60, 18. Micailah
Albertson (Morse), 21:39.01, 19. Sadie
Cowles (Yarm), 21:40.64, 20. Greta Elder
(Yarm), 21:41.56.
Other Morse finishers — 32. Jenny
Wilbraham, 55. Lorelei Pryor, 82. Emma
Gould, 88. Whitney Durgin, 96. Katie
Whitman.
Other Freeport finishers — 48. Emily
Sclar, 56. Patricia Dupere, 71. Elsa
Blease, 72. Katie Morrissey, 74. Sarah
Southall, 76. Lydia Hollen.

BOYS — Lincoln Academy 56, Freeport
114, Yarmouth 115, Wells 121, Caribou
154, Cape Elizabeth 177, Hermon 178,
Mt. Desert Island 181, York 190, Waterville 214, Presque Isle 263, Belfast
267, Lake Region 294, Erskine Academy 357.
1. Luke Laverdiere (Yarm), 15:43.89, 2.
Mitch Libby (Wells), 16:47.43, 3. Jack
Bassett (CE), 17:04.86, 4. Sam Russ
(LA), 17:11.12, 5. Nicholas Dall (Water),
17:14.19, 6. Jarrett Gulden (LA),
17:15.45, 7. Griffin Allaire (Wells),
17:22.50, 8. Martin Horne (Free),
17:22.99, 9. Dylan Marrero (Car),
17:30.23, 10. Matyas Nachtiagall (Wash),
17:36.56, 11. David Barnum (LA),
17:37.21, 12. Nicholas Reznick (MDI),
17:40.59, 13. Alex Les (Free),
17:45.64, 14. Evan Desmond (Car),
17:46.01, 15. Alfie Walker (Frye),
17:47.29, 16. Max Bartley (PI), 17:48.13,
17. Ben Cox-Faxon (Yarm), 17:53.64, 18.
Odeh Rizkallah (Yarm), 17:54.44, 19.
Benji Pugh (LA), 18:06.18, 20. Braedon

Stevens (Herm), 18:09.57.
Other Freeport finishers — 26. Tom
Doyle, 28. Heath Cockburn, 54. Paul
Biberstein, 75. John Giddens, 79. Dawson Pillow,
Morse finishers — 35. Connor Freeman,
40. Ben Brewer.

Class C
GIRLS — Orono 71, Maranacook 72,
George Stevens Academy 79, Maine
Coast-Waldorf 88, Waynflete 154, St.
Dom’s 155, Greater Houlton Christian
157, Maine School of Science 159,
Monmouth 214.
1. Olivia Reynolds (MC-W), 20:13.10, 2.
Camille Kohtala (Orono), 20:22.76, 3.
Eliza Broughton (GSA), 20:22.92, 4. Erin
Gerbi (Orono), 20:25.32, 5. Olivia
Skillings (MC-W), 20:37.74, 6. Molly
McGrail (Maran), 20:42.89, 7. Alexandra
Hammerton (SD), 20:47.41, 8. Grace
Graham (GHCA), 20:48.31, 9. Zeya Lorio
(GSA), 20:55.93, 10. Mary Richardson
(GSA), 20:59.75, 11. Sophie O’Clair
(Maran), 21:03.46, 12. Laura Parent
(Maran), 21:07.96, 13. Bridget Hill
(GHCA), 21:19.80, 14. Liza Gallandt
(Orono), 21:27.70, 15. Dolcie Tanguay
(MSSM), 21:29.60, 16. Naomi Kihn
(MSSM), 21:30.43, 17. Madison
McCarthy (MSSM), 21:34.81, 18. Abby
Pipkin (Wayn), 21:47.17, 19. Maddie
Taylor (Maran), 21:49.92, 20. Anna
Wildes (Wayn), 21:54.56.
Richmond finisher — 54. Destiny Anair.

BOYS — Orono 48, Maine Coast-Waldorf 77, Waynflete 130, Maranacook
141, Boothbay 150, George Stevens
Academy 175, Calais 199, Traip Academy 199, Maine Coast of Science 212,
St. Dom’s 221, Greater Houlton Christian 233, Mattanawcook Acsademy 318,
North Yarmouth Academy 326, Lee
Academy 352.
1. Henry Spritz (Wayn), 17:01.67, 2.
Brendan Penfold (DI-S), 17:08.02, 3.
Troy Hendricks (SV), 17:20.25, 4.
Jonathan Steelman (Orono), 17:22.44, 5.
Addison Coty (Cal), 17:28.21, 6. Nick
Neveu (MC-W), 17:30.63, 7. Luke Bartol
(Maran), 17:45.86, 8. Evan Merchant
(Jon-B), 17:46.55, 9. Matt Keresey
(Orono), 17:56.88, 10. Jonny Spencer
(Onono), 18:03.89, 11. Dalan Hubbard
(TA), 18:04.45, 12. Gaelan Boyle-Wight
(Tel), 18:09.76, 13. Joel Bond (Hod),
18:09.84, 14. Caden Mattson (GSA),
18:16.02, 15. Sam Holt (Orono),
18:16.40, 16. Blake Erhard (BB),
18:24.86, 17. Mark D’Alessandro (SD),
18:26.23, 18. Matinicus Neveu (MC-W),
18:28.09, 19. Aiden Kusche (MC-W),
18:28.67, 20. William Lavasseur (SD),
18:30.83.
Richmond finisher — 33. Ford Strout,
19:08.85.