First Semester

Grade 12

Highest Honors: Charlotte Eisenberg, Peaks Island; Abbie Hinchman and Tess Hinchman, both of West Bath; Clayton Manchester, Raymond; Ellis Miskell; Ellie Sato, Gorham; Marina Stam and Olivia Stam, both of Cumberland Foreside.

High Honors: Muriel Adams, Freeport; Abrahim Al Musawi, Portland; Hannah Austin, North Yarmouth; Nina Babbitt, Freeport; Alex Barnes, North Yarmouth; Sumner Bright, South Freeport; Emilie Burrill, Topsham; Griffin Cady, Falmouth; Jesse Catir, Raymond; Maddie Cutten, Raymond; Hannah Hungerford, Portland; John LeBlanc, Brunswick; Diana McLeod, Freeport; Mary Noyes, Freeport; Shelby Peavey, Raymond; Marina Poole, Newcastle; Sara Thompson, Yarmouth.

Honors: Kristina Block, Scarborough; Max Bueche, Yarmouth; Hannah Carr, Lewiston; Elizabeth Coughlin, Falmouth; Haley Cunningham, Cumberland; Chase Gendron, Raymond; Louisa Mahoney, Freeport; Matt Malcom, Boothbay; Isabella Munro and Brad Potter, both of Freeport; Rhiannon Ramsey-Brimberg, East Boothbay; Melanie Regan, Cumberland; Anya Siviski, Lewiston; Evan Tao, Yarmouth.

Grade 11

Highest Honors: Acacia Bright, Freeport; Sarah Cooper, Bath; Kate Hilscher, Boothbay Harbor; Wyatt Nice, Portland.

High Honors: Stanzin Angmo, Yarmouth; Julia Blackwell, Woolwich; Jenna Block, Scarborough; Morganne Elkins, Edgecomb; Linnea Hull, Portland; Anna Laprise, Raymond; Sonia Lin, Topsham; Corinne Poitras, East Boothbay; Jake Rasch, Cumberland; Emily Taylor, Yarmouth; Adrienne Tracy, Winthrop; Celine Xu, Lewiston.

Honors: Emily Baker, Brunswick; Dagen Braun, Windham; Hannah Chapman and Bairu Chen, both of Raymond; Noah Dennis, Portland; Hailey Frager, Portland; Taylor Leech, Bowdoinham; Peter Li, Topsham; Chenxi Liu, Yarmouth; Claire Maurer, Freeport; Elizabeth McIntosh, Falmouth; Daniel McVicar, Portland; Mackenzie Sangster, Raymond.

Grade 10

Highest Honors: Sarah Austin, North Yarmouth; Xander Bartone, Georgetown; Andrew Keith, Cumberland Center; Kiersten Marr, Falmouth; Henry Quesada, South Freeport; Jeremy Thelven, Falmouth

High Honors: Galen Arnold, North Yarmouth; Baron Becker, Harpswell; Zelda Clegg, Brunswick; Amelia Demetropoulos, Yarmouth; Sam Johnson, South Freeport; Jack Kostelnik, North Yarmouth; Gabby Linscott, South Portland; Amber Liu, New Gloucester; Hunter Mahoney, Brunswick; Jake Malcom, Boothbay; Patrick Mallett, Yarmouth; Bobby Murray, Yarmouth; Dana Nichols, Windham; Milla Rosenfeld, Freeport; Isabelle See, Yarmouth; Nathaniel Sinibaldi, Phippsburg.

Honors: Michael Adams, Freeport; Suzanna Butterfield, Raymond; Haven Cutko, Bowdoinham; Daniel Edgerton-Dickey, Brunswick; Jake MacLennan, Yarmouth; Owen McCarthy, North Yarmouth; Cris Paradis, Portland; Thomas Pitts, Raymond; Lindsay Tufts, New Gloucester; Chandler Waldron, Yarmouth..

Grade 9

Highest Honors: Megan Alberding, Yarmouth; Charlotte Collins, Woolwich; Aaron Densmore, Yarmouth; Parker Elkins, Edgecomb; Justin Guo, Gray; Rick Hilscher, Boothbay Harbor; Kara Jensen, Scarborough; Grier Miskell; Devlin O’Keefe, Cumberland; Michael Pitts, Raymond; Lea Webster, Cumberland Center.

High Honors: Carson Becker, Harpswell; Rachel Bolling, Casco; Owen Curnin, Topsham; Evan Davis, New Gloucester; Henry Farnham, Falmouth; Nick Farnham, Falmouth; Anna Hoffman-Johnson, Falmouth; Colby Mills, Freeport; and Jack Sillin, Yarmouth.

Honors: Youssef Ayad, Freeport; Reece Bartolini, Topsham; Ellie Dickson, Freeport; Rachel Hooker, Gorham; Nora Laprise and Kieran Rowe, both of Raymond.