First quarter

Honors

Sixth grade

Anastasia Adams, Brady Andrews, Haven Awbrey, Abigail Barter, Colby Bodwell, Colton Bryant, Jacob Buco, Julian Burgess, Sean Clark, Silas Colombo, Preston Cote, Maeve Crowley, Analise Deveau, Liam Drew, Anna Dries, Gwen Elia, Jonah Fettig, Faith Flynn, Ava Foss, Jacob Gibson, James Gilliam, Rhys Grady, Christianna Grassi, Story Hill, Jack Joyce, Cooper Lucier, Hailee Mitchell, Kyila Morrell, Brody O’Neill, Sofie Olsen, Abigail Pare, Korbin Parks, Harper Perka, Britney Roberts, Cassidy-Peach Severns, MacNeil Smith, Myer Smith, Nathan Stuart, Kayla Tyre, Noah Vargonen, Isabelle West-Lander, and Luke Williams.

Seventh grade

Middle School of the Kennebunks Dan King photo

Lauren Aube, Alina Auriemma, Lacey Rayne Baxter, Zoe Bianga-Spita, Conner Burnett, Noah Burnham, Florian Charest, Eamon Crowley, Sophie Garrity, Sarah Gyimesi, Sophia Houle, Walker Jones, Zoe Little, John MacIver, Samuel Medve, James Montgomery, Lake Paquette, Catherine Peacock, Zachary Seale, Samuel Sharp, Braden Sims, Christopher Thompson, John Tremblay and Jackson Wells.

Advertisement

Eighth grade

Nathan Bean, Payton Bennett, Brendan Bergeron, Levi Christopher, Lucia Collin, Frank Couture, Robert Currie, Hadleigh Daniels, Bridgette Donnery, Madeline Dries, Henry Fernandez, William Finley, Alexandra Foy, Elliot Hanig, Connor Hoak, Kyley Hodge, Kelsey Hoose, Adelaide Kalil, Ava Kendrick, Sophie Kimball, Sawyer Kromhout, Timothy Laflamme, Noah Leclerc, Owen Libby, Ryan Liguori, Tyler Liguori, Evelyn Litwiller-Farmer, Kali McCarthy, Ari McMichael, Hailey Meads, Avery Mills, Ava Moody, Samuel Murray, Ellie Nunan, Fionn Parkhurst, Kyleigh Phillips, Colin Qualey, Owen Ross, Wilkis Say, Ethan Schafer, Madeline Smith, Sabine Smithwick, Caleb Stevens, Ethan Valliere and Austin West.

High honors

Sixth grade

Mazie Anderson, Finley Baxter, Kailani Bebris-Kinney, Mia Binette, Abigail Caron, Hailey Cerrone-Patterson, Chloe Chadbourne, Laura Clukey, Taggart Connor, Ainsley Cope, Cecilia DiGiovanni, Annabelle Donovan, Acadia Dugas, Willow Durocher-Wentworth, Natalie Elia, Riley Ewing, Bradley Farrell, John Ford, Eleanora French, Emil Fried, Levi Giles, Samuel Hammond, Hunter Harden, Cameron Hilton, Brayden Houle, Evelyn Kahn, Annabelle Kalil, Haley Kirkbride, Jack Kugler, Peter Landenberger, Gabriella Lewia, Sierra Lindquist, Jayda Longmire, Kezia Matthysen, Jack McCarthy, Max Meads, Ayla Menard, Grady Milligan, Jenna Murphy, Adelyn Pitchforth, Ayla Plamondon, Tramayne Raymond, Adelena Redmond, Graham Sanborn, Rory Smith, Adalyn Sommers, Emily Tabor, Catherine Thombs, Lucas Turley, Julianna Urban, Audrey Vitello, Chase Wadlinger, Wyatt Weston-Siefker and Silas Winters.

Seventh grade

Mason Alexander, Zayd Alsabbagh, Rowan Awbrey, Carys Ayers, Jack Blakemore, Aiden Buch, Maggie Canniff, Caroline Crocker, Emily Crone, Liam D’Italia, Michael Draghetti, Lena Eid, Abigail Hafer, Clare Haley, Teagan Hanson, Emily Hawes, Garrett Houser, Helen Ilyas, Amelia Jacanin, Mary Jensen, Charlotte Johnson, Grady Lake, Heather Martel, Timo Matthysen, James McClellan, Ava McCourt, William Murray, Eliza Nass, Trinity Noble-Polchies, Kellan O’Brien, Alyssa Palmeri, Cadence Paul, Charles Pentland, Kallen Peterson, Sawyer Pow, Mia Provencher, Jackson Ralls, Rosin Raymond, Owen Ruel, Caelyn Schulte, Sofia Sharood, Marleigh Sheppard, Redford Slone, Ella Stackhouse, Alexandra Stockwell, Emmalyn Strout, Sean Taggart, Faye Todd, Lillian Tracy, Emma Tremblay, Lily Valdez and Griffin Whitney.

Eighth grade

Isaac Aportria, Daria Ayers, Ida Bard, Madeline Barron, Jackson Baxter, Lydia Beaupre, Max Bishop, Lila Bowley, Makayla Caron, Harrison Chadbourne, Adalyn Clark, Brayden Collard, Kylie Coon, Elizabeth Cope, Karter Cyr, Joseph DiGiovanni, Madeline Dowling, Lily Downing, Makayla Drew, Emma Elliott, Madeline Emery, Cavin Eon, William Foisy, Jaiden Homa, Miles Jacobs, Anne Johnson, Camdyn Keenan, Asher Kennedy, Gunner Kennedy, Helen Kennie, Kate Landenberger, Graham MacDonald, Hunter MacDougal, Penelope Maurer, Anna McCarron, Cadence McGrady, Meryl Minzy, Dylan Myhal, Andrew Nguyen, Winter Nodden, Caden Notine, Lillian Novicki, Aaron Pickering, Andrew Pollini, Zain Reza, Juliet Rice, Devin Roy, Molly Rush, Carter Sanborn, Nathan Stubbs, Django Tachibana, Brielle Thompson, David Tillotson, Helen Van Hemel, Kyle Wells and Paige Williams.

filed under: